استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
کد خبر: 75453
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

رئیس جمهور برای معرفی وزیر صمت حاشیه سازی نکند/ تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار مجلس نیست

سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به تعلل رئیس جمهور برای معرفی وزارت صمت گفت: در شرایطی که با نوسانات جدی قیمت ها مواجه هستیم تعلل رئیس جمهور برای معرفی وزیر صمت تعجب آور است و در واقع ایشان متوجه این شرایط حساس نیستند و باید دقت بیشتری داشته باشند و برای کشور بیش از این حاشیه سازی نکنند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به تعلل رئیس جمهور در معرفی گزینه وزارت صمت در این شرایط اقتصادی، گفت: در شرایطی که با نوسانات جدی قیمت ها مواجه هستیم تعلل رئیس جمهور برای معرفی وزیر صمت تعجب آور است و در واقع ایشان متوجه این شرایط حساس نیستند و باید دقت بیشتری داشته باشند و برای کشور بیش از این حاشیه سازی نکنند.

سلیمی تصریح کرد: مسئول نوسانات قیمت ها رئیس جمهور و وزیر صمت هستند و در حال حاضر که وزارت صمت با سرپرست اداره می شود انگیزه کافی برای مدیریت ندارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 21 مرداد آخرین فرصت معرفی وزیر صمت به مجلس شورای اسلامی است،گفت: بعد از این تاریخ امضای سرپرست فعلی وزارت صمت غیرقانونی است و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات بر طبق قانون باید پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار مجلس شورای اسلامی نیست، گفت: موضوعی که رئیس جمهور مبنی بر ایجاد اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان برای تشکیل وزارت بازرگانی بیان می کند صحت ندارد و نشانه ارائه اطلاعات غلط به ایشان است.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: اظهارات ایشان نشان می دهد که از وضعیت کشور کاملا بی اطلاع هستند چراکه موضوع تشکیل وزارت بازرگانی به کلی در مجلس شورای اسلامی رد شده است و اصلا به مرحله تصویب نرسیده که بخواهد به شورای نگهبان برود و اختلافی وجود داشته باشد.

سلیمی با اشاره به اینکه موضوع تشکیل وزارت بازرگانی سه بار در مجلس شورای اسلامی رد شده، گفت: به هیچ عنوان اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مسئله تشکیل وزارت بازرگانی وجود ندارد و بر اساس قانون یک وزارت خانه بیشتر وجود ندارد و آن هم وزارت صمت است و اگر بعدا وزارت بازرگانی تشکیل شد رئیس جمهور می تواند یک وزیر جدا برای این وزارت خانه معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور خواهش داریم برای کشور حاشیه سازی نکنند و متأسفانه ایشان تمایل زیادی برای حاشیه سازی دارند و می خواهد کشور را درگیر حواشی کند چراکه وقتی طرحی در مجلس قبلی سه بار رد شده و این مجلس هم در دستور کار ندارد نباید مطرح شود.

انتهای پیام/

captcha