ستاد کرونا با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد / برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی آیین تودیع و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی مقاومت و مجاهدت محور مبارزه با دشمنان است/ سازمان تبلیغات در دوره تحول به سر می برد سازمان تبلیغات آمادگی کامل برای اعتلای اسلام ناب محمدی مبتنی بر فرهنگ عاشورا را دارد سازمان تبلیغات ایده های نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب عملیاتی کند/استان مرکزی از نظر جمعیت وضعیت خوبی ندارد 27 تا 30شهریورماه؛ زمان برگزاری قطعی کنکور عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی منتفی شد/ پذیره نویسی دارا دوم در شهریور ماه انجام می‌شود قرعه‌کشی نیمه‌نهایی رقابت‌های جام‌حذفی برگزار شد/ دربی پایتخت در نیمه‌نهایی، این‌بار مساوی نمی‌شود! خبر مربوط به لغو تحریم‌های غیرهدفمند، غیرواقعی است شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 7707 نفر رسید/شناسایی 129 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
کد خبر: 75598
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

بیانیه| پیشنهادات بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی علوم پزشکی اراک به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برای مقابله بهتر با کرونا

بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی علوم پزشکی اراک سومین نامه خود را که شامل پیشنهاداتی برای مقابله بهتر با ویروس کرونا است، به ریاست دانشگاه علوم پزشکی اراک نوشتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بسيج دانشجويى و جامعه اسلامى علوم پزشكى اراك سومین نامه تخصصی خود را به رياست دانشگاه علوم پزشكى و خدمات درمانی استان مرکزی ارسال کرد.

در این نامه سه پیشنهاد برای بهبود رسیدگی به بیماران کرونایی و مقابله بهتر با این بیماری ارائه شده است. اول اینکه بیمارستان امیرالمومنین اراک به صورت کامل به بیماران کرونایی اختصاص یابد. دوم راه اندازی سیستم تریاژ(غربالگری) برای کاهش بار ورودی بیماران به بیمارستان. سوم پیشنهاداتی جهت کاهش فشار بر کادر درمانی.

شرح این نامه را در ذیل مشاهده می کنید:

به نام خدا

فبشّر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

پس بندگان مرا که سخن را می‌شنوند و نیکوترین را پیروی می‌کنند بشارت ده

سوره زمر آیه 18

تشکّل نباید تماشاچی باشد و بنشیند در یک حادثه‌ای که پیشرفتی هست اظهار خوشحالی کند، در یک حادثه‌ای که مثلاً پسرفتی هست احساس حزن و اندوه بکند؛ نه، باید فعّال باشد. اوّلین توصیه‌ای که ما به تشکّلها می کنیم، این است که حضور داشته باشند؛ حضور مقصود فقط حضور جسمانی نیست؛ هم حضور فکری، هم حضور بیانی، هم احیاناً حضور جسمانی آن‌وقتی که لازم باشد در مسائل اصلی کشور؛ یعنی هم دوستان انقلاب، هم دشمنان انقلاب باید مواضع شما را در زمینه‌ی مسائل مهمّ کشور بدانند.

دیدارهای دانشجویی در ماه مبارک رمضان سال های 96-1395

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مرکزی

جناب آقای دکتر سید محمد جمالیان

سلام علیکم؛

همانطور که مستحضرید، متاسفانه آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ روز به روز در حال افزایش است و طبق آمار و الگوهای اپیدمیولوژی منتشر شده بین المللی، وقوع یک بحران جدی را در آینده نه چندان دور متصور خواهیم بود. (بر اساس مدلسازی مرکز IHME: اگر شرایط به همین منوال پیش برود، تا 10 مهرماه (اول اکتبر) مرگ و میر کووید19 در ایران از حدود 14هزار نفر فعلی به 50 هزار نفر خواهد رسید.) قطعا بهتر از ما میدانید  این موضوع سبب خستگی کادر درمانی و افزایش مراجعات بیماران به بیمارستان و مشکلات فراوان دیگر می شود که نیاز به برنامه ریزی هر چه دقیق تر را ایجاب می کند. بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان همچون نامه های گذشته بر خود لازم میدانند شما را در این امر یاری نمایند و از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد. در ادامه پیشنهادهای کارشناسی شده گذشته که به حضورتان تقدیم شد، بر خود لازم دیدیم موارد دیگری را نیز با توجه به شرایط جدید پیش آمده به جنابعالی ارائه دهیم.

