حضور دو تیم از استان مرکزی در مرحله نهایی دومین رویداد تولیدات محتوای بسیج لیگ قهرمانان آسیا| پرسپولیس با چهارمیخ کشیدن شارجه به عنوان صدرنشین صعود کرد دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری یارانه می‌دهد ویژه برنامه تلویزیونى شبکه امید درباره دومین رویداد سراسرى تولید محتواى دیجیتال بسیج+فیلم حکایت روزهایی که بی شبهات به دفاع مقدس نیست/از جهاد رزمندگان با دست خالی تا ایثار مدافعان سلامت در تحریم دارویی یکی از مهمترین بسترهای قدرت نرم، بستر فضای مجازی است آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
کد خبر: 75814
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹

دست نوشته‌های گوته برای نجف/ پل فرهنگی غرب مسیحی به سوی شرق شیعی

به تازگی نوشته‌هایی از گوته به دست آمده است که آن را می‌توان پل فرهنگی از غرب مسیحی به سوی شرق شیعی دانست.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  خبرنگار قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، دست‌نوشته‌های ناتمام در کنار آثار باقی مانده‌ای از گوته، شاعر مشهور آلمانی، پیام‌هایی به همراه دارد. «یوهان ولفگانگ فون گوته» ادیب، فیلسوف، نقاش و نویسنده آلمانی است که سال ۱۷۴۹ در فرانکفورت آلمان به دنیا آمد. او را مبتکر مفهوم ادبیات جهانی معرفی می‌کنند که آثارش در قرن پس از زیست او، منبع اولیه اطلاعات در زمینه‌های موسیقی، شعر، نمایش‌نامه و فلسفه شد.

به تازگی و در روز‌های ابتدایی ژانویه ۲۰۲۰ میلادی، رسانه فطرس مدیا با همکاری «بنیاد گوته» و «سازمان جهانی یونسکو» به نوشته‌هایی از گوته، خالق «دیوان غربی شرقی» دست یافته است که آن را می‌توان پل فرهنگی از غرب مسیحی به سوی شرق شیعی دانست.

داخل آثاری از این شاعر آلمانی، رسم‌الخط‌ها و سرمشق‌هایی مانند «علی ولی الله»، «نجف» و... دیده شده که پس از دو قرن همچنان در منزلش موجود است.

در یک فیلم کوتاه و در گفت‌و‌گوهایی، برنارد فیشر، رئیس بنیاد گوته، رضا بیات، پژوهشگر ادب فارسی و خانم آنی ماری شیمل، پژوهشگر آلمانی، ابعاد این رسم‌الخط‌ها را بررسی کرده‌اند.

این اثر رسانه‌ای، سرمشق‌هایی به زبان عربی را نشان می‌دهد که در آنها، خالق دیوان «غربی  شرقی» از واژگانی مانند«الله»، «بغداد» و... هم استفاده کرده است. فطرس مدیا درباره آن‌ها بیشتر توضیح می‌دهد.

فرهنگی////منتشر نشود////دست نوشته‌های گوته برای نجف/ پل فرهنگی غرب مسیحی به سوی شرق شیعی

فرهنگی////منتشر نشود////دست نوشته‌های گوته برای نجف/ پل فرهنگی غرب مسیحی به سوی شرق شیعی

captcha