استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
کد خبر: 74300
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
کارشناس مسائل سیاسی:

شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است

شایان پور کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر بخواهیم به عملکرد شورای شهر اراک نمره بدهیم نمره قبولی نخواهد گرفت چون به‌هرحال در حوزه مدیریت شهری، انتخاب شهرداران و سرپرستان مختلف با تصمیمات حزبی و متناقض موفق عمل نکرده است.

میثم شایان پور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اشاره به اینکه شورای شهر اراک در دوره پنجم برآمده از دولت و مجلس دهم بود، گفت: می‌شود گفت اکثریت شورای شهر اراک از جریان اصلاح‌طلب بودند و در آخرین انتخابات شوراها اصلاح‌طلبان در اکثریت شهرهای کشور موفق به در دست گرفتن فرمان شورای شهر شدند ولی عملکرد آنها ثابت می‌کند که به دنبال کمک به شهر و بهبود خدمات شهری نیستند چون زنجیره‌وار می‌بینیم که شهرداران منتسب به این شوراها در بسیاری از شهرها و همچنین اراک ناموفق هستند و حواشی‌ای پیرامون آن‌ها مطرح است.

وی ادامه داد: شورای شهر اراک هم مانند شورای شهر تهران به دنبال این بودند که خیابان‌هایی را به نام بعضی افرادی که در انقلاب جایگاهی نداشتند نام‌گذاری  و چهره‌های نهضت آزادی را برجسته کنند و معمولاً هم در بحث انتخاب شهردار به دنبال افراد مسئله‌دار رفتند نه افراد باصداقت و باصلابت که به همین خاطر شهردارانی که انتخاب کردند یکی پس از دیگری با حاشیه همراه بودند.

شایان پور افزود: در مجموع شورای شهر اراک در دوره پنجم شورای موفقی نیست چون این شورا بر اساس منافع حزبی و گروهی که بحث حفظ و کنترل قدرت است شکل‌گرفته بود و اختلافاتی که مطرح می‌شود بر همین مبنا است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر بخواهیم به عملکرد شورای شهر اراک نمره بدهیم نمره قبولی نخواهد گرفت چون به‌هرحال در حوزه مدیریت شهری، انتخاب شهرداران و سرپرستان مختلف با تصمیمات حزبی و متناقض موفق عمل نکرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در شهرداری اراک با تراکم نیرو مواجه هستیم اظهار داشت: قریب صد نفر از جریان اصلاح‌طلبی با روابطی وارد شهرداری اراک شده‌اند با توجه به اینکه شهرداری نمی‌تواند حتی بودجه‌های مصوب را محقق کند اما می‌بینیم برخی از اعضای شورای شهر این افراد را در راستای منفعت‌طلبی وارد شهرداری کرده‌اند.

شایان پور در ادامه تصریح کرد: این شورا و مجموعه ی شهرداری اراک موفق نبود و کار قابل‌توجهی انجام نداد و به‌عنوان‌مثال نتوانستند حتی پل‌هایی که در دوره‌های قبلی آغازشده بود و نیمه‌کاره بود تکمیل کنند هرچند که بسیاری از این پروژه‌های بزرگ با فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا پیش می رفت اما شیطنت‌هایی در این زمینه صورت گرفت و موانع کار برطرف نشد و این پروژه‌ها طولانی شد که البته  مربوط به‌قرار گاه نبود و امروز اگر پروژه هایی در این زمینه به بهره برداری می رسد هنوز شهرداری اراک امکان اینکه بدهی آن را به قرارگاه بپردازد ندارد و این‌ها کار قرارگاه است و جزو کارنامه‌ی شورای شهر و شهرداری نیست.

وی با تأکید بر اینکه در شهر اراک به‌عنوان‌مثال در مباحث عمرانی از شهر قم به‌شدت عقب هستیم گفت: پروژه‌های عمرانی بزرگ در اراک صورت نگرفته است و مثلاً طرحی مانند طرح 55 متری هنوز هم سرنوشت نامشخصی دارد و مردم بلاتکلیف هستند و یا اینکه  قرار بود خیابانی از قنات به 45 متری سیدالشهدا کشیده شود که حدود 200 متر است اما چندین سال است که کار زمین‌مانده درصورتی‌که یکی از معابری است که اگر به انجام برسد بسیاری از مشکلات ترافیکی بخشی از شهر را حل خواهد کرد اما می‌بینیم شهرداری نتوانسته و اصلاً قدرت این کار را ندارد.

شایان پور در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات شهری مشخص است و مردم از مسائلی همچون خدمات شهری، پخش آسفالت معابر شهری، معضلات مناطق حاشیه شهر و کمبود سرانه ی فضای سبز اراک نسبت جمعیت گلایه مند هستند.

انتهای پیام/

captcha