نیروهای انقلاب وارد صحنه خواهند شد و دست دزدها را قطع می‌کنند/در بحث پالرمو و CFT مجمع کوچک‌ترین عقب‌نشینی از منافع مردم انجام نخواهد داد کار سختی در دیدار با آلومینیوم اراک داریم مردم فریب دوقطبی سازی برجام و fatf را نخواهند خورد/ همه امکانات جهش اقتصادی را داریم خنثی سازی توطئه هواپیماربایی در مسیر اهواز - مشهد توسط سپاه مسئولیت ها در جمهوری اسلامی امانت الهی است/باید ضریب مراقبت های کرونایی را افزایش بدهیم سیره ائمه خدمت رسانی به مردم است راه حل مشکلات معیشتی و گرانی را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ هر چه ستاد مقابله با کرونا در مورد سفر عید اعلام کرد، همه عمل کنند سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور/بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌ها پیام رهبر معظم انقلاب به هفتمین مراسم ملی شب خاطره جهادی
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۹
کد خبر: 74833
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
فرماندار فراهان:

طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت جهش تولید می شود

فرماندار فراهان گفت: اجرای طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت اشتغالزایی و جهش تولید می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسن خزائی پور، فرماندار فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در روستا‌ها گفت: طرح هر روستا یک محصول در راستای سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و مناطق کم برخوردار در شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح «هر روستا یک محصول» با ایجاد صندوق‌های توسعه روستایی زمینه ایجاد اشتغال در روستا‌ها را فراهم‌ می کند و مانع مهاجرت روستائیان به شهر‌ها خواهد شد.

خزائی پور اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در روستا‌های شهرستان فراهان برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح و منسجم فعالیت‌ها در شهرستان و بالاخص در روستا‌ها می توان از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها به نحو مطلوبی بهره برد.

فرماندار فراهان بر ضرورت ایجاد دهکده‌های صنعتی در شهرستان تأکید کرد و افزود: طرح راهبردی احداث دهکده‌های صنعتی با شعار هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه زمینه توسعه اقتصادی در روستا‌ها را فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت اشتغالزایی و جهش تولید می شود و حمایت از زنان سرپرست خانوار را در دستور کار خود دارد.

خزائی پور گفت: امروز در اغلب شهرستان و بخش روستاها با محوریت محصول واحد به کار تولید و ارائه خدمت مشغول هستند که بسیاری از این تولیدات کشاورزی و در برخی موارد صنعتی و خدماتی است، تولید کفش در روستای شیرین آباد نمونه موفق این طرح است.

فرماندار فراهان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت جهش تولید گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع موانع تولیدی می‌تواند زمینه‌ساز تحقق جهش تولید باشد.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید وظیفه حمایت از طرح‌های اقتصادی خرد روستاییان را برعهده دارد، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هر روستا یک محصول، می‌تواند زمینه اشتغال و تولید بیشتر انواع محصولات و تولیدات روستاییان را فراهم کند.

انتهای پیام /

captcha