وعده ربیعی برای تصویب حق مسکن کارگران/ مصوبه شورای عالی کار روی میز کمیسیون اقتصادی دولت شهید بابایی، خلبانی که شوق پرواز او را آسمانی کرد تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی / چه خانه هایی مستثنی از پرداخت مالیات هستند فیلم| بارگیری 150جهیزیه در اراک برای اهدا به زوجهای جوان کم بضاعت گزارش تصویری| آماده سازی 150 جهیزیه برای زوج های نیازمند در اراک مجلس شفافیت را از خود شروع کرده است/ شفافیت به اعتماد بیشتر مردم به‌نظام و مسئولین کمک خواهد کرد کرامت و سربلندی ملت ها در گرو پایبندی به ارزش ها است کمک مومنانه کار بسیار پسندیده ای است/افراد متمکن اگر فرصت کمک به نیازمندان را غنیمت نشمارند، باخته‌اند لزوم ارائه مشوق‌های لازم به خانواده‌ها برای فرزند آوری بیشتر 9 کاروان شادی در شهرهای استان مرکزی به حرکت در می‌آید
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
کد خبر: 74209
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
حاجی دلیگانی:

قول دولت برای واگذاری 16شرکت بورسی به تامین اجتماعی/ دولت در سه سال اخیر اقدام جدی برای پرداخت بدهی های تامین اجتماعی انجام نداده است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت قول داده تا 16 شرکت را در بازار بورس عرضه کند و به عنوان بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند که اگر چنین اتفاقی بیفتد مبلغ قابل توجهی از این بدهی تسویه خواهد شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، گفت: این بدهی چندین سال است که وجود دارد و با گذشت هر سال به مبلغ آن افزوده می شود.

وی با اشاره به میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی، افزود: تا دو سال گذشته تامین اجتماعی مبلغ 180هزار میلیارد تومان را به عنوان طلب خود از دولت عنوان می کرد ولی دولت مبلغی حدود نصف آن را قبول داشت. برای اینکه مبلغ دقیق آن شفاف شود نیاز است تا سازمان حسابرسی به عنوان دستگاهی مسئول مبلغ دقیق را محاسبه کند.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه، تصریح کرد: در تدوین قانون برنامه ششم، در مصوبه ای دولت مکلف شد تا ظرف 5 سال این بدهی را پرداخت کند. در قوانین بودجه سنواتی نیز آورده شد که هر ساله و بنا بر قانون برنامه ششم این مبالغ پرداخت شود ولی متاسفانه تا الان که بیش از 3 سال از قانون برنامه می گذرد، دولت اقدام جدی برای پرداخت این بدهی انجام نداده است. البته دولت بیان می کند در سال 98 توانسته 3هزار میلیارد تومان را پرداخت کند.

واگذاری 16شرکت بورسی به تامین اجتماعی بعنوان بخشی از بدهی دولت

حاجی دلیگانی ادامه داد: برای پیگیری این موضوع از طریق ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس از وزیر اقتصاد طرح شکایت کردم ولی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم کوتاهی کرد و گزارش آن را منتشر نکرد. امسال مجددا پیگیری ها را آغاز کردیم که دولت قول داده تا 16 شرکت را در بازار بورس عرضه کند و به عنوان بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند که اگر چنین اتفاقی بیفتد مبلغ قابل توجهی از این بدهی تسویه خواهد شد و سازمان تامین اجتماعی می تواند با عرضه سهام این شرکت ها در بازار سرمایه، تناسب سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های مد نظر سودده هستند و چه میزان از بدهی دولت را تسویه می کنند، گفت: اطلاع دقیقی از وضعیت اقتصادی شرکت های مذکور ندارم. سازمان تامین اجتماعی بایستی بررسی کند که اگر آن شرکت ها دردی از این سازمان دوا نمی کند، نپذیرد.

انتهای پیام/

captcha