استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
کد خبر: 74827
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
فرهنگی به مهر خبر داد:

جزییات انتخاب رئیس دیوان محاسبات در مجلس

عضو کمیسیون آیین نامه مجلس شورای اسلامی جزییات انتخاب رئیس دیوان محاسبات را تشریح کرد و گفت: کاندیدای ریاست دیوان محاسبات باید سابقه نظارتی داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره جلسه کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس برای نحوه بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات اظهار داشت: در این جلسه بحث و تبادل نظر صورت گرفت تا شیوه‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات پیش بینی شود.

وی بیان کرد: در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس بحث کردیم که در چارچوب قانون باید چگونه در این زمینه اقدام شود و تاکید شد که کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مدارک و سوابق کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات را بررسی کنند و صرفاً افرادی را که واجد شرایط هستند به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کنند.

عضو کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نهایت کمیسیون برنامه و بودجه باید کاندیداهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات را جهت بررسی در صحن علنی مجلس به هیئت رئیسه معرفی کند.

فرهنگی درباره سوابق لازم برای تصدی ریاست دیوان محاسبات گفت: در آئین نامه داخلی مجلس آمده است که کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشند و قید شده است که حتماً باید بخشی از این سابقه نظارتی باشد چراکه کار رئیس دیوان محاسبات جنبه نظارتی دارد.

وی افزود: به آئین‌نامه داخلی مجلس در این‌باره چیزی اضافه نشد بلکه در جلسه کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس توضیح داده شد که سابقه کار کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات باید به چه نحوی باشد و باید حتماً سابقه نظارتی داشته باشند که البته ممکن است این سابقه نظارتی شش ماه یا یک سال از ۲۰ سال سابقه کاری فرد باشد.

عضو کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد کاندیداهای دادستانی دیوان محاسبات هم گفته شد که حتماً باید این افراد سابقه تحصیل در رشته‌های حقوقی و قضائی را داشته باشند و با موازین حقوقی آشنا باشند.

کد خبر 4975294

captcha