ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها کمک جدید انتخاباتی شلدون آدلسون به دونالد ترامپ/ قمارباز یهودی بازهم پای کار ترامپ آمد سلطانی‌فر: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است سامانه ثبت انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ساعت ۲۰ امروز فعال می‌شود الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه / رونمایی از ۳ ‌‌پهپاد برای نخستین بار+ ویژ‌گی‌ها و تصاویر رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص در آخرین روز هفته قیمت جدید ۷ محصول ایران خودرو اعلام شد سرپرست وزارت صمت: کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود/ ارائه کارت بر اساس رتبه بندی مجلّه سیاست خارجی آمریکا - Foreign Policy؛ تهران اورانیوم غنی‌شده برای سه بمب اتمی را دارد!/ سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران احتمالاً جنگنده‌ نسل‌چهارم از روسیه می‌خرد مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه ابلاغ شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
کد خبر: 75758
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
گزارش تصویری/

تصاویر/دسترنج

گندم را می توان استراتژیک ترین محصول کشاورزی جهان دانست که بخش عمده ارتزاق بشر را به تنهایی بردوش می کشد. کم شدن تولید آن دولت ها را دچار واهمه می کند و ورودش به کشورهای متقاضی همچون سوخت و فرآورده های هسته ای تحریم می شود. از اهمیت گندم، هرچه بگوییم باز هم کم است اما حال این روزهای کشاورزان گندمکار کشور نیز شنیدنی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گندم، محصولی که با زحمت بسیار به بار می نشیند، خرجش برای کشاورز بالا و دخلش اندک است. کشاورزان می گویند که هزینه های تولید گندم بالا رفته، اما قیمت تضمینی خرید آن برایشان به مقرون به صرفه نیست. فصل برداشت گندم برای کشاورزان از حساسیت بالایی برخوردار است و تلاش شبانه روزی را می طلبد. کمبود ماشین های کمباین ، باعث شده است که کشاورزان مجبور شوند هنگام درو گندم، حتی شب ها و ودر دل تاریکی دست از تلاش برندارند. شاید بتوان گفت این روزها عشق است که گندم می کارد نه چشم داشت برای عایدی از مزارع گندم!

این مجموعه  سعی دارد گوشه ای زحمات و خستگی کشاورزان و کارگران مزارع گندم را به تصویر بکشد.

captcha