موارد پیشنهادی از چند اصل مهم برخوردار می باشند:

 1. با کمترین هزینه قابل اجرا می باشند.
 2. بر طبق ساعت ها کار کارشناسی صورت گرفته است.
 3. با توجه به ظرفیت های موجود دانشگاه و سایر سازمان و نهاد ها می باشد.

پیشنهادات شامل موارد ذیل می باشد:

 1. پیشنهاد میگردد تمامی فضای ساختمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) به دلایل زیر به بیماری کووید 19 اختصاص یابد.

 • تجربه به خوبی نشان داده است زمانی که یک بیمارستان تماما به کرونا اختصاص یابد، میزان ابتلای ناخواسته پرسنل به این بیماری کاهش قابل توجهی خواهد داشت. چرا که در عمل تفکیک بخش های بستری بیماران مبتلا به کووید 19 از غیر آن، رفت و آمد بیماران و پرسنل در سایر نقاط امکان پذیر نمی باشد. از سوی دیگر به نظر می رسد هزینه تجهیزات حفاظت فردی (PPE) در بیمارستان هایی که تماما به کووید 19 اختصاص داده شده اند کمتر از سایر مراکزی باشد که علاوه بر کووید 19 درحال خدمت دهی به سایر بیماران می باشند.

 •  بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) در هنگام بحران ظرفیت اضافه نمودن تخت های خالی را به صورت زیر دارا می باشد :

الف) قابلیت گنجایش بیش از ۱۰۰ تخت در فضاهایی مانند راهرو بخش ها، لابی، زیرزمین، که در مواقع بحران با اضافه کردن نیروی درمانی به آن، قابلیت بهره وری خواهد داشت.

ب) ظرفیت گنجایش حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ تخت در فضای پارکینگ مسقف کارکنان بیمارستان؛ که با هزینه اندک و بدون تغییر در ساختار پارکینگ، به خوبی قابلیت بهره وری دارد.

ج) فضاهای موجود و قابل استفاده در سایت پیامبر اعظم (ص) و ظرفیت هایی مانند محیط همکف ساختمان امام صادق (ع) و سالن ورزشی (در صورت اوج گرفتن بحران و تعطیلی مجدد دانشگاه) سبب میگردد تا مسئولین در هنگام بحران بتوانند با کمترین هزینه و نزدیک ترین مکان به مراکز درمانی (جهت استفاده از ظرفیت پرسنل درمانی موجود)امکان خدمت به مردم شریف شهر اراک را فراهم نمایند.

 • انتقال بخش قلب و داخلی از بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) مطابق پیشنهاداتی که در نامه اول به آن اشاره شد، در شرایط فعلی امری ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می آید. در صورت این انتقال ظرفیت تخت های بیماران کرونایی در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و همچنین باعث می شود تمرکز اصلی دانشگاه در یک نقطه معین تجمیع گردد و تصمیم گیری های دقیق تری از سوی مدیران صورت پذیرد. از سوی دیگر همانند دوره اول شیوع کرونا در بیمارستان آیت الله خوانساری، گروه محترم عفونی مدیریت تخت را بر عهده گیرد و تمام ظرفیت (اتندی و رزیدنتی) در این مرکز به کار گرفته شود و با توجه به کاهش قابل توجه تعداد مراجعه بیماران داخلی می توان از توان گروه داخلی نیز در این امر بهره برد. این مهم در حالی است که کیفیت آموزش در گروه محترم داخلی و قلب تا حد امکان حفظ و در صورت طولانی شدن بحران آسیب کمتری به آموزش دانشجویان وارد میگردد. به موارد فوق، حفظ آرامش روانی اساتید، دانشجویان و بیماران حاضر در آن بخش ها را می توان اضافه نمود که امری مهم و تردید ناپذیر است.

