مقصر کیست؟ / به سوی باز پس‌گیری مغان/ ازدواج آسان به لطف کرونا استقلال منتظر پرسپولیس در آسیا/ آخرین فرصت صعود در گروه مرگ/ الهلال کنار رفت، پاختاکور حریف شد تصاویر رهگیری و شناسایی ناوگروه «نیمیتز» آمریکا توسط پهپادهای سپاه شکست تیم شهروند اراک مقابل تیم راه یاب ملل کردستان چگونه انتخاب رشته کنیم؟ مجمع عمومی عرصه خودنمایی شکاف عمیق متحدان دیرینه بر سر ایران برد سلاح‌هایمان را افزایش می‌دهیم/ هر روز قدرتمند می‌شویم احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین مراسم روضه خوانی در منزل شهید شاخص دلیجانی +تصاویر ماجرای استخدام برخی نمایندگان سابق مجلس در دستگاه‌ها
پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۸
کد خبر: 75730
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
وزیر راه و شهرسازی:

زمین 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن کشور تامین شده است/ نهضت خانه سازی مورد نظر رهبر انقلاب شکل گرفته است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاکنون زمین بیش از ۴۰۰ هزار واحدطرح اقدام ملی مسکن در کشور تأمین شده گفت: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور برای این طرح ثبت نام کردند که حدود ۹۷۰ هزار نفر واحد شرایط اولیه بودند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در حاشیه کلنگ زنی فاز سوم باز آفرینی کوی سجادیه اراک در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به احساس نیازی که در کشور وجود دارد تمرکز وزارت راه و شهرسازی بر باز آفرینی واحدهای فرسوده و ناپایدار است که حضور امروز در استان مرکزی با این محوریت انجام شد.

وی افزود: در طرح اقدام ملی مسکن با همت و پیگیری های مسئولین ارشد استان حدودا زمین مورد نیاز در تمامی شهرها تامین شده است و پروژه ها آغاز شده اند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: خوشبختانه در استان مرکزی دغدغه ای برای تامین زمین وجود ندارد و به میزان ثبت نام انجام شده پروژه ها فعال و در حال پیشرفت هستند.

وی با اشاره به اینکه پروژه کوی سجادیه یکی از بهترین و کارآمدترین پروژه های بازآفرینی شهری است، گفت:چراکه یک بافت ناکارآمد و فرسوده را از طریق جایگزینی و نوسازی دنبال می‌کند، منابع خوبی نیز توسط وزارت راه به عنوان سرمایه در گردش به این طرح وارد شده تا بتوان بافت فرسوده ناپایدار را در ساختمان های مستحکم جایگزین کرد و شاهد نوسازی و ایجاد سرانه های مورد نظر  شهری بود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه بازآفرینی کوی باغ خلج بیان کرد: امروز با کلنگ زنی فاز سوم کوی سجادیه و افتتاح فاز دوم(۲۳۶ واحدی) در مسیر آغاز فاز چهارم قرار می‌گیریم تا  این محله به عنوان یکی از بافت های ناکارآمد در استان برای همیشه تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون زمین بیش  از ۴۰۰ هزار واحدطرح اقدام ملی مسکن در کشور تأمین شده گفت: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور برای این طرح ثبت نام کردند که حدود ۹۷۰ هزار نفر واحد شرایط اولیه بودند.

اسلامی با تأکید بر اینکه متقاضیان باید ثبت نام خود را تکمیل و فرم های مربوطه را پر کنند، افزود: این فرآیند به صورت سیستمی دنبال می شود و مردم از طریق سامانه تمامی مراحل انجام می دهند، تا کنون ۲۰ هزارنفر برای تکمیل ثبت نام این طرح هزینه پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری رفع نیاز مسکن مردم و به خصوص قشر پایین جامعه است، گفت: امروز شاهد شکل گیری نهضت خانه سازی مورد نظر مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهور هستیم و امیدواریم این نهضت به عنوان نهضت پابرجا شکل گرفته و روز به روز با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران بیان کرد:در این خصوص مذاکراتی با وزیر ارشاد صورت گرفته و پیگیر هستیم سهمیه ای برای خبرنگاران کشور منظور شود.

انتهای پیام/ 

captcha