ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع 1.5تن گوشت قربانی میان نیازمندان ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس| بی نظمی در مراسم و حضور استوکس در جشن/ تعارف حسینی و رسول پناه برای بالا بردن جام! درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت گام دوم رزمایش کمک مومنانه در فراهان آغاز شد زنده نگه‌داشتن غدیر، زنده نگه‌داشتن اسلام است/ امامت یعنی اوج مطلوب اداره جامعه دلار ۲۴ هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی/ ۲۵۰صادرکننده متخلف معرفی‌شده به قوه قضائیه چه کسانی بودند؟ روبرتو کارلوس ایران کیست؟ پرسپولیس صفر - ذوب آهن یک/ یحیی باخت و جام گرفت چرا برایان هوک استعفا کرد؟
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
کد خبر: 74743
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

در نشست خبری آموزش‌های مجازی؛ رستمی: بیش از یک میلیون نفر در دوره‌های مجازی شرکت کردند / فقط ۱۰ درصد آموزش عالی را توانستیم در فضای مجازی پاسخگو باشیم

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: از ابتدای غیر حضوری شدن آموزش‌های دانشگاه‌ها بیش از یک میلیون ۱۲۹ نفر در دوره‌های مجازی معارف اسلامی شرکت کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری اقدامات مرکز آموزش مجازی نهاد رهبری که امروز برگزار شد، گفت: مرکز آموزش مجازی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گسترده‌ترین مرکز آموزش دانشگاهی مجازی است که با فاصله زیادی نسبت به مراکز دیگر و تعداد کاربران زیاد رتبه یک را در کشور دارد و از ابتدای اسفند ماه دوره آموزشی را برای چهار هفته ویژه دروس معارف طراحی کرد که با مشخص شدن ادامه بحران کرونا برنامه ریزی تا پایان ترم ادامه یافت. برنامه آموزشی در این سامانه طراحی و ارائه شده و به غیر از تعداد اندکی از دانشگاه‌ها که توانایی ارائه دروس معارف را به صورت مجازی داشتند اکثریت دانشگاه‌ها بستر گذراندن دروس معارف در ترم جاری را مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان قرار دادند.

وی افزود: در ترم جدید ۵۳۶ هزار و ۸۹۲ نفر به کاربران این سامانه اضافه شدند و در مجموع در ترم جاری یک میلیون و ۱۲۹ هزار و ۴۸۲ نفر در دوره‌های مجازی دروس معارف ثبت نام کردند.

رستمی اضافه کرد: کل اعضای موجود در این بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار نفر هستند که بیش از ۲۳ میلیون مراجعه به سامانه داشتیم و بیش از ۱۷ میلیون آزمون و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون بازدید صورت گرفت.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: ۱۰ درصد آموزش عالی را توانستیم در حوزه فضای مجازی پاسخگو باشیم و نیاز آموزش عالی را برطرف کنیم.

وی یادآور شد: دانشگاه‌های پسا کرونا محیط جدیدی را در مقابل کنش گران قرار دادند و نهاد رهبری هم در دانشگاه‌ها به نوعی فعالیت‌های خود را متناسب با این فضا برنامه ریزی کرد. بخشی از فعالیت‌ها در حوزه‌های دینی تعریف شد در فضای تبلیغی در ایام ماه رمضان زمینه حضور طلاب در فضای خوابگاهی و دانشگاهی را مشتاق بودیم که فراهم کنیم که در این خصوص ۳۰۰ مبلغ در قالب ۷۰۰ گروه در فضای مجازی به بیش از ۱۴۵ هزار دانشجو خدمات ارائه کردند و آن‌ها را تحت پوشش قرار دادند که حضور این طلاب در بحث‌های فقهی، شرعی، مباحث سیاسی و روز جامعه بود.

وی ادامه داد: فضای فعالیت‌های جهادی هم در دوران کرونا در میان دانشجویان بسیار تقویت شد که هم در فضا‌های درمانی، امدادرسانی، ضدعفونی کردن فضا‌های شهری و ارائه بسته‌های معیشتی به نیازمندان حضور داشتند.

وی در خصوص حذف جزوه برای تدریس دروس معارف گفت: به دلیل اهمیتی که این دروس دارد مجموعه‌های فاخر، تخصصی و علمی تشکیل می‌شود و پیشنهاد سرفصل‌هایی را برای تدریس می‌دهد. مجموعه محتوا در قالب‌هایی که نظارت وجود دارد پیش از انتشار در اختیار استاد و دانشجو قرار می‌گیرد و روند حفظ استاندارد‌های مناسب و تخصصی بودن آن که بیشتر مطالبه دانشجویان است، در نظر گرفته می‌شود. متن‌های آموزشی که در جزوه‌ها به دانشجو داده می‌شود از کیفیت لازم برخوردار نیست و اعلام عمومی شده که اساتید از تدریس جزوه‌های تایید نشده خودداری کنند، اما اساتیدی که متون قابل دفاع دارند آن‌ها را ارائه بدهند که پس از بررسی مجوز داده خواهد شد.

captcha