رسانه‌های خارجی و داعیه‌داران حقوق بشر در دنیا مقصر خودکشی پدر امیرحسین هستند تبیین و روشنگری در فضای مجازی از ضروریات است/ پایگاه‌های مقاومت بسیج؛ اصلی‌ترین تشکیلات راهبردی گام دوم انقلاب ترس رسانه‌های آمریکایی از عیان شدن بیش از پیش ماهیت آمریکا با تداوم مناظرات انتخاباتی رونمایی از اولین سند راهبردی بسیج در سال جهش تولید تیم والیبال شهروند اراک از لبنیات آمل شکست خورد دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری داشته است/با حضور مردم بحران ها به فرصت تبدیل شدند یارانه معیشتی مهرماه فردا شب واریز می‌شود دستورالعمل ترمیم معدل دانشجویان دانشگاه آزاد در شرایط کرونایی اعلام شد جزئیات وام ۴۰۰ میلیونی مسکن جوانان اعلام شد شناسایی ۲۶۲مورد مبتلا به کرونا ویروس، در ۲۴ ساعت کذشته استان مرکزی
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
کد خبر: 75700
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک

تمام هیئات آماده برگزاری عزاداری مطابق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا هستند

میرمهدی رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک، گفت: تمامی هیئت های مذهبی آمادگی لازم برای برگزاری مراسم های عزاداری ماه محرم طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا را دارند و حتی اگر خدایی ناکرده وضعیت به قدری دشوار شد که امکان برگزاری هیچگونه عزاداری نبود، می توان از ظرفیت فضای مجازی برای عزاداری استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین میرمهدی رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص چگونگی برگزاری مراسم های عزاداری در ماه محرم، گفت: این مجالس با توجه به شیوع کرونا در کشور، باید به سبکی متفاوت از سالهای پیش برگزار شود.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا، هیئت هایی که می توانند از فضای باز یا سوله هایی بزرگ استفاده کنند باید این کار را انجام دهند. برای مثال یکی از هیئت های شهر اراک درخواست استفاده از صحن حوزه علمیه امام خمینی(ره) را که فضایی باز و وسیع را دارد، داشت که بنده با آن موافقت کردم.

میرمهدی تصریح کرد: نیاز است تا در اینگونه فضاها نیز از وسایل بهداشت فردی از جمله دستکش، ماسک، الکل و ... استفاده شود تا کمترین آسیبی از جانب کرونا، افراد را تهدید نکند.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب نیز فرمودند همه باید دستورالعمل های وزارت بهداشت را رعایت کنند. البته می توان از راه های دیگری برای برگزاری عزای سید و سالار شهیدان استفاده کرد. مثلا می توان نسبت به سال های گذشته، سطح بیشتری از شهر را سیاه پوش کرد، همچنین نوحه سرایان اهل بیت(ع) می توانند با حضور در محله های مختلف شهر و همراهی با سیستم صوتی قوی، برای امام حسین(ع) و یارانش نوحه سرایی کنند و مردم از منازلشان در عزای سید و سالار شهیدان شرکت کنند.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک خاطرنشان کرد: تمامی هیئت های مذهبی آمادگی لازم برای برگزاری مراسم های عزاداری طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا را دارند و حتی اگر خدایی ناکرده وضعیت به قدری دشوار شد که امکان برگزاری هیچگونه عزاداری نبود، می توان از ظرفیت فضای مجازی برای عزاداری استفاده کرد.

انتهای پیام/

captcha