حضور دو تیم از استان مرکزی در مرحله نهایی دومین رویداد تولیدات محتوای بسیج لیگ قهرمانان آسیا| پرسپولیس با چهارمیخ کشیدن شارجه به عنوان صدرنشین صعود کرد دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری یارانه می‌دهد ویژه برنامه تلویزیونى شبکه امید درباره دومین رویداد سراسرى تولید محتواى دیجیتال بسیج+فیلم حکایت روزهایی که بی شبهات به دفاع مقدس نیست/از جهاد رزمندگان با دست خالی تا ایثار مدافعان سلامت در تحریم دارویی یکی از مهمترین بسترهای قدرت نرم، بستر فضای مجازی است آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
کد خبر: 75894
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک مطرح کرد؛

تولید ماسک استاندارد توسط 17کارگاه در استان مرکزی/ مردم از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر ماسک و مواد ضدعفونی تهیه کنند

علیمرادیان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مردم حتما از فروشگاه های معتبر یعنی داروخانه ها، تجهیزات پزشکی، سوپرمارکت های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای ماسک را تهیه کنند چرا که در صورت تهیه ماسک از جاهای دیگر هیچ تضمینی برای کیفیت آن وجود ندارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ عباس علیمرادیان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با شیوع کرونا از ابتدای اسفند ماه تقاضا برای ماسک و مواد ضد عفونی کننده افزایش یافت و به تبع آن درخواست برای تولید این اقلام هم آغاز شد که تولید آن کمک زیادی به پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار کرد.

وی افزود: با فروکش کردن تقاضا برای این اقلام، استاندارد سازی تولیدات در دستور کار قرار گرفت و امروز به جایی رسیده ایم که 17 کارگاه تولید ماسک در سطح استان مجوز تولید گرفته اند و استاندارد لازم برای تولید این محصول را دارند هر چند باز هم نیاز به این محصول احساس می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: مردم حتما از فروشگاه های معتبر یعنی داروخانه ها، تجهیزات پزشکی، سوپرمارکت های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای ماسک را تهیه کنند چرا که در صورت تهیه ماسک از جاهای دیگر هیچ تضمینی برای کیفیت آن وجود ندارد.

علیمرادیان در خصوص تهیه مواد ضدعفونی هم گفت: توصیه اکید می شود برای تهیه الکل، افراد صرفا به داروخانه ها مراجعه کنند چرا که هیچ مرکز دیگری حق ارائه الکل طبی را ندارد.

وی ادامه داد: الکلی هم تهیه می شود باید حداقل از 70درصد اتانول ساخته شده باشد. محلول های دیگری که به عنوان مواد ضدعفونی کننده به فروش می رسد مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی نیست و مردم از خرید آن خودداری کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: البته مواد دیگری که بر پایه الکل ساخته شده است مانند ژل های ضد عفونی کننده و ... در تجهیزات پزشکی و فروشگاه های بزرگ قابل عرضه است.

انتهای پیام/

captcha