نیروهای انقلاب وارد صحنه خواهند شد و دست دزدها را قطع می‌کنند/در بحث پالرمو و CFT مجمع کوچک‌ترین عقب‌نشینی از منافع مردم انجام نخواهد داد کار سختی در دیدار با آلومینیوم اراک داریم مردم فریب دوقطبی سازی برجام و fatf را نخواهند خورد/ همه امکانات جهش اقتصادی را داریم خنثی سازی توطئه هواپیماربایی در مسیر اهواز - مشهد توسط سپاه مسئولیت ها در جمهوری اسلامی امانت الهی است/باید ضریب مراقبت های کرونایی را افزایش بدهیم سیره ائمه خدمت رسانی به مردم است راه حل مشکلات معیشتی و گرانی را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ هر چه ستاد مقابله با کرونا در مورد سفر عید اعلام کرد، همه عمل کنند سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور/بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌ها پیام رهبر معظم انقلاب به هفتمین مراسم ملی شب خاطره جهادی
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۲
کد خبر: 75202
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
امام جمعه فرمهین:

برنامه‌های محرم امسال با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

امام جمعه فرمهین گفت: محرم اکسیر جاودانگی برای حیات بشری و خنثی کننده خدعه دشمنان است، از این رو مراسم دهه محرم باید با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به نحو احسن برگزار شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه، گفت: ترس از کرونا خطرناک‌تر از خود بیماری است، مردم باید هوشیار باشند، موارد بهداشتی را رعایت کنند و خیلی ترس و دلهره به خود راه ندهند.

وی افزود: با توسل به خدا و ائمه اطهار و رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی، ماسک زدن و عدم حضور در اماکن شلوغ می توان از ابتلا به ویروس کرونا در امان بود.

فیض کرمیان با اشاره به برگزاری مراسم دهه محرم اظهار کرد: ماه محرم و صفر فرصت استثنایی برای تبلیغ دین است و  زمینه تحولات حوزه فرهنگی و احیای دین، است.

امام جمعه فرمهین گفت: محرم اکسیر جاودانگی برای حیات بشری و خنثی کننده خدعه دشمنان است، از این رو مراسم دهه محرم باید با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به نحو احسن برگزار شود.

وی افزود: لغو مراسم حج با ما نبود و اینکه برخی لغو مراسم محرم را به این بهانه بیان می کنند، درست نیست، البته جان مردم ارزشمند است اما برگزاری مجالس و محافل اهل بیت(ع) به‌ویژه امام حسین(ع) از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید با افزایش شعور اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و اعتقادی برای پرشور برگزار شدن محافل دینی تلاش کرد.

فیض کرمیان  با اشاره به اهمیت پرداخت زکات اظهار کرد: پرداخت زکات برای حفظ مال است، همه بخصوص کشاورزان نسبت به پرداخت زکات اهتمام داشته باشند.

امام جمعه فرمهین ادامه داد: پرداخت زکات نوعی همدردی با نیازمند است که باعث رشد و افزایش سرمایه می‌شود.

وی با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت: نماز جمعه بیعت با امام زمان(عج) است، نماز جمعه حج فقرا  و بزرگترین برکت الهی است و همه باید به شرکت در این نماز عبادی و سیاسی اهتمام داشته باشند.

فیض کرمیان با اشاره به روز عرفه گفت: در صورت امکان دعای عرفه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می کنیم و در روز عید قربان با توجه به فضیلت و سفارش قربانی در این روز، اگر قدرت تمكن مالى براى قربانى كردن ندارید، پسندیده است که به صورت گروهی، گوسفندی را قربانی کنند.

انتهای پیام/

captcha