 • یکی از مواردی که پس از انتقال سانتر کرونا از بیمارستان آیت الله خوانساری به بیمارستان امیرالمومنین (ع) رخ داد افزایش حجم بیماران، همزمان در دو بخش اورژانس حاد و بستری بود. این اتفاق در حالی رخ داد که درتعداد کادر درمانی و تجهیزات بخش های نامبرده، افزایش متناسب با مراجعات صورت نگرفت. از سوی دیگر بخش اورژانس بستری از پشتیبانی اورژانس حاد خارج گردید و شاهد قرار گرفتن تخت ها در راهروی بخش اورژانس بستری بودیم. لذا پیشنهاد میگردد جهت سهولت در خدمت رسانی همانند گذشته این مرکز، اورژانس حاد محل مراجعات اولیه (کمتر از 6 ساعت) و اورژانس بستری نیز محل بستری بیماران با تشخیص اولیه (بستری تا 12 ساعت) و پشتیبان اورژانس حاد گردد.

 • در مراکز درمانی بیماران کووید 19 ( اعم از بیماران مشکوک و غیر مشکوک) حضور همراهان در کنار بیماران سبب افزایش احتمال ابتلا میگردد. توصیه میشود حتی در صورت بدحال بودن بیماران، به صورت جدی از این کار اجتناب گردد. از سوی دیگر پیشنهاد میگردد جهت افزایش خدمت رسانی، رضایت بیماران و خانواده آن ها، با رعایت کامل شیوه نامه ها، با توجه به تجربه موفق سایر استان ها در این امر، از ظرفیت گروه های جهادی داوطلب بهره گرفت.

 • در مرکز درمانی امیرالمومنین (ع) با توجه به افزایش قابل توجه نیاز بیماران به اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز موجود کفاف تامین اکسیژن در این مرکز را نمی دهد که در مدت اخیر تا به امروز از کپسول های اکسیژن ساز در کنار دستگاه اکسیژن ساز استفاده گردیده است. این امر علاوه بر هزینه های قابل توجه برای دانشگاه سبب افزایش بار کاری پرسنل نیز شده است که با  طولانی شدن مدت بحران، نیازمند تامین هزینه بالا و فرسودگی پرسنل میشود. از سوی دیگر با توجه به تامین کپسول های اکسیژن از بخش خصوصی هر لحظه امکان عدم همکاری وجود دارد که می تواند مشکل آفرین باشد. لذا پیشنهاد میگردد با توجه اهداف توسعه این مرکز در آینده و ظرفیت عظیم آن در هنگام بحران ها در اسرع وقت دستگاه اکسیژن ساز دیگری اضافه شود.
 • کاهش مراجعات به مراکز کووید 19 از جهت کاهش تعداد تماس و بار کاری پرسنل امری مهم و غیر قابل انکار می باشد. لذا پیشنهاد میگردد:

2- به منظور کاهش بار ورودی بیماران به بیمارستان، سیستم تریاژ (غربالگری) چند مرحله ای به شرح زیر راه اندازی شود:

                                     تریاژ تلفنی پایگاه های بهداشت  بیمارستان

                                                     (پیش بیمارستانی)

سامانه ۳۸۳۹ تجربه موفقی است که دانشگاه علوم پزشکی اراک در دوره اول شیوع کرونا اقدام به راه اندازی آن نمود که با اعمال تغییرات اندکی در ساختار آن و تبدیل به تریاژ پیش بیمارستانی (و یا ایجاد یک سامانه جداگانه)، می توان به میزان زیادی ورودی های بیمارستان سانتر کرونا را کنترل و حتی پایش نمود.

 • افرادی که در سامانه باید بکار گیری شوند به صورت زیر می تواند باشد:

 • تعدادی از کادر بهداشت و درمان که آشنایی با کرونا و اندیکاسیون های بستری دارند.
 • دانشجویان اینترن که در کورس بهداشت به سر می برند.
 • یک نفر از رزیدنت های سال دوم و سوم عفونی؛ این افراد می بایست بر عملکرد سایر اعضا به عنوان supervisor نظارت داشته و موارد complicate را شخصا پاسخگویی کنند.

