توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک گزارش تصویری| افتتاح موزه دفاع مقدس استان مرکزی راه و مکتب سردار سلیمانی همواره زنده است مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی زود هنگام را نداشتند/ کرونای کودکان چندین برابر خطرناک‌تر است پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید/ کدام رشته‌ ها بازار کار خوبی دارند؟ باید از دوران زرین دفاع مقدس پاسداری کنیم/ ۸ موزه آماده افتتاح است این بیماران مواظب فصل پاییز باشند! قیمت سکه و طلا در ۳۱ شهریور؛ نرخ سکه به ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید وقتی چین بدون لشگرکشی در حال فتح ترکیه است!
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
کد خبر: 75570
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
در جلسه هماهنگی اجرایی مرحله دوم پویش کمک مومنانه مطرح شد؛

توزیع 100هزار بسته معیشتی در دومین پویش کمک مومنانه/لزوم هدایت نذورات مردمی در ایام محرم به سمت کمک مومنانه

جلسه هماهنگی اجرایی مرحله دوم پویش همدلی، مواسات و کمک مومنانه در استانداری مرکزی برگزار و در مورد چگونگی تهیه و توزیع کمک ها تصمیمات مهمی گرفته شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جلسه هماهنگی اجرایی مرحله دوم پویش همدلی، مواسات و کمک مومنانه عصر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار مرکزی، فرمانده سپاه استان و سایر مسئولین در ساختمان اداری استانداری مرکزی برگزار شد.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در این جلسه با بیان اینکه در پویش اول کمک مومنانه اقدامات خوبی صورت گرفت، گفت: باید پویش دوم را با رفع نواقص مرحله قبلی انجام دهیم.

وی افزود: باید سعی کرد تا با هماهنگی های صورت گرفته کاری کرد که به همه نیازمندان به صورت عادلانه کمک شود و طوری نباشد که یک خانواده چند مرتبه بسته معیشتی بگیرد و خانواده دیگری بدون بسته معیشتی بماند.

آقازاده گفت: با توصیه رهبر انقلاب از ۲_۳ ماه پیش این رزمایش مومنانه آغاز شد و باید با استمرار این پویش تا مادامی که نیاز است کمک ها را به دست نیازمندان برسانیم.

وی با بیان اینکه در این مرحله باید از ظرفیت کمک های مردمی بیشتر استفاده کرد، گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه های محرم و صفر قرار داریم و نذورات مردمی در این ماه ها زیاد است، نیاز است تا با هدایت نذورات به سمت کمک مومنانه، از ظرفیت مردم نهایت استفاده را کرد. همچنین می توان از ظرفیت خیرین استان نیز در این راستا بهره برد. البته صداوسیما هم باید با تبلیغات فراگیر مردم را به کمک در این طرح فرابخواند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی:
توزیع 100هزار بسته معیشتی در پویش دوم کمک مومنانه در استان مرکزی

بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به توزیع حدود 200هزار بسته معیشتی در پویش اول کمک مومنانه در استان مرکزی، گفت: در پویش دوم نیز که در سه مرحله صورت می گیرد مقرر شده تا 100هزار بسته در 12شهرستان استان تقسیم شود.

وی سهمیه هر شهرستان را اعلام کرد و گفت: در پویش دوم مقرر شد در شهرستان های اراک 37هزار بسته، ساوه 18هزار بسته، شازند 10هزار بسته، محلات 7هزار بسته، زرندیه 7هزار بسته، خمین 5هزار بسته، دلیجان 5هزار بسته، تفرش 2هزار بسته، آشتیان 2هزار بسته، کمیجان 2هزار بسته، فراهان 2هزار بسته و خنداب 2هزار بسته توزیع شود که ارزش هر بسته حدود 350 تا 400هزار تومان است و شامل اقلام ضروری معیشتی خانوارها می باشد.

اکرمی ادامه داد: در هر شهرستان ستادی برای این پویش تشکیل می شود که فرماندار، امام جمعه و فرمانده سپاه آن شهرستان عضو این ستاد هستند و وظیفه تهیه و توزیع بسته ها را بر عهده دارند. همچنین در شهرستان اراک، یک نفر به نمایندگی از آیت الله دری نجف آبادی، فرماندار، فرمانده سپاه شهرستان و رئیس سازمان تبلیغات عضو ستاد شهرستانی هستند. سپاه روح الله نیز ستاد اجرایی استان را بر عهده دارد.

وی با اشاره به لزوم توزیع برنامه ریزی شده و متمرکز بسته های معیشتی در پویش دوم کمک مومنانه، گفت: در پویش اول ناهماهنگی هایی داشتیم که باعث عدم توزیع عادلانه بسته ها می شد ولی در این مرحله می بایست همه توزیع ها از طریق ستاد تعیین شده صورت بگیرد و کسانی که بسته معیشتی به آنان داده می شود در سیستمی ثبت شوند تا از توزیع چندباره کمک ها به یک خانواده جلوگیری شود.

انتهای پیام/

captcha