استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 75537
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹

فتاح در گفتگو با دانشجو مطرح کرد: کمک قوه قضاییه برای بازپس‌گیری اموال بنیاد مستضعفان/اسناد علوی را رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهیم

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: اگر واقعا حقی از بنیاد دست شخص حقیقی یا حقوقی است باید درباره آن رسیدگی حقوقی و قضایی انجام بشود. خوشبختانه با قوه قضائیه تعامل خوبی داشته ایم

به گزارش دیار آفتاب؛ سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو در باره بازپس‌گیری اموال بنیاد مستضعفان اظهار کرد:در این مدتی که بنده سرکار آمدم توانستیم بسیاری از زمین ها و اموال بنیاد مستضعفان را تعیین تکلیف کنیم.

وی ادامه داد:ما در این مدت مکان‌هایی را در اختیار خیریه قرار دادیم که مخصوص بیماران سرطانی یا بیماران دیگر بود و تاکید کردیم که هیچ اجاره‌ای از آن‌ها دریافت نشود چرا که این مکان‌ها خیریه و عام المنفعه است و باید با ملاحظه عمل کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان درباره بازگردانده شدن ملک‌هایی همچون مدارس فرهنگ و مجمع روحانیون گفت: رویکرد مان را اعلام کردیم و در برخی موارد تفاوتی نمیکند که این شخصیت، حقیقی یا حقوقی باشد. منافع مستضعف باید برگردد، چون متعلق به مستضعفان و محرومان است و ما این موارد را پیگیری و دنبال می‌کنیم.

فتاح ادامه داد: ما در این موارد خود را موظف می‌دانیم و اگر واقعا حقی از بنیاد دست شخص حقیقی یا حقوقی است این باید رسیدگی حقوقی و قضایی بشود. در بعضی موارد رأی به نفع ما صادر میشود و برخی موارد به نفع طرف مقابل است و حق اعتراض هم داریم. در نهایت رأی قطعی می‌شود و این اطمینان را می‌دهیم که همه رأی‌های قطعی را در بنیاد اجرا کردیم و می‌کنیم.

وی افزود: بعضا اختلاف‌ها از این جنس نبوده و یک مال و ملک به امانت، اجاره بوده است یا در موعد مقرر نتوانستند تخلیه کنند و تا الان که اجاره‌ها خیلی بالا رفته توانایی نداشتند که به نرخ روز اجاره بدهند. این مورد دو بخش است که اگر اموال دست یک نهاد عمومی برای مردم باشد، خیریه به حساب می‌آید چرا که اکنون مکان‌هایی را در اختیار خیریه‌هایی قرار دادیم که مخصوص بیماران بوده و تاکید کردیم که هیچ اجاره‌ای از آن‌ها دریافت نشود و عام المنفعه است. بخش دیگر مواردی هستند که از این قاعده خارج میشوند و این جا تفاوتی نمی‌کند که این شخصیت، حقیقی یا حقوقی باشد. منافع مستضعف باید برگردد، چون متعلق به مستضعفان است و ما این موارد را پیگیری و دنبال می‌کنیم.

فتاح درباره تعامل و همکاری با قوه قضائیه تاکید کرد: خوشبختانه قوه قضائیه و جناب آقای رئیسی بزرگوار دستور دادند، شعبه ویژه قرار داده شد و همکاری جدی انجام شده است. بنده هفته پیش به مدت یک ساعت با آقای رئیسی در جلسه داشته ام، گزارش کار ارائه شد و تعادل بسیار خوبی انجام دادیم. اگر اموال مستضعفان به ناروا توسط یکی تصاحب شده باشد، حتما باید برگردد.

وی خاطر نشان کرد: زمانی است که تفاهم صورت میگیرد و کار به قوه قضائیه نمیرسد. خوشبختانه مواردی که تفاهم کردیم تخلیه کردند یا تجدید اجاره کردند. در نهایت این طور میتوان گفت که ان‌ها با توافق متقابل هست یعنی لازم نشده ما بحث را به سمت مسئله قضایی و حقوقی ببریم.

همچنین به صورت کلی اگر گزارش اینطوربیان می‌شود پس موضوع حل شده است. تخلیه شده، اجاره آن‌ها را بروز و دریافت کردیم یا ملک برگردانده شده است. هر مواردی غیر از این باشد، ما وظیفه دایم آن را به اهل رسانه و مردم عزیز گزارش بدهیم.

captcha