توزيع 4350بسته حمايتي در مرحله دوم رزمايش كمك مومنانه ۹۳ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد/ رشد ۷ درصدی خرید تضمینی کارگران «هپکو» مطالباتشان را از طریق شورای اسلامی کار پیگیری کنند گلیم نقش برجسته خمین امام کاظم(ع) در زمینه تربیت اندیشمندان تلاش‌های فوق‌العاده‌ای داشتند حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند یک کار زیربنایی است/ نیازمند ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه در سند چشم‌انداز 20 ساله هستیم خريداري 300 هزار تن گندم در استان مرکزی/80 درصد مطالبات كشاورزان پرداخت شد مرمت و رنگ آمیزی مدارس تفرش توسط جهادگران بسیجی تصویب 64طرح تحقیقاتی درباره کرونا در استان مرکزی/ پژوهش بر روی دو طرح «سازمان بهداشت جهانی» توسط محققان استان مرکزی امام موسی کاظم (ع) همه زندگی خود را وقف جهاد مقدس ساخته بود
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
کد خبر: 74439
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
تکرار ادعای نخ نمای واشنگتن علیه تهران؛

آمریکا: رفتار‌های ایران ثابت کرد این کشور شایسته لغو تحریم‌های تسلیحاتی نیست

وزارت خارجه آمریکا مدعی شد به منظور جلوگیری از خطر بی‌ثباتی در خاورمیانه، تحریم‌های تسلیحاتی ایران باید تمدید شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت خارجه آمریکا بار دیگر ادعا‌های تکراری خود علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح و  کشورمان را به نقض تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متهم کرد.

وزارت خارجه آمریکا در پیامی که در حساب توئیتر خود منتشر کرد، با استناد به گزارش ادعایی اخیر سازمان ملل علیه ایران مدعی شد: ناتوانی در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی با توجه به اقدامات (ایران) خطر خشونت و بی ثباتی بیشتر را در منطقه به همراه خواهد داشت. با محدودیت کمتر تسلیحاتی، ایران سلاح‌های بیشتری را جابجا خواهد کرد.

ادامه توئیت وزارت خارجه آمریکا بازتاب ادعا‌های تکراری مقامات این کشور بود. در این پیام آمده است: ایران بار‌ها تحریم تسلیحاتی را نقض کرده است. شورای امنیت باید فشار بیشتر و نه کمتری را بر ایران اعمال کند. در هیچ نقطه زمانی در دهه گذشته رفتار ایران آن را شایسته لغو تحریم‌های تسلیحاتی نشان نداده است.

وزارت خارجه آمریکا با استناد به گزارش ادعایی اخیر دبیرکل سازمان ملل در خصوص نقش ایران در حملات سپتامبر گذشته به تاسیسات نفتی عربستان، با بی‌طرفانه خواندن این گزارش مدعی شد ایران همچنان از زرادخانه سلاح‌های متعارف خود برای بی ثبات کردن خاورمیانه و ایجاد خشونت‌های فرقه‌ای و تروریسم در سرتاسر منطقه استفاده می‌کند.

خبرگزاری رویترز اخیرا خبری منتشر کرد که در آن دبیرکل سازمان ملل در گزارش ۱۴ صفحه‌ای خود به شورای امنیت که روز پنج‌شنبه تقدیم این شورا شده، منشا موشک‌های مورد استفاده برای حمله به تاسیسات نفتی و فرودگاه‌های عربستان سعودی در سال گذشته را ایرانی دانسته و اعلام کرده که این مسئله می‌تواند مغایر با تحریم‌های تسلیحاتی قطعنامه ۲۲۳۱ باشد.

وزارت خارجه کشورمان در واکنش به گزارش گوترش اعلام کرد در حالی که این دبیرخانه بر اساس تفسیر غیرمعمول از قطعنامه ۲۲۳۱ تاکنون از گزارش موارد متعدد نقض برجام توسط آمریکا و کشور‌های اروپایی خودداری کرده و حتی با خروج آمریکا از برجام که نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ است در نهایتِ تسامح و ابهام برخورد کرده است؛ اما در موضوعی که دبیرخانه طبق ترتیبات مرتبط با اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ اساسا اختیاری در آن ندارد ورود کرده و اقدام به تهیه گزارش به اصطلاح تخصصی می‌کند.

انتهای پیام/

captcha