کمباین سازی اراک توان تأمین نیاز داخل به کمباین برنج را دارد/ جهش تولید نیازمند حمایت است طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه بندی بنزین رشد ۸۳ درصدی مشارکت‌های مردمی در فراهان هدف اصلی تحولات لبنان ضربه زدن به محور مقاومت است رزمایش کمک مؤمنانه در شازند دیدار فاتحان شیاکوه در اراک دعوت 4 فوتسالیست استان مرکزی به اردوی انتخابی تیم ملی توزیع 2000 بسته اطعام غدیر در مناطق حاشیه نشین اراک جریان تحریف برخی مسئولین را ترسانده است/غرب‌گرایی فاجعه می‌آفریند تلاش مجلس برای کاهش انحراف در بودجه‌ عمرانی/ جلوی انحراف در اعتبارات عمرانی را می‌گیرم
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
کد خبر: 74537
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

بیماران کرونایی 8 برابر بیشتر دچار سکته مغزی می‌شوند

براساس نتایج یک بررسی که به تازگی منتشر شده، بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۸ برابر بیشتر از بیماران مبتلا به آنفلوآنزا، دچار سکته مغزی می‌شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از دیلی‌میل، براساس نتایج یک بررسی که به تازگی منتشر شده، بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۸ برابر بیشتر از بیماران مبتلا به آنفلوآنزا دچار سکته مغزی می‌شوند.

محققان در پژوهش‌های اخیر خود دریافتند، بیماری کووید ۱۹ می‌تواند منجر به سکته و آسیب مغزی در بیماران با وضعیت بحرانی شود و این موضوع می‌تواند در میان مبتلایان به بیماری مذکور بسیار شایع باشد. 

براساس داده‌های موجود، از حدود ۱۹۰۰ بیماری  که به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند، بیش از ۱.۶٪ دچار سکته مغزی ایسکمیک شده‌اند.

یک سوم بیماران مبتلا به کرونا که دچار سکته مغزی بودند، موارد شدیدی بودند که تحت مراقبت ویژه قرار داشتند.

آمارها همچنین نشان می‌دهد از حدود ۱۹۰۰ بیمار دچار  آنفلوآنزا تنها ۰.۲٪ دچار سکته مغزی شده‌اند؛ ضمن اینکه میزان مرگ و میر نیز بین آنها بسیار پایین‌تر است.

نتایج این مطالعه در مجله «JAMA Neurology» منتشر شد. 

انتهای پیام/ 

captcha