ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع 1.5تن گوشت قربانی میان نیازمندان ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس| بی نظمی در مراسم و حضور استوکس در جشن/ تعارف حسینی و رسول پناه برای بالا بردن جام! درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت گام دوم رزمایش کمک مومنانه در فراهان آغاز شد زنده نگه‌داشتن غدیر، زنده نگه‌داشتن اسلام است/ امامت یعنی اوج مطلوب اداره جامعه دلار ۲۴ هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی/ ۲۵۰صادرکننده متخلف معرفی‌شده به قوه قضائیه چه کسانی بودند؟ روبرتو کارلوس ایران کیست؟ پرسپولیس صفر - ذوب آهن یک/ یحیی باخت و جام گرفت چرا برایان هوک استعفا کرد؟
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
کد خبر: 74475
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
قادری در گفتگو با مهر:

ورود مجلس به نحوه هزینه‌کرد بودجه کشور/ ساختار بودجه اصلاح می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس نحوه هزینه‌کرد بودجه‌ سالانه کشور را مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌دهد و اصلاح ساختار بودجه را پیگیری می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه، گفت: بودجه فعلی ایرادات جدی دارد و بر این اساس، اصلاح ساختار بودجه یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بودجه سالانه کشور نیازمند تغییرات ساختاری است، افزود: مجلس موضوع اصلاح ساختار بودجه را به طور جدی و دقیق دنبال خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه بودجه کشور همچنان وابسته به درآمد حاصل از فروش نفت است، تاکید کرد: کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی و افزایش مشارکت بخش‌های غیردولتی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی موارد مهمی است که باید در اصلاح ساختار بودجه لحاظ شود.

قادری با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر نحوه هزینه‌کرد بودجه سالانه کشور، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید این موضوع را پیگیری کند تا مشخص شود که بودجه‌های کشور در بخش‌های مختلف چگونه هزینه شده است.

وی افزود: مجلس یازدهم باید بر منابع صندوق توسعه ملی نظارت دقیقی داشته باشد و راهکارهایی را در نظر گیرد تا اندوخته‌های صندوق توسعه ملی افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جهت‌گیری بودجه باید به سمت حمایت از تولیدات داخلی و شرکت‌های دانش بنیان باشد، گفت: جهت‌گیری تجارت در کشورهای پیشرفته به سمت تجارت جهانی است و در کشور ما باید تقویت مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه مدنظر قرار گیرد.

کد خبر 4967398

captcha