هاشمیان: تیم ملی همیشه بهترین‌ها را نمی‌خواهد/ همیشه انتقاد به لیست وجود دارد تشکیل کمیته تعقیب و ردیابی متهمان پرونده ترور سردار شهید سلیمانی نتیجه برجام جز عقب ماندگی هسته‌ای و افزایش تحریم‌ها نبود/ گرفتن امتیازات موشکی؛ پیش شرط مذاکرات جدید آمریکا حاضر نیست ابزار تحریم را از دست بدهد سالن‌ها و اماکن ورزشی نقاهتگاه کرونایی‌ها می‌شود دولت سال‌ها کشور را معطل مذاکره کرد/ فساد و قاچاق کالا در کشور با یک مدیریت جدی قابل حل است تجربه برجام، برای بی‌فایده بودن مذاکره کافی است/ مذاکره با مستکبر، مصداق بی اعتمادی به وعده نصرت الهی است پرداخت بسته معیشتی به مردم در ۴ ماه آخر سال اجرایی می‌شود بازار گوشت همچنان روی خط گرانی/ دلالان، همچنان میدان‌دار تعیین قیمت مایحتاج اساسی مردم امید به خارج ساده لوحی است/افزایش توان داخلی خنثی ساز توطئه ها
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
کد خبر: 75267
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی؛

اقدام علیه هواپیمای مسافربری ایرانی نشانه ضعف آمریکا است

نظری نماینده مردم خمین در مجلس، گفت: تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران نشانه ضعف آمریکایی هاست و آن ها می دانند که هر اقدام نظامی علیه کشورمان با واکنش شدید جمهوری اسلامی همراه خواهد شد.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، گفت: این اقدام نشانه ضعف آمریکایی هاست چرا که آنها می دانند اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی با واکنش شدید کشورمان همراه می شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با ابزاری که در اختیار دارد و با استفاده از ظرفیت جریان مقاومت در هر نقطه ای از جهان می تواند پاسخ دندان شکنی به اقدامات نظامی دشمن بدهد.

نظری ادامه داد: در نتیجه آمریکایی ها که خود را عاجز از اقدام رو در روی نظامی دانستند، به روش های دیگری روی آوردند که حمله به هواپیمای مسافربری در سال 67 و ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری در سال 96 و این اقدام اخیر از همین دست اقدامات است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناامیدی آمریکایی ها از اقدام نظامی علیه ایران حتی توسط عوامل دست نشانده خود در منطقه، گفت: آن ها علاوه بر ناامیدی در مواجهه مستقیم با ایران در مسائل نظامی، حتی از اقدام نظامی علیه کشورمان توسط عوامل دست نشانده خود نیز ناامید شده اند لذا به چنین اقداماتی روی آورده اند.

وی با اشاره به رفع تحریم های تسلیحاتی علیه کشورمان در مهرماه سال جاری، تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال بهانه ای می گردند تا با اصرار بر آن، مانع از رفع تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شوند و این اقدام غیرقانونی می تواند در راستای رسیدن به چنین اهدافی هم باشد.

نظری با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال گرفتن زهر چشم از جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: با توجه به پافشاری ایران بر انتقام سخت از آمریکا به دلیل به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی، آمریکایی ها از هر فرصتی در راستای منصرف کردن ایران از این اقدام استفاده می کنند. ولی باید بدانند که چنین اقداماتی اراده جمهوری اسلامی در مواجهه با آمریکا را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و بدانند که پاسخ را قطعا از جانب جمهوری اسلامی دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر عراق به کشورمان و دیدار حضوری با مقام معظم رهبری، گفت: با اینکه رهبر معظم انقلاب در این مدت دیدار های حضوری خود را به حداقل رسانده اند، ولی این دیدار را حضوری ترتیب دادند و پالس مثبتی فرستاده شد که همه بدانند روابط دو کشور ریشه عمیقی دارد و ایران برای آن اهمیت فوق العاده ای قائل است. در آن دیدار بار دیگر آیت الله خامنه ای بر انتقام خون حاج قاسم تاکید کردند و این تاکید احساس خطر را برای آمریکایی ها بیشتر کرد و با این اقدام خود به دنبال آن بودند تا فضا را به سمتی ببرند تا بلکه مانع از این اقدام جمهوری اسلامی ایران شوند.

نظری خاطرنشان کرد: لذا مجموعا به نظر می رسد این اقدام آمریکایی ها از موضع قدرت نیست بلکه نوعی نشانه ضعف است که به این صورت خودنمایی می کند.

انتهای پیام/

captcha