ریزش ارزش سهام مردم به دلیل بی‌تدبیری دولت/ مقصر اصلی لغو ETF پالایشی چه کسانی هستند؟ کنکور سراسری به تعویق افتاد بررسی پیشنهاد دولت برای مقابله با تحریم نفتی در جلسه سران قوا شناسایی 148مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته / مرگ 7 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در استان مرکزی مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهام و ایراد دارد عصر امروز؛ جلسه وزارت کشور و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اسلامی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است اما منوط به همکاری وزارت ارشاد است آیت‌الله رئیسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛ نیکزاد: فقط ۲ درصد کشور زیرِ ساخت شهر‌ها رفته / قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی نتیجه خواهد داد امروز حق مسکن کارگران تعیین تکلیف می شود؟
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
کد خبر: 74783
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
گزارش تصویری؛

قنات تاريخي ابراهیم‌آباد اراك

قنات ابراهيم آباد به عنوان اولین اثر ثبت جهانی استان مركزی در یونسكو به طول يازده كيلومتر از كوه هاي هفتادقله اراك سرچشمه گرفته و تا روستاي ابراهيم آباد ادامه مي يابد و تفاوت آن از ساير قنات ها پيشينه و قدمت تاريخي بالاي آن است.

به گزارش دیار آفتاب؛ قنات ابراهیم‌آباد اراك جزء قدیمی‌ترین قنات‌های كشور است كه تاريخچه آن به قرن ششم و هفتم هجري قمري و در واقع 800 سال قبل بازمي گردد.

این قنات به طول يازده كيلومتر از کوه‌های هفتاد قله اراك سرچشمه گرفته و تا روستاي ابراهیم‌آباد ادامه می‌یابد.

قنات ابراهیم‌آباد در سال 93 به‌عنوان اثر تاريخي ملي و در سال 95 به ثبت جهانی رسيده است.

انتهای پیام/

captcha