حضور دو تیم از استان مرکزی در مرحله نهایی دومین رویداد تولیدات محتوای بسیج لیگ قهرمانان آسیا| پرسپولیس با چهارمیخ کشیدن شارجه به عنوان صدرنشین صعود کرد دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری یارانه می‌دهد ویژه برنامه تلویزیونى شبکه امید درباره دومین رویداد سراسرى تولید محتواى دیجیتال بسیج+فیلم حکایت روزهایی که بی شبهات به دفاع مقدس نیست/از جهاد رزمندگان با دست خالی تا ایثار مدافعان سلامت در تحریم دارویی یکی از مهمترین بسترهای قدرت نرم، بستر فضای مجازی است آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
کد خبر: 75818
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴

«نیترات آمونیوم» بندر بیروت متعلق به شرکتی موزامبیکی بوده است

یک شرکت سازنده مواد منفجره موزامبیک اعلام کرد نیترات آمونیوم منفجر شده در بندر بیروت متعلق به این شرکت بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان عربی، سخنگوی شرکت ویژه ساخت مواد منفجره در کشور آفریقایی موزامبیک اعلام کرد که نیترات آمونیوم منفجر شده در بندر بیروت متعلق به این شرکت بوده است که از چند سال قبل در این بندر توقیف شده بود.

او که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، به سی ان ان گفت: بار نیترات آمونیومی که منجر به انفجار در بندر بیروت شد، مربوط به شرکت ما بود که از گرجستان می‌آمد، اما به کشور ما نرسید.

سخنگوی شرکت مذکور افزود: این محموله ویژه ساخت مواد منفجره برای شرکت‌های معدنی بود که حدود هفت سال پیش در بندر بیروت مصادره و توقیف شد.

او تاکید کرد: بار‌ها درخواست دریافت محموله را دادیم، اما نرسید و این مسئله شایعی نیست و ما هزینه این مواد این کشتی را پرداخت نکردیم، زیرا آن را دریافت نکردیم و به جای این بار گم شده، محموله دیگری سفارش دادیم.

سخنگوی شرکت موزامبیکی در خصوص مدت زمانی توقیف این کشتی ابراز تعجب کرد و افزود: این ماده‌ای نیست که بتوان بدون هیچ استفاده ای، آن را نگه داشت. این ماده بسیار خطرناک است و انتقال آن باید بر اساس استاندار‌های حمل و نقل ویژه انجام شود. این ماده اکسیده و برای تولید بمب استفاده می‌شود و مانند باروت نیست، باروت پایدارتر از آن است.

این شرکت موزامبیکی اعلام کرد که هر چند این کشتی حامل ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم بوده و این مقدار زیادی است، خیلی کمتر از مقدار مصرف شرکت‌های معدنی این کشور طی یک ماه است و برخی کشور‌های جهان مصرف سالیانه بیش از یک میلیون تن را دارند.

سخنگوی مذکور وقوع انفجار در بندر بیروت را مسئله‌ای وحشتناک و بسیار ویرانگر عنوان کرد و گفت: متاسفانه پیگیر اخبار هستیم و هر چند اسم ما در این کنار این حادثه است، ما هیچ نقشی در این انفجار نداشته ایم.

انتهای پیام/

captcha