مقاومت و مجاهدت محور مبارزه با دشمنان است/ سازمان تبلیغات در دوره تحول به سر می برد سازمان تبلیغات آمادگی کامل برای اعتلای اسلام ناب محمدی مبتنی بر فرهنگ عاشورا را دارد سازمان تبلیغات ایده های نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب عملیاتی کند/استان مرکزی از نظر جمعیت وضعیت خوبی ندارد 27 تا 30شهریورماه؛ زمان برگزاری قطعی کنکور عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی منتفی شد/ پذیره نویسی دارا دوم در شهریور ماه انجام می‌شود قرعه‌کشی نیمه‌نهایی رقابت‌های جام‌حذفی برگزار شد/ دربی پایتخت در نیمه‌نهایی، این‌بار مساوی نمی‌شود! خبر مربوط به لغو تحریم‌های غیرهدفمند، غیرواقعی است شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 7707 نفر رسید/شناسایی 129 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته قرارگاه خاتم الانبیا پتانسیل های خوبی برای عمران و آبادانی دارد/ نوسازی 10 درصد واحد مسکونی روستایی استان مرکزی در دو سال اخیر کارگران «هپکو» همچنان بر پاسخگویی مدیران شرکت اصرار دارند/ غیبت 49 روزه مدیرعامل!
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
کد خبر: 74844
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
خضریان در گفتگو با دانا مطرح کرد:

سئوال از وزیر جهاد کشاورزی درباره واردات گندم توسط یکی از سیاسیون بنام/ آیا رانتی درباره واردات گندم به برخی اشخاص خاص داده شده است؟+ متن سوال از وزیر

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تازگی خبردار شدیم یکی از سیاسیون بنام کشور مبادرت به واردات گندم نموده گفت: وزیر کشاورزی باید در صحن علنی درباره رانت به برخی اشخاص خاص توضیح دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ «علی خضریان»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اعلام خبر طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: متاسفانه دولت از سال 94 تا کنون اقدام به حذف بودجه خودکفایی گندم کرده است.

وی افزود: این مسئله باعث شده است که علاوه بر وارد شدن آسیب جدی به مقوله خودکفایی کشور در گندم، امنیت غذایی مردم نیز مورد مخاطره قرار گیرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر کشاورزی باید ضمن ارائه توضیح درباره علت این تصمیم پاسخگوی رانت واردات برای افراد خاص باشد.

خضریان در تشریح سوال از وزیر کشاورزی ادامه داد: متن این سوال هم اکنون آماده است و به زودی در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش دانا در متن این سوال آمده است: «جناب آقای خاوازی وزیر محترم کشاورزی همانگونه که مستحضرید خودکفایی در تولید گندم از جمله دستاوردهای مهم کشور بوده که متاسفانه به دلیل حذف ردیف اعتباری خودکفایی گندم در سال 94 و امتداد این تصمیم تا امروز، هم اکنون شاهد نابودی این دستاورد مهم کشور و مورد مخاطره قرار گرفتن امنیت غذایی مردم هستیم. ادامه دار بودم عدم حمایت های لازم و حذف بودجه خودکفایی که در تضاد با سیاست کشور مبنی بر خودکفایی در کالاهای استراتژیک می باشد، این ذهنیت را پدید می آورد که نکند دست هایی در کار است تا منافع شخصی را بر منافع ملی ارجعیت داده و به دنبال تغییر مسیر دولت در این زمینه برای کسب سودهای کلان باشند. اخیرا در این زمینه مطلع شده ایم یکی از سیاسیون به نام کشور در چند برهه زمانی مبادرت به واردات گندم نموده است به همین دلیل از شما می خواهیم پاسخگوی عملکرد این وزارتخانه باشید و توضیح دهید که به چه علت این سیاست غلط همچنان ادامه دارد. و آیا رانتی درباره واردات گندم به برخی اشخاص خاص داده شده است ؟»

انتهای پیام/

captcha