استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
کد خبر: 74689
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس

مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد

آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره رفتار کارشکنانه کره جنوبی نسبت به آزادسازی پول ها و دارایی های ایران گفت: وزارت امور خارجه باید از تساهل و تسامح نسبت به اینگونه رفتارها دست بردارد و نسبت به پیگیری مطالبات مردم از کشورهای دیگر حساس باشد و برای آنها اقدام موثر انجام دهد.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به کارشکنی های کره جنوبی در آزادسازی پول ها و دارایی های کشور، گفت: کره جنوبی باید 9 میلیارد پول بلوکه شده ایران را هرچه سریعتر بازگرداند و وزارت امور خارجه موظف است پیگیری های این موضوع را به طور جدی انجام دهد.

وی افزود: وزارت امور خارجه در این خصوص باید هرچه سریعتر نسبت به احضار سفیر کره جنوبی اقدام کند و پاسخ درخوری نسبت به بی ادبی و گستاخی کره جنوبی بدهد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اظهار داشت: کره جنوبی نسبت به اینکه گفته جمهوری اسلامی باید غرامت نگه داری اموال را بپردازد، باید پاسخ گو باشد چراکه این گستاخی و بی احترامی به ملت ایران است و جمهوری اسلامی به هیچ عنوان از این گستاخی به سادگی عبور نخواهد کرد.

وی ادامه داد: به اعتقاد ما کره جنوبی نسبت به مدت زمانی که این دارایی ها در کره نگه داشته شده سود این پول را بپردازد.

آصفری با تأکید بر اینکه وزارت خارجه باید از تساهل و تسامح نسبت به اینگونه رفتارها دست بردارد،گفت: وزارت امور خارجه باید نسبت به پیگیری مطالبات مردم از کشورهای دیگر حساس باشد و برای آنها اقدام موثر انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه آیا مجلس شورای اسلامی نسبت به کاهش سطح روابط میان ایران و کره جنوبی برنامه ای دارد،گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال حل این مشکل است و تاکنون برنامه ای برای کاهش سطح روابط بین ایران و کره در مجلس شورای اسلامی مطرح نشده است.

انتهای پیام/

captcha