شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس کشتی‌های توقیف‌شده ایرانی نبودند/ امارات خطای بزرگی مرتکب شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
کد خبر: 74806
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸

سئوال از وزیر جهاد کشاورزی درباره واردات گندم توسط یکی از سیاسیون بنام/ آیا رانتی درباره واردات گندم به برخی اشخاص خاص داده شده است؟+ متن سوال از وزیر

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تازگی خبردار شدیم یکی از سیاسیون بنام کشور مبادرت به واردات گندم نموده گفت: وزیر کشاورزی باید در صحن علنی درباره رانت به برخی اشخاص خاص توضیح دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛«علی خضریان»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اعلام خبر طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: متاسفانه دولت از سال 94 تا کنون اقدام به حذف بودجه خودکفایی گندم کرده است.

وی افزود: این مسئله باعث شده است که علاوه بر وارد شدن آسیب جدی به مقوله خودکفایی کشور در گندم، امنیت غذایی مردم نیز مورد مخاطره قرار گیرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر کشاورزی باید ضمن ارائه توضیح درباره علت این تصمیم پاسخگوی رانت واردات برای افراد خاص باشد.

خضریان در تشریح سوال از وزیر کشاورزی ادامه داد: متن این سوال هم اکنون آماده است و به زودی در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش دانا در متن این سوال آمده است: «جناب آقای خاوازی وزیر محترم کشاورزی همانگونه که مستحضرید خودکفایی در تولید گندم از جمله دستاوردهای مهم کشور بوده که متاسفانه به دلیل حذف ردیف اعتباری خودکفایی گندم در سال 94 و امتداد این تصمیم تا امروز، هم اکنون شاهد نابودی این دستاورد مهم کشور و مورد مخاطره قرار گرفتن امنیت غذایی مردم هستیم. ادامه دار بودم عدم حمایت های لازم و حذف بودجه خودکفایی که در تضاد با سیاست کشور مبنی بر خودکفایی در کالاهای استراتژیک می باشد، این ذهنیت را پدید می آورد که نکند دست هایی در کار است تا منافع شخصی را بر منافع ملی ارجعیت داده و به دنبال تغییر مسیر دولت در این زمینه برای کسب سودهای کلان باشند. اخیرا در این زمینه مطلع شده ایم یکی از سیاسیون به نام کشور در چند برهه زمانی مبادرت به واردات گندم نموده است به همین دلیل از شما می خواهیم پاسخگوی عملکرد این وزارتخانه باشید و توضیح دهید که به چه علت این سیاست غلط همچنان ادامه دارد. و آیا رانتی درباره واردات گندم به برخی اشخاص خاص داده شده است ؟»

انتهای پیام/

captcha