ریزش ارزش سهام مردم به دلیل بی‌تدبیری دولت/ مقصر اصلی لغو ETF پالایشی چه کسانی هستند؟ کنکور سراسری به تعویق افتاد بررسی پیشنهاد دولت برای مقابله با تحریم نفتی در جلسه سران قوا شناسایی 148مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته / مرگ 7 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در استان مرکزی مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهام و ایراد دارد عصر امروز؛ جلسه وزارت کشور و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اسلامی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است اما منوط به همکاری وزارت ارشاد است آیت‌الله رئیسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛ نیکزاد: فقط ۲ درصد کشور زیرِ ساخت شهر‌ها رفته / قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی نتیجه خواهد داد امروز حق مسکن کارگران تعیین تکلیف می شود؟
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
کد خبر: 74575
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

«انفجار»؛ اسم رمز ضدانقلاب برای شایعات۹۹

برخی رسانه‌ها مدعی انفجار در غرب تهران شدند و حتی برای اعتبار شایعه خودشان به تصاویر و اخبار چند سال پیش متوسل شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فارس؛ از شایعه تا واقعیت: از شب گذشته شایعاتی مبنی بر وقوع انفجار در غرب استان تهران در فضای مجازی پیچید، خبرنگاران فارس پس از شنیدن این شایعه  به محل رفتند و مشاهدات آن‌ها و اظهارات افراد محلی نشان داد که چنین خبری صحت نداشته است.

لیلا واثقی فرماندار قدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس نیز تاکید کرد: هیچ انفجاری در شهرقدس و حتی گرمدره اتفاق نیفتاده و قطعی برق مربوط به روبروی بیمارستان ۱۲ بهمن در ساعت ۲۲ شب گذشته به مدت ۵ دقیقه بوده است.

وی افزود: هیچ یک از نهادهای امنیتی صدای انفجار را در قدس و گرمدره تایید نمی‌کنند و خبرهای منتشر شده شایعه بوده است.

* گاف BBCبرای زیرسوال بردن خبر فارس

 بی بی سی فارسی در همین رابطه برای زیر سوال بردن خبر خبرگزاری فارس مطلبی از سایتی به نام صدای ایران به نقل از هومن شهردار گرمدره منتشر کرد که از انفجار سیلندر گاز در گرمدره خبر داده بود.

اما گاف بی‌بی‌سی زمانی مشخص می‌شود که بدانیم هومن قدوسی، شهردار سابق گرمدره بوده که سال گذشته فوت کرده است.

* انتشار حادثه 98 برای تنش‌آفرینی

مطلبی هم که به نقل از هومن قدوسی درباره وقع انفجار سیلندر منتشر شده، درباره انفجار سیلندر در سال 1398 بوده است.

همچنین مطلب دیگری که با این موضوع در فضای مجازی منتشر شد برای حوادث سال 97 بوده است.

* تصویر غزه سرا از البرز درآورد

برخی رسانه‌های ضدانقلاب و برخی کاربران معاند نیز برای اثبات ادعای خودشان مبنی بر وقوع انفجار تصاویر زیر را منتشر کردند.

درحالی که تصویر فوق مربوط به عکس ۵سال پیش حمله رژیم صهیونیستی به غزه  است.

پیش از این نیز رسانه‌های ضدانقلاب شایعه انفجار مهیب در نیروگاه زرگان اهواز و مجتمع هسته‌ای شهید رضایی نژاد یزد را مطرح کرده بودند که هیچ کدام از آن‌ها صحت نداشت.

انتهای پیام/

captcha