 • تریاژ ذکر شده همچنین نیازمند تعدادی پایگاه سلامت در نقاط مختلف شهر می باشد. انتخاب این مراکز باید بر اساس دارا بودن پزشک عمومی و جغرافیای شهری صورت بگیرد تا افراد پس از تریاژ در مرحله تلفنی، در صورت نیاز به تست PCR  و یا معاینه حضوری به آنجا ارجاع داده شوند. لازم به ذکر است ساعت کاری این مراکز باید به  16 ساعت افزایش یابد.

 • در صورت کمبود نیروی پزشک در مراکز ذکر شده، می توان از پزشکان طرحی که در روستاها مشغول به خدمت هستند، برای دوره کوتاهی استفاده نمود.

 • ارجاع در این سیستم تریاژ به شکل زیر می باشد:

 • افراد می بایست قبل از مراجعه به بیمارستان با سامانه تلفنی مذکور تماس گرفته و شرح حال خود را ارائه دهند.در صورت نیاز به معاینه حضوری، به نزدیکترین پایگاه سلامت شهری که از قبل مشخص شده است ارجاع داده می شوند.

 • موارد مشکوک که حال عمومی مناسب دارند (اما نیازمند پایش توسط کادر درمانی هستند)، به نقاهتگاه مخصوصی که از قبل مشخص شده (و مجهز به کپسول اکسیژن و پزشک مقیم است)، منتقل می شوند.

ذکر این نکته الزامی است که عدم استقبال بیماران در دوره اول شیوع کرونا دلایل مختلفی را شامل میشد که از مهم ترین آن ها می توان به عدم نیاز به تخت در مقایسه با امروز، تصور ناصحیح بیماران از نقاهتگاه، ارجاع بیماران پس از بهبودی نسبتا کامل به این مراکز و... اشاره نمود. پیشنهاد میگردد گروهی از پزشکان مجرب شیوه نامه ای جهت اندیکاسیون های انتقال بیمار به نقاهتگاه ها را تدوین نموده و در اختیار همگان قرار دهند. همچنین می توان جهت تامین کادر درمانی از ظرفیت نهاد ها و سازمان هایی چون سپاه و ارتش بهره لازم را برد.

 • بیمارانی که حال عمومی مساعد ندارند به بیمارستان ارجاع داده می شوند. با این تفاوت که در یکی از پیام رسان ها قبل از ارجاع افراد، به مرکز مربوطه اطلاع داده می شود. این امکان سبب می شود تا در صورت تکمیل بودن ظرفیت بیمارستان ها از ارجاع و اتلاف وقت و بار روانی حاصل از آن خودداری شود.

 • با این روند بیماران با حال عمومی نسبتا خوب به بیمارستان مراجعه نمی کنند و از حجم بیماران تریاژ بیمارستان کاسته می شود.

 •  روند فوق به هیچ عنوان خللی در عملکرد EMS به وجود نیاورده و موارد اورژانسی می توانند مستقیما به بیمارستان مراجعه کنند.

 1. این روزها کادر درمانی فشار مضاعفی را تحمل میکنند. جهت کاهش بار ناشی از این بیماری بر این عزیزان، موارد زیر پیشنهاد میگردد:
 • به جهت تسهیل در استفاده از نیروهای پرستاری و اشتراک تجربیات مؤثر و کارآمد، ستادی تحت عنوان «ستاد مدیریت خدمات پرستاری در بحران کرونا» با حضور افراد ذیل تشکیل گردد:

الف) رئیس دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک

ب) مترون های بیمارستان های دولتی (و در صورت صلاحدید خصوصی)

از فواید این کار می توان به حذف امورات رایج در جابجایی نیروها و تسهیل این امر، و اشتراک تجربیات بدون واسطه و با حذف فرایند های مرسوم اشاره کرد.

