ستاد کرونا با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد / برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی آیین تودیع و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی مقاومت و مجاهدت محور مبارزه با دشمنان است/ سازمان تبلیغات در دوره تحول به سر می برد سازمان تبلیغات آمادگی کامل برای اعتلای اسلام ناب محمدی مبتنی بر فرهنگ عاشورا را دارد سازمان تبلیغات ایده های نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب عملیاتی کند/استان مرکزی از نظر جمعیت وضعیت خوبی ندارد 27 تا 30شهریورماه؛ زمان برگزاری قطعی کنکور عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی منتفی شد/ پذیره نویسی دارا دوم در شهریور ماه انجام می‌شود قرعه‌کشی نیمه‌نهایی رقابت‌های جام‌حذفی برگزار شد/ دربی پایتخت در نیمه‌نهایی، این‌بار مساوی نمی‌شود! خبر مربوط به لغو تحریم‌های غیرهدفمند، غیرواقعی است شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 7707 نفر رسید/شناسایی 129 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
کد خبر: 74280
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

حذف فروشندگان حقیقی آنلاین مانع جهش تولید خواهد شد

عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است، وزارتخانه صمت با اقداماتی در جهت حذف فروشندگان حقیقی فروشگاه‌های آنلاین، برخلاف سیاست‌های جهش تولید حرکت می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه دریافت مجوزهای متعدد و بی‌مورد از فروشندگان پلتفرم‌های آنلاین به کسب و کارهای خانگی و روستایی آسیب می‌زند، گفت: برخی اقدامات دولت شگفت‌آور و تعجب‌آمیز است در حالی که در شرایط سخت اقتصادی کنونی، باید تسهیل اشتغال را در دستور کار خود قرار دهد نه آنکه اشتغال‌های موجود را در پیچ‌های قانونی و بروکراسی دچار چالش و مشکل کرده و برخی از شغل‌ها را به نابودی کشاند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا به اندازه کافی به مشاغل مختلف آسیب زده و اشتغال‌زایی را در کشور با چالش مواجه کرده است، ادامه داد: اکنون زمان ایجاد یک چالش جدید ازسوی وزارت صنعت و معدن و تجارت نیست، درواقع این وزارتخانه با اقداماتی در جهت حذف فروشندگان حقیقی فروشگاه‌های آنلاین برخلاف سیاست‌های جهش تولید حرکت می‌کند.

وی معتقد است دولت درصورت حذف فروشندگان در پلتفرم‌های فروشگاه‌های آنلاین استارتاپی آشفتگی جدید در بازار اقتصاد آنلاین و استارتاپ‌ها ایجاد می‌کند ولذا باید به دولت گفت بی‌تدبیری کافی است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استارتاپ‌ها "مجوز اختصاصی اتحادیه استارتاپ‌ها" را دارند لذا درخواست مجوزهای بی‌مورد و متعدد از فروشنده‌های حقیقی -که زیرنظر فروشگاه‌های آنلاین هستند- تنها به معنای چوب لای چرخ استارتاپ‌ها گذاشتن است.

به گفته سلیمی دولت از یک طرف شعار واگذاری به بخش خصوصی را می‌دهد و از طرف دیگر به دنبال تمرکزگرایی و در اختیار گرفتن کسب و کارهای  پردرآمد همچون استارتاپ‌ها است در حالی که استارتاپ‌ها را تنها بخش خصوصی می‌تواند سر پا نگه دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت درصورت اقدام به جمع‌آوری اطلاعات تمامی فروشندگان در پلتفرم‌های فروشگاه‌های آنلاین استارتاپی با هدف رقابت با بخش خصوصی با غربالگری و حذف فروشندگان حقیقی به فروشندگان و تولیدکنندگان خرد در کسب کارهای نوپای استارتاپی ضربه خواهد زد و مجلس با این اقدامات برخورد می‌کند./

captcha