استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت/شناسایی 230 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم / تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک کالا الهام چرخنده مهاجرت کرد کاهش جزئی قیمت طلا و سکه در بازار واکسن کرونا را پیش خرید کرده‌ایم سردار حاجی‌زاده: با رفع تحریم تسلیحاتی راه صادرات تجهیزات دفاعی باز می‌شود افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران گلباران قبور مطهر شهدای اراک توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
کد خبر: 75670
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
سخنگوی سازمان سنجش؛

فردا؛ آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

زرین آبادی سخنگوی سازمان سنجش گفت: مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ساعت ۲۴ چهارشنبه ۱۵ مرداد به پایان می‌رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد گفت: دریافت کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از دیروز، دوشنبه ۱۳ مرداد ماه آغاز شده و این مهلت ساعت ۲۴ فردا، چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه به پایان می‌رسد.  

او در ادامه بیان کرد: داوطلبان برای مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به تهیه پرینت کارت اقدام کنند. 

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: داوطلبان براساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) می توانند نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند. 

زرین آمیزی ادامه داد: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است؛ بنابراین داوطلبان باید حتما برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش درباره آخرین آمار دریافت کنندگان کارت ورود به جلسه گفت: بر اساس آخرین آمار ۳۲۰ هزار نفر کارت ورود به جلسه را دریافت کرده اند.

او در ادامه بیان کرد: این دوره از آزمون کارشناسی ارشد در ۲۲۶ حوزه امتحانی در ۸۰ شهرستان کشور برگزار می‌شود. ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ۱۵۷ هزار نفر است.

تعداد داوطلب کنکور کارشناسی ارشد 

در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور در نوبت صبح پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ کدرشته امتحانی، در آزمون نوبت صبح جمعه ۱۷ مرداد ماه تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی و در نوبت صبح شنبه ۱۸ مرداد ماه تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب در ۶۴ کدرشته امتحانی شرکت خواهند کرد.

بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی با ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ نفر قرار دارد. پس از آن گروه فنی و مهندسی با ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ نفر در رده بعدی قرار دارد. همچنین در گروه علوم پایه تعداد ۳۹ هزار و ۲۰۸ نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی تعداد ۱۷ هزار و ۷۳۵ نفر، در گروه هنر تعداد ۵۴ هزار و ۸۸۹ نفر و در گروه دامپزشکی ۳ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده اند.

خود اظهاری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از صبح روز پنج شنبه، ۹ مرداد از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و  جمعه، ۱۰ مرداد به پایان رسید.  تعداد ثبت نام کنندگان در خود اظهاری داوطلبان کرونایی کنکور کارشناسی ارشد ۸۵ نفر هستند که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بستری و ۸۳ نفر در منزل قرنطینه خانگی هستند.

برای رفاه حال داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد داوطلبانی که مبتلا به کرونا هستند با هماهنگی وزارت بهداشت در بیمارستان‌های تعیین شده در شهر محل آزمون داوطلب سر جلسه حاضر می‌شوند. داوطلبانی که از این پس به کرونا مبتلا می‌شوند باید به باجه‌های رفع نقص مراجعه و بیماری خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

captcha