وعده ربیعی برای تصویب حق مسکن کارگران/ مصوبه شورای عالی کار روی میز کمیسیون اقتصادی دولت شهید بابایی، خلبانی که شوق پرواز او را آسمانی کرد تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی / چه خانه هایی مستثنی از پرداخت مالیات هستند فیلم| بارگیری 150جهیزیه در اراک برای اهدا به زوجهای جوان کم بضاعت گزارش تصویری| آماده سازی 150 جهیزیه برای زوج های نیازمند در اراک مجلس شفافیت را از خود شروع کرده است/ شفافیت به اعتماد بیشتر مردم به‌نظام و مسئولین کمک خواهد کرد کرامت و سربلندی ملت ها در گرو پایبندی به ارزش ها است کمک مومنانه کار بسیار پسندیده ای است/افراد متمکن اگر فرصت کمک به نیازمندان را غنیمت نشمارند، باخته‌اند لزوم ارائه مشوق‌های لازم به خانواده‌ها برای فرزند آوری بیشتر 9 کاروان شادی در شهرهای استان مرکزی به حرکت در می‌آید
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
کد خبر: 74680
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
سليمي در واكنش به محبوس كردن ٩ ميليارد دلار پول مردم ايران توسط كره جنوبي:

کره جنوبی استقلالی از خود ندارد و تحت فشار آمریکا عمل می کند/دولت باید در خصوص کاهش سطح روابط با کره جنوبی تصمیم گیری کنند

سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بدهی 9میلیارد دلاری کره جنوبی به کشورمان و خصومت این کشور با ایران پس از خارج شدن آمریکا از برجام، گفت: کره جنوبی استقلالی از خودش ندارد و تحت تاثیر فشار آمریکایی ها برای جا به جایی پول های ایران، کارشکنی می کند.

علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص بدهی 9میلیارد دلاری کره جنوبی به کشورمان و خصومت این کشور با ایران پس از خارج شدن آمریکا از برجام، گفت: برخی کشورها از جمله کره جنوبی استقلالی از خودشان ندارند و تحت تاثیر فشار آمریکایی ها برای جا به جایی پول های ایران، کارشکنی می کنند.

وی با زیرسوال بردن اقدامات این روزهای کره جنوبی علیه کشور ایران، افزود: این اقدامات نشان می دهد کره ای ها در مبادلات خود آینده نگری نمی کنند. در واقع کشوری که نتواند در مبادلات تجاری خود به صورت مستقل عمل کند، حتما در آینده با مشکل مواجه خواهد شد.

سلیمی با اشاره به تخطی دیگر کشورها از تعهدات اقتصادی خود در قبال ایران، گفت: ژاپن و آلمان هم در این مسئله دست کمی از کره جنوبی ندارند و شاهدیم که امروز تحت فشار آمریکایی ها از تعهدات خود عقب نشینی کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می رسد ایران باید با احتیاط بیشتری مبادلات تجاری با چنین کشورهایی از جمله کره جنوبی را رقم بزند.

سلیمی خاطرنشان کرد: کره ای ها باید بدانند دنیا وسیع تر از چیزی است که آن ها تصور می کنند و در آینده ایران باید برای مشارکت با احتیاط بیشتری با آنان برخورد کند.

وی در خصوص کاهش سطح روابط با این کشور، گفت: در صورت لزوم وزارت امور خارجه و دولت باید در این خصوص تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام/

captcha