توزیع ۱۶۰۰ سبد غذایی در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه کلیپ| رژه موتوری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اراک گزارش تصویری| افتتاح موزه دفاع مقدس استان مرکزی راه و مکتب سردار سلیمانی همواره زنده است مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی زود هنگام را نداشتند/ کرونای کودکان چندین برابر خطرناک‌تر است پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید/ کدام رشته‌ ها بازار کار خوبی دارند؟ باید از دوران زرین دفاع مقدس پاسداری کنیم/ ۸ موزه آماده افتتاح است این بیماران مواظب فصل پاییز باشند! قیمت سکه و طلا در ۳۱ شهریور؛ نرخ سکه به ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید وقتی چین بدون لشگرکشی در حال فتح ترکیه است!
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
کد خبر: 75363
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

وجود مدارس کانکسی یکی از مشکلات بزرگ نظام آموزشی خنداب است

ابراهیمی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب یکی از معضلات بزرگ نظام آموزشی شهرستان را وجود مدارس کانکسی عنوان کرد و گفت: مدارس ۹ روستای خنداب به صورت کانکسی دایر می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب، قدرت الله ابراهیمی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره به مشکلات موجود در حوزه آموزش این شهرستان گفت: یکی از معضلات بزرگ آموزشی شهرستان، مدارس کانکسی است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تعداد ۹ روستای این شهرستان مدارس کانکسی دارند بیان کرد: طی جلسات متعددی ظرفیت‌های مختلف شهرستان، استان و خیرین را بررسی و تصمیم به حذف مدارس کانکسی در روستاها گرفتیم.

وی با اشاره به وضعیت سایر مدارس مناطق روستایی این شهرستان افزود: در تعدادی از روستاها هم اگرچه مدارس کانکسی نیستند ولی شرایط اسفناکی داشتند به‌طوری‌که در زمان بارندگی، آب وارد کلاس‌ها می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: اصلاح مدارس شهرستان طبق اولویت‌بندی به سازمان نوسازی مدارس ارسال شد و مشکل روستای شرشره حل شد و مدرسه جدید ساخته شد؛ با تلاش های انجام شده برای جذب ظرفیت خیرین در روستای میثم آباد مدرسه در حال ساخت است که این قول را می دهیم تا ابتدای سال تحصیلی کانکس برداشته شود و دانش آموزان در مدرسه جدید مشغول به تحصیل شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب تصریح کرد: مدرسه ۶ کلاسه شهید قاسم سلیمانی از پروژه های در حال احداث روستای دهچال است که از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس تأمین شده و تا آغاز سال تحصیلی به بهره‌برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه شهر خنداب و جاورسیان نیازمند فضای آموزشی جدید هستند، افزود: مدارس دو روستای آقداش و دیزآباد با استفاده از ظرفیت خیرین فنداسیون ‌کامل شده و از اعتبارات منابع ملی مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به هر کدام اختصاص داده شده است اما تا ابتدای سال تحصیلی سال۹۹به بهره برداری نمی رسد.

ابراهیمی به ساخت مدرسه در روستاهای کرکان و دهسد اشاره کرد و گفت: اگر زمین مورد نیاز برای این امر تامین شود می توانیم در این روستاها نیز مدارس را تأسیس کنیم.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب با تأکید بر مشارکت خیرین در ساخت مدارس این شهرستان تصریح کرد: ایجاد پروژه‌های جدید برای آموزش‌وپرورش میسر نیست اما برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اعتباراتی در نظر گرفته‌شده است؛ همچنین خیرین درخواست داریم تا در حد توان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.تا مدارس کانکسی به کلی از سطح شهرستان جمع آوری گردد.

انتهای پیام/

captcha