«خادمیاری رضوی» محور کار دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها است/ بیش از 3800 خادمیار در استان مرکزی ابتلای 7838نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی131 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته خانواده شهدا پرچم داران مجاهدت ها و ایثار گری های شهدا هستند مدارس شهرهای قرمز به صورت غیر حضوری برگزار می شود/20 درصد دانش آموزان توان استفاده از شبکه شاد را ندارند اردوهای جهادی یک ظرفیت بسیار موثر برای خود سازی و تربیت نیروی انسانی است گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت کیست؟ درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا طرح پیش‌فروش نفت؛ ضعف‌ها و قوت‌ها چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟ جنگ امروز جنگ رسانه هاست/ عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
کد خبر: 75282
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

بزرگترین تظاهرات مقابل اقامتگاه نتانیاهو/ پلیس از بلوک سیمانی برای توقف معترضان استفاده کرد

چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی، تهدید کردند یا استعفا بدهد یا با تصرف اقامتگاه او را بیرون می‌کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فارس، برای پنجمین هفته پیاپی معترضان به سیاست‌های خودکامه و پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی تظاهرات کردند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، چند هزار نفر از ساکنان قدس اشغالی شامگاه شنبه اطراف اقامتگاه نتانیاهو تجمع کرده و سپس با راهپیمایی در خیابان‌های نزدیک، خواستار استعفای وی شدند.

این چندمین بار طی هفته‌های اخیر است که ساکنان شهرهای مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو و قدس اشغالی با برگزاری تظاهرات، اعتراضات خود را به سیاست‌های مختلف نتانیاهو از جمله طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، افزایش اختیارات نیروهای امنیتی به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد وی نشان می‌دهند.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، سازمان‌دهندگان اعتراضات شنبه شب، پیش از برگزاری آن گفته بودند که یا نتانیاهو باید هرچه سریعتر از نخست‌وزیری استعفا دهد یا اقامتگاه وی را تصرف و او را بیرون می‌کنند.

پلیس صهیونیستی نیز از بیم ای تهدید معترضان، از اواسط روز شنبه، بلوک‌های سیمانی بزرگ و خودروهای زرهی سنگین را در معابر اطراف اقامتگاه نتانیاهو مستقر کرده است. برخی رسانه‌ها درباره این اقدام پلیس نوشتند که آنها اقامتگاه نخست‌وزیری را به قلعه‌ای شخصی برای نتانیاهو تبدیل کرده‌اند.

تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته‌هایی از جمله «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) و «بهار اسرائیلی»  به اتهامات فساد نتانیاهو اعتراض و بر لزوم استعفای وی تاکید کردند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» جمعیت معترضان تا این لحظه (بامداد یکشنبه به وقت تهران) لحظه به لحظه در حال بیشتر شدن است، به حدی که نه تنها تمام میدان پاریس (نزدیک اقامتگاه نتانیاهو) و بلوار بِن‌میمون مملو از افراد شده بلکه خیابان‌ها و کوچه‌های مجاور در فاصله‌های دورتر نیز در حال پر شدن است.

این پایگاه خبری، جمعیت تظاهرات امشب را بیشتر از هر تظاهرات دیگری در قدس اشغالی توصیف کرده و نوشت بعضی معترضان از حزب لیکود می‌خواهند که نتانیاهو را از ریاست خود کنار بگذارد.

به نوشته وبگاه «عاروتص‌شوع»، همزمان قرار است تظاهرات دیگری علیه نتانیاهو در تل‌آویو برگزار شود که انتظار می‌رود آن نیز مانند اعتراضات قدس اشغالی، پرجمعیت شود.

بر این اساس، پلیس صهیونیستی با ادعای اینکه هر کسی می‌تواند از حق آزادی بیان برای تظاهرات استفاده کند، اما تهدید کرده به محض اینکه کوچکترین نشانه‌ای از بر هم خوردن نظم یا متوسل شدن معترضان به خشونت مشاهده کند، با قدرت آنها را سرکوب خواهد کرد.

وبگاه تایمز اسرائیل نوشت علی‌رغم اینکه ساعت از ۱۱ شب (به وقت محلی) یعنی مهلت زمانی که پلیس تعیین کرده، گذشته اما تظاهرات هنوز ادامه دارد و تخمین زده می‌شود که شمار معترضان به ۶ هزار نفر رسیده باشد.

شامگاه پنجشنبه نیز حداقل ۵۵ نفر از معترضانی که با تجمع مقابل اقامتگاه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار استعفای او شده بودند، توسط پلیس بازداشت شدند. (جزئیات بیشتر)

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

دومین جلسه محاکمه نتانیاهو روز یکشنبه  بعد از وقفه‌ای ۵۵ روزه به دلیل شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی با قرائت دادخواست دادستانی رژیم صهیونیستی و پلیس علیه او در جریان پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰»، برگزار شد.

انتهای پیام/

captcha