شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس کشتی‌های توقیف‌شده ایرانی نبودند/ امارات خطای بزرگی مرتکب شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
کد خبر: 74851
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
دانا گزارش می‌هد؛

واکنش کاربران ایرانی به توئیت مداخله جویانه ترامپ

شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر و با زبان فارسی متنی را در دفاع از سارقان مسلحی که حکم اعدام آن ها صادر شده، توییت کرده که بلافاصله واکنش بسیاری از کاربران را در پی داشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی دستگاه قضا در آخرین نشست خبری در خصوص تأیید حکم اعدام سه نفر از عناصر تجاوز به حقوق مردم و سرقت مسلحانه بیان کرد: این حکم بعد از فرجام‌خواهی متهمان و وکلای مدافع آنها در دیوان عالی به تأیید رسیده و به دادسرا اعاده شده است. درباره این حکم اجرا خواهد شد یا نه؟ باید گفت: اجری احکام فرایند قانونی دارد که بایستی طی شود.»

بعد از اظهارات سخنگوی دستگاه قضا شبکه‌های اجتماعی شاهد شکل‌گیری کمپینی با هشتگ #اعدام_نکنید، بودند؛ این کمپین در صورتی شکل گرفت که بسیاری از سلبریتی های وطنی بدون اطلاع از کم و کیف این ماجرا به آن پیوستند.

شب گذشته نیز در همین رابطه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم در توییتی به زبان فارسی به این کمپین پیوست.

قوه قضائیه ,

ترامپ در این توییت نوشت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند. اعدام آن ها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می رفرستند و نباید انجام شود.»

این توییت ترامپ بی پاسخ نماند و کاربران توییتر را به واکنش وا داشت که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

یک کاربر توییتر نوشت: صدها نفر فقط در دو ماه به دلیل شرکت در اعتراضات در آمریکا کشته شده اند! بیش از 60 نفر فقط در یک هفته توسط پلیس در شیکاگو کشته شدند! جلوی جنایت علیه مردم آمریکا را بگیرید. نژادپرستی را متوقف کنید. اعدام های ایالات متحده را متوقف کنید!

کاربر دیگری نوشت:

  

 

یک کاربر نوشت:

کاربری اینگونه نوشت:

یک کاربر دیگر اینطور نوشت: شما سعی کنید در قبال سرکوب وحشیانه معترضین در آمریکا پاسخگو باشید!

    

یک کاربر هم اینگونه واکنش نشان داد:

گفتنی است، مردم آمریکا طی ماه گذشته اقدام به برگزاری اعتراضات گسترده در اکثر ایالت های آمریکا علیه سیاست های ضد نژاد پرستی و ضد حقوق بشری دولت آمریکا، کرده اند.

معترضین با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن ها نوشته شده بود «زندگی سیاهپوستان مهم است»، اعتراضات ضد نژادپرستی برگزار کردند.

اما پلیس و نیروهای امنیتی با وحشیگری تمام معترضین را به شدت سرکوب و حتی برای پراکنده کردن معترضین از سلاح گرم استفاده می کنند. در طی این اعتراضات پلیس آمریکا چندین تن از معترضین را به ضرب گلوله به قتل رسانده است.

رئیس جمهور آمریکا باید به جای دخالت در امور کشورهای مختلف، پاسخگوی رفتار خشونت بار دولت خود در مواجهه با معترضین آمریکایی که همواره از تبعیض نژادی رنج می برند، باشد. 

امروز بیش از هر زمان دیگری اقدامات مذبوحانه آمریکایی ها و دخالت شان در امور کشورهای دیگر برای جهانیان به اثبات رسیده است. این در حالی است که مردم آمریکا همواره از سیاست های این رژیم در مسائل نژاد پرستی رنج می برند.

ترامپ باید فکری به حال رنگین پوستان کشور آمریکا کند که همواره از جانب دولت ترامپ مورد ظلم قرار گرفته و حقوقشان تضییع می شود؛ نحوه رسیدگی به بیماران کرونایی سیاه پوست در آمریکا مصداق بارزی از تضییع حقوق و تبعیض نژادی است. 

انتهای پیام/ 

captcha