هیجان زدگی کانال های خبری اصلاح طلب نسبت به انتشار خبر تبدیل لبنان به مستعمره فرانسه! ریزش ارزش سهام مردم به دلیل بی‌تدبیری دولت/ مقصر اصلی لغو ETF پالایشی چه کسانی هستند؟ کنکور سراسری به تعویق افتاد بررسی پیشنهاد دولت برای مقابله با تحریم نفتی در جلسه سران قوا شناسایی 148مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته / مرگ 7 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در استان مرکزی مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهام و ایراد دارد عصر امروز؛ جلسه وزارت کشور و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اسلامی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است اما منوط به همکاری وزارت ارشاد است آیت‌الله رئیسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛ نیکزاد: فقط ۲ درصد کشور زیرِ ساخت شهر‌ها رفته / قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی نتیجه خواهد داد
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
کد خبر: 74529
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

طرح ولایت کلید ورود به مباحث عقیدتی و مبانی اسلامی است

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: طرح ولایت کلید ورود به مباحث عقیدتی و مبانی اسلامی است که اگر کسی با جدیت وارد شود قطعاً علاوه بر بهره‌مندی خود به دیگران هم بهره می‌رساند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام سید احمد میر مهدی رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک امروز در افتتاح اردوهای طرح ولایت طلاب، گفت: تعلیم کتاب و حکمت یکی از وظایف مهم امروز جامعه طلاب و روحانیون است که متأسفانه در طی این چند سال در این خصوص کوتاهی شده و علیرغم اینکه در طول انقلاب اسلامی اقدامات بزرگی انجام‌شده اما کافی و مطلوب نبوده است.

میر مهدی اظهار کرد: حوزه‌های علمیه در طول انقلاب  اسلامی آثار و برکات زیادی برای جامعه و مردم به همراه داشته است که قبل از انقلاب این‌گونه نبوده است و این قابل‌تقدیر است، اما خلاء هایی وجود دارد که باید به خوبی رفع شوند.

وی ادامه داد: مشکل امروز ما مبانی عقیدتی است و متاسفانه ما قرآن را به عنوان مبانی عقیدتی خودمان ترویج نکردیم بلکه قرآن تنها برای محافل قرآنی و نورانی به کار گرفته شده و فقط به تلاوت خوش و لذت شنوایی آن اکتفا کرده ایم و از بهره مند کردن فکری بی بهره و یا کم بهره شده ایم.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک بیان کرد: متاسفانه تفسیر قرآن و ذکر مبانی اعتقادی قرآن امروز در بین مردم و جامعه بسیار ضعیف شده و نیازمند این هستیم بیشتر در این خصوص کار کنیم.

میرمهدی یادآور شد: زمینه شکل گیری انقلاب اسلامی از جلسات تفسیر قرآن شروع شد و این نشان دهنده آثار و برکات زیاد جلسات تفسیر قرآن است که باید به آن اهمیت داده شود.

وی یادآور شد: امروز باید از مبانی غنی اسلام برای رشد و تعالی جامعه استفاده کنیم و این یک وظیفه و رسالت مهم جامعه طلاب و روحانیون است.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به اینکه طرح ولایت می تواند در راستای تعلیم کتاب و حکمت بسیار مؤثر باشد بیان کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که جامعه اسلامی را مملو از اندیشمندان متکی به مبانی اسلام کنیم.

وی یادآور شد: طرح ولایت برگرفته از رفتار و عملکرد اهل بیت(ع) است چراکه کار اهل بیت(ع) در طول عمر بابرکتشان هم تربیت افراد به عنوان مراجع مردم بود و امروز طرح ولایت هم این رسالت را انجام می دهد.

میرمهدی اضافه کرد: امروز جامعه اسلامی باید پر از مراجع تربیتی و تعلیمی باشد تا بتوانند در برابر تلاش های دشمنان کار موثری انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه نگاهمان نباید به طرح ولایت صرفا مدرک گرایی باشد چراکه توفیقات زیادی حاصل نمی شود ادامه داد: نیاز است در طرح ولایت ابتدا خودسازی مدنظر قرار گیرد.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: طرح ولایت کلید ورود به مباحث عقیدتی و مبانی اسلامی است که اگر کسی با جدیت وارد شود قطعا علاوه بر بهره مندی خود به دیگران هم بهره می رساند.

وی افزود: امروز متاسفانه تفکر بسیار غلطی در میان طلاب راه افتاده که به فکر استخدام در ادارات و نهادها هستند که این کار بسیار غلطی است و با منش روحانیت در تضاد است.

میرمهدی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم به دین خدمت کنیم نیازمند آزادمنشی و تقوای در عمل و گفتار هستیم و این مهم باید در دستور کار طلاب و روحانیون امروز باشد.

captcha