«خادمیاری رضوی» محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است/ بیش از 3800 خادمیار در استان مرکزی ابتلای 7838نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی131 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته خانواده شهدا پرچم داران مجاهدت ها و ایثار گری های شهدا هستند مدارس شهرهای قرمز به صورت غیر حضوری برگزار می شود/20 درصد دانش آموزان توان استفاده از شبکه شاد را ندارند اردوهای جهادی یک ظرفیت بسیار موثر برای خود سازی و تربیت نیروی انسانی است گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت کیست؟ درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا طرح پیش‌فروش نفت؛ ضعف‌ها و قوت‌ها چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟ جنگ امروز جنگ رسانه هاست/ عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
کد خبر: 75499
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی:

99.18 درصد از مردم استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی با بیان اینکه در مجموع خانوارهای روستایی و شهری استان بیش از 99.18 درصد تحت پوشش گازرسانی هستند،گفت: از مجموع 569 هزار مشترک خانگی در سطح استان 405 هزار مشترک شهری و 164 هزار روستایی داریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدرضا سمیعی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت بهره مندی پروژه های گاز رسانی به شهرها و روستاهای استان مرکزی گفت: خوشبختانه با گازرسانی به 35 شهر استان مرکزی که شهر جدید امیرکبیر هم جزو آنها محسوب می شود صد درصد خانواده های شهری استان تحت پوشش نعمت گاز طبیعی قرار گرفته اند.

وی افزود: همچنین بیش از 990 روستا در سطح استان مرکزی که حدود 98.5 درصد از کل روستاهای استان را شامل می شود از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی با بیان اینکه در مجموع خانوارهای روستایی و شهری استان بیش از 99.18 درصد تحت پوشش گازرسانی هستند،گفت: از مجموع 569 هزار مشترک خانگی در سطح استان 405 هزار مشترک شهری و 164 هزار روستایی داریم.

وی با اشاره به نبود گاز در برخی از روستاها بیان کرد: تعدادی از روستاهای باقی مانده در تفرش،ساوه و زرندیه وجود دارد که به دلیل صعب العبور بودن این روستاها امکان گازرسانی برای آنها وجود ندارد و تعدادی از آنها هم سرانه انشعاب بسیار بالایی دارند که به محض تأمین منابع مالی مورد نیاز قطعا در دستور شرکت گازرسانی قرار خواهند گرفت.

سمیعی افزود: در سالجاری گازرسانی به 9 روستا استان در شهرستان های تفرش و ساوه در دستور کار قرار دارد و سعی بر این است تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما گازرسانی آنها را تکمیل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ذخایر عظیمی از گاز طبیعی که به عنوان یک نعمت عظیم الهی در کشور وجود دارد نسبت به سایر سوخت های فسیلی در دسترس تر و آلایندگی بسیار کمتری نسبت به سایر سوخت ها دارد و این شرایط باعث شده محوریت توسعه در کشور قرار گیرد.


انتهای پیام/

captcha