هیجان زدگی کانال های خبری اصلاح طلب نسبت به انتشار خبر تبدیل لبنان به مستعمره فرانسه! ریزش ارزش سهام مردم به دلیل بی‌تدبیری دولت/ مقصر اصلی لغو ETF پالایشی چه کسانی هستند؟ کنکور سراسری به تعویق افتاد بررسی پیشنهاد دولت برای مقابله با تحریم نفتی در جلسه سران قوا شناسایی 148مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته / مرگ 7 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در استان مرکزی مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهام و ایراد دارد عصر امروز؛ جلسه وزارت کشور و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اسلامی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است اما منوط به همکاری وزارت ارشاد است آیت‌الله رئیسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛ نیکزاد: فقط ۲ درصد کشور زیرِ ساخت شهر‌ها رفته / قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی نتیجه خواهد داد
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
کد خبر: 74780
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح الله استان مرکزی:

نیازمند مطالبه گری مردم از مسئولین و دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هستیم

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه امروز نیازمند مطالبه گری مردم و به خصوص بسیجیان از مسئولین و دستگاه های اداری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هستیم، گفت: اگر این موضوع به درستی نهادینه شود قطعا گام های موثری در راستای بهبود وضعیت جامعه خواهد بود.

زهرا غفاری مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به هفته عفاف و حجاب به آیه 59 سوره احزاب اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه به پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید: اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند [به احتياط] نزدیک‌تر است و خدا آمرزنده مهربان است.

وی افزود: خداوند در این آیه برای عفاف و پاک‌دامنی راهکار آورده است که دو بعد ایجابی و سلبی در آیه پرداخته‌شده و بعد ایجابی که همان پوشش و حجاب است و بعد سلبی هم موضوع حرام بودن خودنمایی در مقابل نامحرمان و غریبه‌ها است که باید موردتوجه قرار گیرد.

غفاری بابیان اینکه لازمه ایجاد پوشش و حجاب در جامعه، داشتن پایه‌های اعتقادی و بینشی است، افزود: این موضوع باید به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شود چراکه ریشه حجاب حیا و عفت است و امروز دشمنان شیطانی به دنبال زدن ریشه و از بین بردن نجابت و پاک‌دامنی میان جامعه اسلامی هستند.

وی با تأکید بر اینکه حیا و عفت شخصیت زن را حفظ می‌کند و ارتباطات زنان با مردان غریبه را کنترل و از فساد جلوگیری می‌کند، گفت: حیا و عفت سلامت نسل جدید جامعه را به‌خوبی حفظ می‌کند و از همه مهم‌تر از کیان و بنیان خانواده به‌خوبی پاسداری و حفاظت می‌کند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی در این خصوص بیان کرد: حیا و عفت در وجود انسان‌ها تنها پوشش ظاهری نیست بلکه وقتی موضوع حیا و عفت مطرح می‌شود در همه ابعاد ازجمله گفتار، نگاه، رفتار و سایر اعمال یک انسان نشان داده می‌شود که انسان باید حجابی را برای چشم‌ها، گوش‌ها، زبان، قلب و سایر اعضای بدن ایجاد کنند که از گناهان پیش رو جلوگیری کند.

ترویج حیا و عفت از طریق گفتمان سازی و مقابله بافرهنگ شیطانی غرب میسر است

وی با اشاره به اینکه ترویج حیا و عفت از طریق گفتمان سازی و مقابله بافرهنگ شیطانی غرب میسر است، گفت: این می‌تواند جامعه را از شر فرهنگ‌های غلط و شیطانی مصون نگه دارد.

غفاری با انتقاد از برخوردهای دوگانه باحجاب و عفاف گفت: امروزه متأسفانه اهل سیاست با موضوع عفاف و حجاب به این مقوله سیاسی نگاه می‌کنند و متأسفانه اهل دیانت هم به اقدامات روبنایی روی آوردند و از اقدامات زیر بنایی به‌نوعی غافل شده‌اند و این آسیب‌پذیر است چراکه پایه عفاف و حجاب باید بینشی و اعتقادی باشد.

