گزارش تصویری| بازدید مجازی از اولین موزه تخصصی دفاع مقدس در استان مرکزی برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت رقیه (س) در فراهان می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس مسیر را برای حضور جوانان در عرصه های مختلف هموار کرد مقصر کیست؟ / به سوی باز پس‌گیری مغان/ ازدواج آسان به لطف کرونا استقلال منتظر پرسپولیس در آسیا/ آخرین فرصت صعود در گروه مرگ/ الهلال کنار رفت، پاختاکور حریف شد تصاویر رهگیری و شناسایی ناوگروه «نیمیتز» آمریکا توسط پهپادهای سپاه شکست تیم شهروند اراک مقابل تیم راه یاب ملل کردستان چگونه انتخاب رشته کنیم؟ مجمع عمومی عرصه خودنمایی شکاف عمیق متحدان دیرینه بر سر ایران برد سلاح‌هایمان را افزایش می‌دهیم/ هر روز قدرتمند می‌شویم
پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
کد خبر: 75695
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در استان خبر داد؛

ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع 1.5تن گوشت قربانی میان نیازمندان

حجت الاسلام تاج آبادی دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در استان، گفت: امسال طرحی را در نظر گرفتیم تا عموم مردم کمک های خود را در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر(دهه ولایت) به دست ما برسانند و با کمک های جمع آوری شده قربانی ذبح شود و به دست نیازمندان برسد.

حجت الاسلام رضا تاج آبادی دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص برنامه ستاد مردمی اکرام غدیر، گفت: امسال طرحی را در نظر گرفتیم تا عموم مردم کمک های خود را در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر(دهه ولایت) به دست ما برسانند و با کمک های جمع آوری شده قربانی ذبح شود و به دست نیازمندان برسد.

وی افزود: محور اصلی در این طرح عموم مردم هستند و برخی مساجد و هیئات مذهبی هم در سطح شهر وظیفه جمع آوری کمک ها و تبلیغ این حرکت خودجوش را بر عهده دارند. البته بنرهایی هم در سطح شهر نصب شده تا شهروندان از این طرح که به نام ضیافت غدیر نامگذاری شده مطلع شوند و در آن شرکت کنند.

تاج آبادی ادامه داد: تا به امروز به همت کمک های مالی جمع آوری شده از سوی مردم، 8 راس دام سنگین به نیت دفع بلای کرونا و سلامتی امام زمان(عج)، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ذبح شده و گوشت آن در اختیار نیازمندان قرار گرفته است. به بیانی دیگر تا به امروز حدود 1.5 تن گوشت در قالب 6هزار بسته تهیه شده که از عید قربان تا عید غدیر به تدریج توزیع می شوند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب استان مرکزی، تصریح کرد: عموم مردم می توانند کمک های مالی خود را به شماره کارت 2094-5004-9979-6037 به نام مرکز نیکوکاری کریمه اهل بیت(ع)، اهدا کنند تا در این امر خداپسندانه شرکت کنند. همچنین افراد می توانند کمک ها را به دست امام جماعت مسجد خود برسانند تا نهایتا به دست ما برسد و برای ذبح قربانی استفاده شود.

وی یکی از اهداف این طرح را تقویت ائمه جماعت مساجد دانست و گفت: حدود 40 مسجد شهر اراک در این طرح مشارکت دارند که امیدواریم در طرح های آتی، تعداد بیشتری از مساجد شرکت داشته باشند. نکته جالب توجه این است که بسیاری از مساجد تصور نمی کردند استقبال خوبی از این طرح شود ولی با شروع کار، مشاهده شد که مردم کمک های میلیونی داشته اند.

انتهای پیام/

captcha