 • در حال حاضر در برخی از مراکز به دلیل کاهش مراجعات، نیروهای اتاق عمل و هوشبری کمترین ساعات کاری را تجربه میکنند. با توجه به وجه اشتراک این رشته ها با رشته ی پرستاری، از این افراد در بخش های general میتوان به خوبی استفاده کرد.
 • دانشجویان ترم آخر رشته های پرستاری، هوشبری و اتاق عمل با در نظر گرفتن امتیازاتی چون مزایای کار دانشجویی، معافیت از شیفت های کارورزی، امتیاز ویژه برای نمرات و... ظرفیت قابل اتکایی در زمان بحران و مدیریت انرژی پرسنل خواهند بود.

 • در حال حاضر ایجاد امکان حضور پرسنل مراکز خصوصی (داوطلبین) جهت حضور در مراکز دولتی، لازم به نظر می آید. بکار گیری این گروه باید با این پیش شرط باشد که مدیران مجموعه های خصوصی متعهد شوند تا در پایان این بحران، مجددا آنها را به کار گیری نمایند.
 • به دلیل فشار مضاعف ناشی از تحمل طولانی مدت تجهیزات حفاظت فردی در بخش های ریفرال کووید، شیفت های کاری میبایست به حداقل برسند. به این منظور می توان از نیروهای مراکزی که در آنها تعداد مراجعین کاهش قابل ملاحظه ای داشته و یا کاهش نیروهای پرستاری به آنها آسیب جدی وارد نمی کند، استفاده کرد. همچنین در این راستا، تدوین برنامه ای دقیق جهت حضور چرخشی تمامی پرسنل درمانی شهر برای یک دوره زمانی (بدون تغییر تیم مدیریتی) به شدت احساس می شود. (بازه زمانی طبق صلاحدید انتخاب شود.)
 • برای جلوگیری از افزایش ابتلای پرسنل، افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند شناسایی، و با سایر مراکز جابجا شوند. (موارد مورد اشاره شامل افرادی می باشد که از قبل در پروند آنها ثبت شده و مورد تأیید است).
 • امروزه در مراکز درمانی شاهد آن هستیم که پرسنل درمانی برای مدت طولانی (6 تا 12 ساعت) تنها مجاز به استفاده از یک گان و ماسک می باشند و در مواردی چون استراحت در شیفت های شب، صرف غذا و یا نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی، مجبور به خارج کردن آن ها می باشند که این امر احتمال انتقال را افزایش می دهد. این در حالی است که محدودیت های مالی جهت تهیه تجهیزات حفاظت فردی در دوران تحریم های ظالمانه قابل قبول است.

 • لذا پیشنهاد میگردد تا طبق شیوه نامه های علمی، این تجیهزات استریل و مجددا به چرخه استفاده کادر درمان بازگردانده شوند؛ با این تفاوت که تعداد تجهیزات بیشتری (حداقل 2 دست تجهیزات حفاظت فردی) در اختیار کادر درمان قرار خواهد گرفت. این موضوع هزینه تهیه و احتمال ابتلای پرسنل را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.[1]
 1. در روز هایی که در بحران کرونا به سر می بریم  شاهد کاهش قابل توجه مراجعه مردم به بیمارستان ها می باشیم. بیمارستان های خصوصی نیز از این امر مستثنی نبوده و بیش از مراکز دولتی شاهد این اتفاق بوده اند. به دنبال این موضوع در سراسر کشور و حتی اراک، در دوره هایی، این مراکز اقدام به تعدیل نیرو نیز نموده اند. این موضوع در بعضی از استان ها به نحو احسن مدیریت گردید. دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت در مصاحبه با ایرنا آن را اینگونه شرح می دهند:  "در جاهایی که امکان داشتیم از بخش خصوصی خرید خدمت کردیم. مثلا در قم که چهار بیمارستان برای بیماران کرونا اختصاص داده شده بود از سه بیمارستان خیریه برای بیماران غیر کرونایی خرید خدمت کردیم. "

لذا با توجه به پیش بینی ها، لازم به نظر می رسد در صورت جدی شدن بحران می توان از ظرفیت بیمارستان های خصوصی نیز بهره لازم را برد. این اتفاق در هنگام جدی شدن بحران، علاوه بر ثابت نمودن حسن نیت این مراکز در افکار عمومی، در صورت کمبود تخت بیمارستانی در شهرستان های این استان (که دور از ذهن نمی باشد و حال حاضر نیز بعضی شهرستان ها آن را تجربه می کنند)، با توجه به کادر درمانی آموزش دیده و تجهیز به تخت های آی سی یو، ابزارهای پاراکلینیکی و اکسیژن، محل قابل اتکایی جهت تصمیم گیری در بحران می باشند. همکاری های خوبی که این مراکز در ماه های گذشته داشته اند نگرانی جهت پذیرش این دست تصمیم ها را به حداقل می رساند.

