هیجان زدگی کانال های خبری اصلاح طلب نسبت به انتشار خبر تبدیل لبنان به مستعمره فرانسه! ریزش ارزش سهام مردم به دلیل بی‌تدبیری دولت/ مقصر اصلی لغو ETF پالایشی چه کسانی هستند؟ کنکور سراسری به تعویق افتاد بررسی پیشنهاد دولت برای مقابله با تحریم نفتی در جلسه سران قوا شناسایی 148مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته / مرگ 7 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در استان مرکزی مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهام و ایراد دارد عصر امروز؛ جلسه وزارت کشور و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اسلامی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است اما منوط به همکاری وزارت ارشاد است آیت‌الله رئیسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛ نیکزاد: فقط ۲ درصد کشور زیرِ ساخت شهر‌ها رفته / قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی نتیجه خواهد داد
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
کد خبر: 74832
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک :

وزارت امور خارجه پیگیر اموال بلوکه‌شده ایران توسط کره جنوبی باشد

جعفری عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با اشاره به کارشکنی‌های کره جنوبی در آزادسازی پول‌ها و دارایی‌های کشور، گفت: وزارت امور خارجه باید از طریق رایزنی‌های دیپلماسی این موضوع را جدی‌تر پیگیر کند.

جعفری عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به کارشکنی‌های کره جنوبی در آزادسازی پول‌ها و دارایی‌های کشور، گفت: متأسفانه 9 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران که عمدتاً درآمد حاصل از فروش نفت بوده توسط کره جنوبی بلوکه‌شده است.

وی افزود: درگذشته بخش قابل‌توجهی از نفت را به کره جنوبی صادر و در قبال آن کالاهایی نیز دریافت می‌کردیم ، ولی امروز که این مسیر قطع‌شده کره هم ارتباط خود را با کشورهایی همچون آمریکا قوی‌تر کرده و این دلیلی بر برنگرداندن منابع ایران به داخل کشور توسط کره است.

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک بابیان اینکه بلوکه کردن اموال و دارایی ایران توسط کره جنوبی پیامدهای برای دولت و بخش خصوصی دارد که باید به آن توجه شود، گفت: وزارت امور خارجه باید از طریق رایزنی‌های دیپلماسی این موضوع را جدی‌تر پیگیر کند.

وی افزود: البته قطع روابط سیاسی ممکن است در این شرایط به صلاح کشور نباشد ولی ورود انبوه کالا به داخل کشور قطع‌شده و خیلی از صنایع ما با تولیدات جایگزین خلأ کالاهای کره‌ای را انجام می‌دهند و این یک فرصت است.

جعفری با اشاره به اینکه عدم برگرداندن اموال ایران توسط کره هم یک تهدید و هم یک فرصت می تواند باشد، افزود: فرصت آن برای تولید کنندگان و صنایع داخلی ایجاد شده که می توانند با رونق تولید خلاء ها را در کشور پر کنند و تهدید آن اموالی است که می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشد.

وی اظهار داشت: متأسفانه در سال گذشته به دلیل اینکه بخش قابل توجهی از مرزهای کشور را به روی کالاهای کره ای باز کردیم بخش قابل توجهی از کالاهای بازار را پر کردند و به طور مثال در بخش لوازم خانگی آسیب های زیادی به تولید داخلی زدند و بخش عمده ای از صنایع کشور را زمین گیر کردند.

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با بیان اینکه رفتار امروز کره جنوبی باید برای دولتمردان و بخش خصوصی درس عبرتی باشد، گفت:زمانی کره جنوبی شریک دوم تجاری ایران بود ولی امروز در شرایطی این کارشکنی ها را انجام می دهد که از وضعیت مشکلات بانکی ایران آگاه است.

وی خاطر نشان کرد: ایران باید دایره ارتباطی خود را با کشورهای دوست و همسایه و به خصوص کشورهایی که مشکل تبادل مالی با آنها نداریم بیشتر کند و روابط اقتصادی را با این کشورها توسعه دهد و کشورهایی که در سخت ترین شرایط در کنار ایران بودند و توانستند بخشی از مشکلات را حل کنند امروز می توانند جای کره جنوبی را پر کنند.

انتهای پیام/

captcha