وی با اشاره به دلیل نام‌گذاری هفته عفاف و حجاب بیان کرد: هفته عفاف و حجاب به مناسبت سالروز 21 تیرماه در واقعه گوهرشاد به دست رژیم پهلوی بود که بیش از دو هزار از مردان غیرتمند مقابل دستورات بدحجابی ایستادگی کردند و تعداد زیادی از آنها به شهادت می‌رسند و امروز یاد و خاطر این عزیزان را گرامی می‌داریم.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به برنامه‌های بسیج جامعه زنان گفت: بسیج جامعه زنان استان مرکزی با برنامه‌ریزی برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در راستای تقویت عفاف و حجاب در جامعه قدم‌های مؤثری برداشته و نگاه بسیج جامعه زنان به برنامه‌های عفاف و حجاب تربیتی و بینشی است چراکه مخاطبین ما در این برنامه‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود.

وی با اشاره به دسته‌بندی برنامه‌ها بیان کرد: برخی از افراد تربیت‌پذیر هستند که برای آنها کارگاه‌ها و نشست هایی برنامه ریزی می کنیم و مربیانی که برای این دسته از مخاطبین استفاده می شود عمدتا مبلغ هستند.

غفاری افزود: دسته دیگر از مخاطبین برنامه ها افراد بی تفاوت نسبت به مقوله حجاب می باشند که برای این افراد برنامه هایی با محوریت مسائل اعتقادی تدارک دیده ایم.

وی ادامه داد: دسته دیگر افراد معاند هستند که از روی عناد و لج بازی با مقوله حجاب دشمنی می کنند و رویکرد برنامه ها برای این افراد به تبع باید با روش های علمی تر و دقیق تر انجام می شود.

الگوسازی برای نسل جوان و نوجوان رویکرد اصلی برنامه‌های عفاف و حجاب است

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه الگوسازی برای نسل جوان و نوجوان رویکرد اصلی برنامه‌های عفاف و حجاب است، گفت:این الگو بر طبق همان فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر زن مجاهد مسلمان است که تحت عنوان الگوی سوم نام‌گذاری شده و مقام معظم رهبری در کنگره شهدای بانوان می‌فرمایند ما در الگوسازی باید زنانی به جامعه معرفی شوند که عفیف هستند و در مسائل اجتماعی هم حضور دارند.

وی اظهار داشت: نشان دادن این الگو به نوجوان و جوان ما امر بسیار مهمی است که باید در برنامه‌ای بلندمدت به‌خوبی دیده شود و عملیاتی آن را مورداستفاده قرار دهیم.

غفاری با اشاره به اینکه امروز ظرفیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی وجود دارد که بسیج جامعه زنان از این ظرفیت گسترده برای تقویت امر حجاب و عفاف غافل نبوده، گفت: با تولید محتوای دقیقی که انجام‌شده در سایر شبکه‌های اجتماعی اقدامات مؤثری انجام‌شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: همچنین انیمیشن سازی،موشن گرافی، تایپو گرافی و سایر تولیدات فرهنگی در دستور کار بوده که برای اقشار مختلف محتوای درخوری نیز تولید شده و همچنین هنرمندان زیادی برنامه های مختلفی از جمله تئاتر،سرود و دیواره نگاری در برنامه های بسیج جامعه زنان مشارکت داشتند.

وی فضا سازی گسترده در سطح شهر با محوریت عفاف و حجاب را از جمله اقدامات دیگر خواند و افزود: با مشارکت سایر دستگاه ها و ادارات نیز در سطح استان تولیدات مناسبی در فضای جامعه انتشار پیدا کرد.

نیازمند مطالبه گری مردم از مسئولین و دستگاه های اداری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هستیم

غفاری با بیان اینکه امروز نیازمند مطالبه گری مردم و به خصوص بسیجیان از مسئولین و دستگاه های اداری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هستیم، گفت: اگر این موضوع به درستی نهادینه شود قطعا گام های موثری در راستای بهبود وضعیت جامعه خواهد بود.

وی افزود: اگر بخواهیم در زمینه عفاف و حجاب کار موثری در جامعه انجام دهیم نیازمند این هستیم بسترهای لازم را هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی آماده کنیم و اقدامات زیربنایی را انجام دهیم و لازمه این کار مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و نهاد ها است که با محوریت مردم کار انجام دهند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه روح الله استان مرکزی نقش مردم را در بهبود وضعیت حجاب لازم و ضروری خواند و گفت: اعتقاد داریم هر آسیبی که در اجتماع شکل می گیرد اگر حضور و نگاه مردم در آن موضوع وجود داشته باشد قطعا برنامه به نحو احسن پیش می رود و اگر مردم پای کار نباشند و کار به دست عوامل دولتی و ادارات انجام شود قطعا موثر نخواهد بود.

انتهای پیام/

captcha