در طی این سه نامه بر آن بودیم تا حضور خود را به دور از جهت گیری های سیاسی، شانه به شانه مسئولین اعلام نماییم. هر چند این را به خوبی میدانیم که امکان وجود اشکال و خطا در پیشنهاد های ارائه شده وجود داشته است، اما تحصیل بدون دغدغه، بی تفاوتی به امور جامعه و ترس از ارائه نظرات را خطا و گناهی نابخشودنی می دانیم که سرانجامی جز سرافکندگی در بارگاه حق تعالی به دنبال نخواهد داشت.

این آرمانگرایی جوانان در کنار تجربه مسئولین است که امید و شکوفایی را در بطن جامعه نمایان می کند و به خوبی میدانیم که مطالبه شما از ما نیز همان مطالبه رهبر معظم انقلاب است: "اگر شما جوانان نگاه به قله های آرمانی را کنار بگذارید، برآیند غلطی به وجود خواهد آمد. برآیند آرمانگرایی شما و چالش مسئولان با مصلحت ها، برآیند معتدل و مطلوبی خواهد شد؛ اما اگر شما هم دنبال مصلحت گرایی رفتید و گرایش مصلحت اندیشانه - یعنی صددرصد با واقعیت ها کنار آمدن - وارد محیط فکری و روحی دانشجو و جوان شد، آن وقت همه چیز به هم می ریزد و بعضی آرمان ها از ریشه قطع و گم خواهد شد. دانشجویان نباید آرمان گرایی را رها کنند. توقع من از شما عزیزان این است که پایه های معرفتی خودتان را در همه زمینه ها عمیق و مستحکم کنید."

خدمت شما و تمامی مسئولین دلسوز میهن اسلامی عرض می نماییم ما در کنار تصمیمات کارشناسی شما تا آخرین توان، محکم و استوار ایستاده ایم و هدفی جز بالنده نمودن تصمیمات نداشته ایم و نخواهیم داشت. با صدایی رسا اعلام میداریم به دنبال مورد تشویق واقع شدن، تصدی پست و مقام، تخریب و اختلاف افکنی نیز نمی باشیم.

در این جا دوباره اعلام میداریم، بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان با استعانت از فرهنگ دفاع مقدس و روحیه جهادی حاضر به همکاری با شما در عرصه هایی هستند که نیاز به کمک و یاری دارید و هیچ گونه مطالبه ای در ازای این همکاری نداشته و نخواهند داشت.

در آخر خدا را به جهت داشتن رهبری فرزانه شاکریم که نگاهش به ما جوانان سرآغاز این گونه حرکات است.

” جوانان عزیز! شما امیدهای انقلاب و اسلامید. رفتار شما می تواند این مملکت را در جهت شکوفایی، با سرعت به پیش ببرد. وقتی جوان مملکت هوشیارانه، با تدبیر، با حلم و با توجه به موقعیت ها، حرف بزند و تصمیم بگیرد و عمل کند، کشور گلستان خواهد شد. وقتی هیجانات کور پا وسط بگذارند، دشمن فورا استفاده خواهد کرد. بارها گفته ام، باز هم تکرار می کنم؛ من معتقدم که جوان مملکت بایستی در همه میدان ها حضور و آمادگی داشته باشد؛ منتها با انضباط"

توفیق جنابعالی و همکارانتان را از خداوند منان خواستاریم.

11 مرداد ۱۳۹۹

امضا کنندگان:

- بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک

رونوشت:

 • مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اراک
 • مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان مرکزی

انتهای پیام/

captcha