ستاد کرونا با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد / برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی آیین تودیع و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی مقاومت و مجاهدت محور مبارزه با دشمنان است/ سازمان تبلیغات در دوره تحول به سر می برد سازمان تبلیغات آمادگی کامل برای اعتلای اسلام ناب محمدی مبتنی بر فرهنگ عاشورا را دارد سازمان تبلیغات ایده های نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب عملیاتی کند/استان مرکزی از نظر جمعیت وضعیت خوبی ندارد 27 تا 30شهریورماه؛ زمان برگزاری قطعی کنکور عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی منتفی شد/ پذیره نویسی دارا دوم در شهریور ماه انجام می‌شود قرعه‌کشی نیمه‌نهایی رقابت‌های جام‌حذفی برگزار شد/ دربی پایتخت در نیمه‌نهایی، این‌بار مساوی نمی‌شود! خبر مربوط به لغو تحریم‌های غیرهدفمند، غیرواقعی است شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 7707 نفر رسید/شناسایی 129 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۴
کد خبر: 75602
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
فرمانده سپاه روح‌الله:

تشکیل گروه‌های جهادی یکی از مهمترین دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس است/جریان عظیم کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی است

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس تشکیل گروه‌های جهادی است گفت: خوشبختانه امروز مشاهده می‌کنیم بسیاری از جوانان در قالب گروه های جهادی به خدمت رساندن مشغول هستند.

به گزارش دیار آفتاب سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله امروز در سی و پنجمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: خوشبختانه امروز در کشور مجاهدت هایی که در حوزه های سلامت، بهداشت، درمان و خدمت گزاری مشاهده می کنیم این ها برگرفته از تفکر غنی دفاع مقدس است و این نشان دهنده این است تفکر و نهضت دفاع مقدس پس از گذشت چهل سال هنوز در کشور زنده و پویا است.

کریمی اظهار کرد: شرایط پیش رو نشان می دهد آن تفکری که راهگشا و حرکت دهنده در بسیاری از بحران ها و مقاطع حساس می باشد تفکر دفاع مقدس است و لذا باید برای انتقال و تبیین این تفکر ارزشمند به نسل جوان بیش از گذشته توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از ابزارهایی که امروز به طور قابل توجهی می تواند در ترویج و تبیین جریان دفاع مقدس تأثیر گذار باشد رسانه در همه ابعاد است که خوشبختانه در استان مرکزی رسانه ها در امر تبیین فرهنگ دفاع مقدس پیشتاز هستند.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: رسانه های استان مرکزی به ویژه خبرگزاری ها و شبکه آفتاب در جریان برگزاری کنگره شهدای استان امتحان خود را به خوبی پس دادند و به طور عملیاتی نشان دادند دغدغه تقویت فرهنگ ایثار و شهادت را دارند.

کریمی افزود: امروز رسانه ها باید به آنچیزی که توجه داشته باشند تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است که یکی از مصادیق آن کنگره شهدای استان است که اگرچه این کنگره عظیم در سال گذشته با موفقیت کامل برگزار شد اما جریان کنگره شهدای استان و خدمات آن ادامه دارد.

جریان عظیم کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی است

وی با اشاره به اینکه جریان عظیم کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی است بیان کرد: خوشبختانه کلیه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان را در یک قرارگاه به طور متمرکز کنار یکدیگر جمع کرده و با وحدت و انسجام کامل حرکت می کنند.

فرمانده سپاه روح الله اضافه کرد: دشمن به خوبی می داند که موفقیت های ملت ایران در مقاطع مختلف برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس است و لذا تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این فرهنگ عظیم پای کار آورده که یکی از ابزارهای دشمن رسانه و فضای مجازی است.

کریمی گفت: در این شرایط توطئه های دشمنان نقش رسانه ها بسیار حساس است و باید نسبت به توطئه ها و نقشه های دشمنان بسیار حساس باشند. ابتدا باید نقشه ها و راهبردهای دشمنان را به خوبی بشناسند و در جهت خنثی سازی توطئه ها محتوا تولید کنند.

وی یادآور شد: خوشبختانه در حوزه دفاع مقدس و شهدا به برکت کنگره شهدای استان نهضت جمع آوری اسناد این حوزه در دستور کار قرار گرفته و به عنوان یکی از دستاوردهای زیرساختی از آن یاد می شود و رسانه ها می توانند برای تولید محتوا و خوراک مناسب به این آرشیو جمع آوری اسناد مراجعه کنند.

تشکیل گروه های جهادی یکی از مهمترین دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس است

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس تشکیل گروه های جهادی است بیان کرد: خوشبختانه امروز مشاهده می کنیم بسیاری از جوانان در قالب گروه های جهادی به خدمت رساندن مشغول هستند.

کریمی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در طول دو دهه از گذشت به گروه های جهادی و بسیج سازندگی همواره عنایات ویژه ای داشته اند که اوج این عنایات در سال گذشته همزمان با صادر کردن پیامشان به گروه های جهادی رقم خورد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز بسیج سازندگی به یک ظرفیت عظیم برای رشد و تعالی جوانان و نوجوانان در همه ابعاد تبدیل شده که امروز می بینیم در سایر بخش هایی که کشور نیاز دارد گروه های جهادی به خوبی توسط بسیج سازندگی هدایت می شوند.

فرمانده سپاه روح الله  خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته شاهد افتخار آفرینی رزمندگان اسلام در چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) سپاه در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز بودیم که خوشبختانه این رزمایش با ابتکار بزرگ شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین برای نخستین بار در دنیا برگزار شد که جای تحسین دارد.

انتهای پیام/

captcha