«خادمیاری رضوی» محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است/ بیش از 3800 خادمیار در استان مرکزی ابتلای 7838نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی131 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته خانواده شهدا پرچم داران مجاهدت ها و ایثار گری های شهدا هستند مدارس شهرهای قرمز به صورت غیر حضوری برگزار می شود/20 درصد دانش آموزان توان استفاده از شبکه شاد را ندارند اردوهای جهادی یک ظرفیت بسیار موثر برای خود سازی و تربیت نیروی انسانی است گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت کیست؟ درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا طرح پیش‌فروش نفت؛ ضعف‌ها و قوت‌ها چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟ جنگ امروز جنگ رسانه هاست/ عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
کد خبر: 75514
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
آیت الله دری نجف آبادی در خطبه عید قربان:

حج، شناسنامه بزرگ امت اسلامی است/ عزاداری محرم را طبق دستور ستاد ملی کرونا برگزار می کنیم

امام جمعه اراک با اشاره به پیام رهبر انقلاب درباره حج، گفت: حج ابراهیمی شناسنامه بزرگ امت اسلامی، عَلَم دفاع از حق ، پاسداری از عدالت و مقابله با همه شیاطین دنیوی است. این حج دانشگاه بسیار بزرگی است و با پیروزی انقلاب اسلامی معنای واقعی و تفسیر صحیح حج به مسلمانان دنیا شناسانده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه عید سعید قربان ضمن تبریک این روز به عموم مردم و به خصوص کادر درمانی و جهادگران عرصه سلامت، گفت: خداوند انءشاالله همه کسانی را که در راه مقابله با این بیماری تلاش کردند، خیر دنیا و آخرت را نصیب شان کند.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو افزود: باید این روزها را قدر دانست و دلها را با یاد خدا زنده نگه داشت.

دری نجف آبادی ادامه داد: از همه کسانی که در رزمایش همدلی و کمک مومنانه تلاش کردند و این کمک ها را به دست افراد نیازمند رساندند، تشکر میکنیم.

بهترین راه پیشگیری از کرونا رعایت بهداشت فردی است

وی با بیان اینکه این ویروس بسیار مرموز است و نیاز است همگی حداقل های بهداشتی را رعایت کنند، تصریح کرد: برای پیشگیری از این بیماری به لطف خداوند خیلی امیدواریم تا انءشاالله پزشکان ما بتوانند هر چه زودتر واکسن آن را تولید کنند. البته از همه مهمتر رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است تا وضعیت بهتر شود و در آینده بتوان واکسن آن را تولید کرد.

دری نجف آبادی گفت: نمی توان به این راحتی کشور و اقتصاد را تعطیل کرد لذا بهترین راه پیشگیری از آن رعایت بهداشت فردی است.

وی از افرادی که از این بیماری بهبود پیدا کردند درخواست کرد تا با اهدای پلاسمای خون خود به بهبود سریع تر افراد بیمار کمک کنند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه نیاز است تا در این روزها با مواسات و همدلی به نیازمندان و آسیب دیده های کرونا کمک کنیم، گفت: این کارها واجب است و هر کسی می تواند در این راه قدم بردارد و بداند با این کار خدا عوض خیر به آنان می دهد. و این صدقات موجب آمرزش گناهان و ایجاد برکات در زندگی است. لذا انءشاالله بار دیگر دست به دست هم دهیم تا بار دیگر در مواسات و همدلی اقدام مهمی انجام دهیم.

عزاداری محرم را طبق دستور ستاد ملی کرونا برگزار می کنیم

وی افزود: برای عزاداری محرم و صفر هر چه ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور دهد را انجام می دهیم و اگر مجوز صادر شد حداکثر طول مدت مراسم عزاداری یک ساعت و نیم و با فاصله گذاری اجتماعی انجام پذیرد.

حج، شناسنامه بزرگ امت اسلامی است

دری نجف آبادی با اشاره به پیام رهبر انقلاب درباره حج، گفت: حج ابراهیمی شناسنامه بزرگ امت اسلامی، عَلَم دفاع از حق ، پاسداری از عدالت و مقابله با همه شیاطین دنیوی است. این حج دانشگاه بسیار بزرگی است و با پیروزی انقلاب اسلامی معنای واقعی و تفسیر صحیح حج به مسلمانان دنیا شناسانده شد.

دولت راه های بهبود وضعیت اقتصاد و افزایش ارزش پول ملی را در پیش بگیرند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان خطبه ضمن اشاره به همدلی هر چه بیشتر مردم برای عبور از این وضعیت اقتصادی، گفت: دولت هم باید نظارت خود را بر قیمت ها بیشتر کند تا تورم افزایش روز افزون پیدا نکند. لذا انتظار داریم تا راه های بهبود وضعیت اقتصاد و افزایش ارزش پول ملی را در پیش بگیرند و وضعیت بهتر شود.

انتهای پیام/

captcha