زمان اعلام نتایج همه کنکورها و پذیرش دانشگاه ها در سال 99 اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 13653 نفر رسید/شناسایی 183 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته قدرت دفاع و بازدارندگی کشور منشا درونی و مردمی دارد/تولید قدرت ادامه دارد ریشه مشکلات کشور نبود روحیه انقلابی و جهادی است/ مسئولان به جای قدرت‌زدگی مردم‌دار باشند گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد/ چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می‌مالد؟ حکیمی‌پور: دولت سفره مردم را با گران کردن ارز کوچک کرد / حقوق‌های نجومی کنونی در هیچ دولتی نبوده فرهادی: رعایت پروتکل‌ها کم شده / قلیان مشترک عامل انتقال صددرصدی کرونا / قرنطینه مطلق مقدور نیست دوئل امنیت و اعتراض در میدان معیشت / ما ضدنظام نیستیم! ترامپ: جز با تقلب، بازنده انتخابات نخواهیم بود / پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد ژاوی: دیدار با پرسپولیس یک فینال است/ پرشورترین بازی‌ها را مقابل ایرانی‌ها انجام داده‌ایم
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
کد خبر: 75864
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

فرصت‌طلبی اصلاح‌طلبان با سوء استفاده از وعده «گشایش اقتصادی» رئیس جمهور/ رویافروشی به جای اطلاع‌رسانی

روزنامه اصلاح طلب شرق با وجود اینکه منابع موثق دولتی ارتباط وعده گشایش اقتصادی رئیس جمهور با موضوع FATF را به طور کل تکذیب کردند، بازهم با شیطنت خبری سعی کرد افکارعمومی را به سمت نیات سیاسی خود در این حوزه سوق دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک هفته ای است که کشور درگیر وعده «گشایش اقتصادی» رئیس جمهور است. البته وعده گشایش اقتصادی وعده ای نیست که تنها این روزها از دولتمردان بشنویم و خاص امروز باشد؛ بلکه یکی از وعده های مهم برجام گشایش اقتصادی بود که متاسفانه نه تنها محقق نشد بلکه کارشناسان معتقدند آشفته بازار امروز اقتصاد کشورمان به دلیل تمرکز بیش از حد بر روی برجام و پیوند زدن منافع کشورمان بر مذاکره و توافق با کشورهای غربی است که ظرفیت های مختلف داخلی اقتصاد را نادیده گرفته و مشکلاتی را در این حوزه بوجود آورد.

حالا بحث گشایش اقتصادی از سوی دولتمردان مطرح شده است اما برخی از رسانه های اصلاح طلب که همواره مترصد موقعیتی برای پیش کشیدن موضوعاتی مثل FATF و مذاکره مجدد با آمریکا هستند آمال و آرزوهای خود را با این موضوع دوباره در رسانه هایشان مطرح کردند.

در همین رابطه روزنامه  اصلاح طلب شرق طی مطلبی با عنوان «آیا تحریم ها برداشته می شود؟» نوشت: «دولتی‌ها اعم از حسن روحانی، رئیس دفترش و مشاورش، چندروزی از مردم فرصت خواسته‌اند تا به آنها خبر خوش اقتصادی بدهند. رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت اعلام کرد که روز سه‌شنبه در جلسه سران قوا، طرحی مورد بحث قرار گرفته که اگر این طرح در جلسه بعد به نتیجه برسد و مقام معظم رهبری موافقت کنند، گشایشی به لحاظ اقتصادی ایجاد شده و دست دولت مقداری باز می‌شود.»

 این روزنامه با پیش کشیدن موضوع FATF ذیل برجام نوشت: « کنجکاوی‌ها برای حدس‌زدن اینکه قرار است در چند روز آینده چه اتفاقی رخ دهد، در فضای مجازی شروع شده است و عده زیادی از خارج‌شدن ایران از لیست سیاه FATF به‌عنوان گشایش اقتصادی نام بردند.»

این روزنامه اصلاح طلب ادامه داد: با‌این‌حال به نظر می‌رسد «گشایش اقتصادی» ربطی به FATF نداشته باشد؛ چرا‌که معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری در توییتی به آن اشاره کرد و نوشت: «گرچه خبر مهم اقتصادی که رئیس‌جمهوری از آن سخن می‌گوید، درباره‌ لوایح مرتبط با FATF نیست؛ اما ای‌ کاش آنها که برخلاف نظر دولت و مجلس وقت، راه را بر آن بستند، دریابند که در گمانه‌زنی فعالان اقتصادی و شهروندان، تصویب لوایح چهارگانه و جای‌نداشتن در لیست سیاه FATF، «گشایش اقتصادی» محسوب می‌شود.»

جالب است که رسانه ای مانند روزنامه شرق با وجود اینکه «علیرضا معزی» به عنوان یک منبع موثق از سوی دولت نسبت دادن وعده گشایش اقتصادی به fatf را به طور کل تکذیب کرده است، بازهم این رسانه با شیطنت خبری خاص خود با توجه دادن اذهان عمومی به موضوع fatf  سعی می کند این مسئله را در ذهن مردم زنده کند.

این درحالی است که برجام این روزها بسیار اوضاع نامناسبی را طی می کند و حتی بعد از اینکه هفته گذشته از سوی کانال مالی که اروپا راه اندازی کرده است و به نوعی بی مصرف است، بخش محدودی دارو به کشورمان ارسال شد، همین روزنامه‌های اصلاح طلب این استفاده محدود را مورد تمسخر قرار دادند. 

روزنامه شرق پیشترها کانال اینستکس را یک کانال سیاسی تا کانال مالی نامیده بود. این روزنامه شیطنت های مختلفی در حوزه خبری داشته است و تیتر معروف «امضای کری تضمین است» را این روزنامه برای انحراف افکارعمومی بوجود آورده است.

به نظر می رسد اصلاح طلبان به طور فرصت طلبانه ای با توجه به شیوه تبلیغاتی دولت برای افکارعمومی سعی دارند نیات سیاسی خود را در جامعه بروز دهند. 

انتهای پیام/

captcha