خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع جان باختن یک هم استانی و شناسایی 23 بیمار جدید کرونایی
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
کد خبر: 75267
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی؛

اقدام علیه هواپیمای مسافربری ایرانی نشانه ضعف آمریکا است

نظری نماینده مردم خمین در مجلس، گفت: تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران نشانه ضعف آمریکایی هاست و آن ها می دانند که هر اقدام نظامی علیه کشورمان با واکنش شدید جمهوری اسلامی همراه خواهد شد.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، گفت: این اقدام نشانه ضعف آمریکایی هاست چرا که آنها می دانند اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی با واکنش شدید کشورمان همراه می شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با ابزاری که در اختیار دارد و با استفاده از ظرفیت جریان مقاومت در هر نقطه ای از جهان می تواند پاسخ دندان شکنی به اقدامات نظامی دشمن بدهد.

نظری ادامه داد: در نتیجه آمریکایی ها که خود را عاجز از اقدام رو در روی نظامی دانستند، به روش های دیگری روی آوردند که حمله به هواپیمای مسافربری در سال 67 و ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری در سال 96 و این اقدام اخیر از همین دست اقدامات است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناامیدی آمریکایی ها از اقدام نظامی علیه ایران حتی توسط عوامل دست نشانده خود در منطقه، گفت: آن ها علاوه بر ناامیدی در مواجهه مستقیم با ایران در مسائل نظامی، حتی از اقدام نظامی علیه کشورمان توسط عوامل دست نشانده خود نیز ناامید شده اند لذا به چنین اقداماتی روی آورده اند.

وی با اشاره به رفع تحریم های تسلیحاتی علیه کشورمان در مهرماه سال جاری، تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال بهانه ای می گردند تا با اصرار بر آن، مانع از رفع تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شوند و این اقدام غیرقانونی می تواند در راستای رسیدن به چنین اهدافی هم باشد.

نظری با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال گرفتن زهر چشم از جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: با توجه به پافشاری ایران بر انتقام سخت از آمریکا به دلیل به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی، آمریکایی ها از هر فرصتی در راستای منصرف کردن ایران از این اقدام استفاده می کنند. ولی باید بدانند که چنین اقداماتی اراده جمهوری اسلامی در مواجهه با آمریکا را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و بدانند که پاسخ را قطعا از جانب جمهوری اسلامی دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر عراق به کشورمان و دیدار حضوری با مقام معظم رهبری، گفت: با اینکه رهبر معظم انقلاب در این مدت دیدار های حضوری خود را به حداقل رسانده اند، ولی این دیدار را حضوری ترتیب دادند و پالس مثبتی فرستاده شد که همه بدانند روابط دو کشور ریشه عمیقی دارد و ایران برای آن اهمیت فوق العاده ای قائل است. در آن دیدار بار دیگر آیت الله خامنه ای بر انتقام خون حاج قاسم تاکید کردند و این تاکید احساس خطر را برای آمریکایی ها بیشتر کرد و با این اقدام خود به دنبال آن بودند تا فضا را به سمتی ببرند تا بلکه مانع از این اقدام جمهوری اسلامی ایران شوند.

نظری خاطرنشان کرد: لذا مجموعا به نظر می رسد این اقدام آمریکایی ها از موضع قدرت نیست بلکه نوعی نشانه ضعف است که به این صورت خودنمایی می کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار