استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت/شناسایی 230 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم / تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک کالا الهام چرخنده مهاجرت کرد کاهش جزئی قیمت طلا و سکه در بازار واکسن کرونا را پیش خرید کرده‌ایم سردار حاجی‌زاده: با رفع تحریم تسلیحاتی راه صادرات تجهیزات دفاعی باز می‌شود افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران گلباران قبور مطهر شهدای اراک توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
کد خبر: 75600
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
رئیس دادگستری تفرش:

معاون شهردار تفرش متهم به دریافت رشوه است/ پرونده وی در مراحل تحقیق مقدماتی قرار دارد

رئیس دادگستری تفرش گفت: در حال حاضر معاون شهردار تفرش متهم به دریافت رشوه است و پرونده وی در مراحل تحقیق مقدماتی قرار دارد؛ هنوز جرم وی به صورت کامل اثبات نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی رحمانی رئیس دادگستری تفرش در گفتگو با ندای تفرش در خصوص دستگیری معاون شهردار تفرش گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر دریافت رشوه از سوی معاون شهردار پرونده ای در این خصوص تشکیل و اظهارات شاکی و شهود ایشان مورد بررسی قرار گرفت.

رحمانی اظهار کرد: پرونده این شاکی در شهرداری به دادگستری ارجاع و پس از بررسی مشاهده شد، حقوق شهرداری که حقوق عمومی و مردم است دریافت نشده است. در حال حاضر معاون شهردار متهم به دریافت رشوه است و پرونده وی در مراحل تحقیق مقدماتی قرار دارد؛ هنوز جرم وی به صورت کامل اثبات نشده است.

وی در خصوص جرایم دیگر نظیر اختلاس توسط معاون شهردار افزود: در خصوص جرایم دیگر وی شکایتی مطرح نشده است و در این خصوص فعلا اتهامی مطرح نیست.

رئیس دادگستری تفرش در خصوص نقش شهردار در این پرونده گفت: در حال بررسی ادله ها و پرونده های موجود هستیم. ولی به هرحال هر پروانه ای که صادر می شود علاوه بر معاون شهردار، خود شهردار هم امضا می کند؛ در اینجا وظیفه شهردار است که بررسی کند آیا حقوق شهرداری دریافت شده است یا خیر؟

رحمانی ادامه داد: تا این لحظه پرونده ای علیه شهردار تشکیل نشده است. اگر بر اساس دلایل قوی، نقش شهردار در این پرونده محرز شود، طبق قانون وی هم تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد.

وی در خصوص مبلغ رشوه، گفت: بر اساس ادعای شاکی، ۲۰ میلیون تومان به معاون شهردار رشوه داده شده است.

رئیس دادگستری تفرش افزود: در حال حاضر این پرونده با شکایت یک نفر آغاز شده است ولی افراد دیگری هم در این خصوص وجود دارند.

رحمانی با بیان این مطلب که دادگستری به پرونده های مورد شکایت و پرونده های مرتبط به آن در شهرداری ورود کرده و در حال انجام تحقیقات است، گفت: پرونده های مرتبط و پرونده های افرادی که ادعا کنند که از آنها پولی به عنوان رشوه دریافت شده، آن پرونده ها مورد بررسی دستگاه قضا قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه معاون شهردار با قرار وثیقه آزاد شده است ولی ممنوعیت کار در شهرداری را دارد، اظهار کرد: به دستور مقام قضایی، قرار نظارت قضایی برای معاون شهردار تفرش صادر شده است و تا صدور حکم قطعی، ممنوعیت حضور در محل کار را دارد.

رئیس دادگستری تفرش با اشاره به اعلام اخبار بعدی در این خصوص، افزود: پس از تکمیل تحقیقات و صدور حکم قطعی، نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید؛ چراکه این نوع مسائل مرتبط با حقوق عمومی مردم است.

رحمانی خاطر نشان کرد: با سرعت و قاطعیت و به صورت عادلانه و برطبق قانون به این پرونده رسیدگی می شود.

انتهای پیام/

captcha