ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه / رونمایی از ۳ ‌‌پهپاد برای نخستین بار+ ویژ‌گی‌ها و تصاویر رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص در آخرین روز هفته قیمت جدید ۷ محصول ایران خودرو اعلام شد سرپرست وزارت صمت: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود/ ارائه کارت بر اساس رتبه بندی مجلّه سیاست خارجی آمریکا - Foreign Policy؛ تهران اورانیوم غنی‌شده برای سه بمب اتمی را دارد!/ سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران احتمالاً جنگنده‌ نسل‌چهارم از روسیه می‌خرد مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه ابلاغ شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
کد خبر: 75846
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
گزارش تصویری/

دیدار فاتحان شیاکوه در اراک

در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس جمعی از رزمندگان و پیشکوسوتان هشت سال دفاع مقدس در قالب فاتحان شیاکوه در موقعیت حضرت روح الله(ره) اراک گردهم آمدند و به بیان خاطراتی در خصوص عملیات فتح شیاکوه پرداختند.

به گزارش دیار آفتاب؛در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس جمعی از رزمندگان و پیشکوسوتان هشت سال دفاع مقدس در قالب فاتحان شیاکوه در موقعیت حضرت روح الله(ره) اراک گردهم آمدند و به بیان خاطراتی در خصوص عملیات فتح شیاکوه پرداختند.

این برنامه به همت کارگروه عملیات کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شد.

عملیات فتح شیاکوه نامش برایمان آشناست؛ شیاکوه بلندترین نقطه و بام منطقه عملیاتی در مرکز جبهه های میانی حق و باطل از اهمیت ویژه ای برخوردار بود؛ دشمن بعثی عراق با تسلط یافتن به این منطقه در سه مرز خاکی استان های ایلام ، کردستان و کرمانشاه با تمام توان و با کمک گرفتن از تجهیزات جنگی بسیار خود در مقابل رزمندگان اسلام ایستادگی می کرد.

شیاکوه نماد ترسیم مقاومت؛ سندی طلایی که در تاریخ مقاومت ایران ماندگار شد. اواخر آذرماه بود که عملیات مطلع‌الفجر در مناطق استراتژیک شیاکوه شروع شد، عملیاتی که ۲۷ روز به درازا کشید و در نتیجه آن ارتفاعات شیاکوه به تصرف نیروهای ایران درآمد.

در این عملیات یک گردان از نیروهای استان مرکزی به فرماندهی شهید سیاوش امیری حضور موثر داشتند که با تقدیم بیش از 70 شهید گلگون کفن موفق به فتح قله استراتژیک و حساس شیاکوه شدند.

captcha