استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
کد خبر: 74207
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
مشکلات و چالش‌های بزرگترین شرکت پیمانکاری عمومی ایران؛

ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست

نایب رئیس شورای کارگری شرکت صنایع آذرآب اراک مشخص نبودن مالکیت اصلی شرکت صنایع آذرآب را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و گفت: این موضوع امید و انگیزه کارگران را برای تولید تضعیف کرده و حل این مشکل و ساماندهی سهامداری آذرآب به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های کارگران است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شرکت صنایع آذرآب اراک به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای پیمانکاری عمومی (GC) در ایران در سال ۱۳۶۴ در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار و سطح زیربنای کارگاه‌های اصلی بیش از ۷۰۰۰۰ مترمربع و کل کارگاه‌های مسقف جمعاً ۱۱۰۰۰۰ مترمربع در اراک آغاز به کار کرد.

آذرآب در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت‌فشار، مبدل‌های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد که طی سال‌های اخیر به علت عدم‌کفایت مدیریت و سهامدار عمده این شرکت با مشکلات و اعتراضات کارگری مواجه بوده است.

مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت آذرآب این واحد تولیدی را به حالت نیمه تعطیل درآورده است.

نایب رئیس شورای کارگری شرکت صنایع آذرآب اراک:

خروج1500 میلیارد ریال از سرمایه آذرآب توسط مدیر سابق

جواد صابری نایب رئیس شورای کارگری شرکت صنایع آذرآب اراک در خصوص مشکلات شرکت آذرآب گفت: مدیرعامل پیشین این واحد تولیدی در سال 1396 بیش از یک‌هزار و 500 میلیارد ریال از سرمایه های این شرکت را خارج کرده و کارگران از دستگاه قضایی استان انتظار دارند نسبت به بازگرداندن این سرمایه به شرکت تلاش کنند.

صابری مشخص نبودن مالکیت اصلی شرکت صنایع آذرآب را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و گفت: این موضوع امید و انگیزه کارگران را برای تولید تضعیف کرده و حل این مشکل و ساماندهی سهامداری آذرآب به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های کارگران از دستگاه قضایی است.

مدیرعامل شرکت صنایع آذرآب:

مسدود شدن تمامی حساب‌های بانکی آذرآب

سید عیسی میرمحمودی مدیرعامل شرکت صنایع آذرآب گفت: تمامی حساب‌های بانکی این واحد تولیدی به دلیل بدهکاری‌ از سوی بانک‌ها و برخی نهادهای خدماتی مسدود شده و اکنون از حساب‌های شخصی برای پرداختی‌های شرکت استفاده می‌شود که این مهم غیرقانونی است.

میرمحمودی اظهار کرد: پرونده قضایی بین شرکت صنایع آذرآب با مدیریت اسبق این واحد تولیدی در جریان است که از دستگاه قضایی استان انتظار می‌رود نسبت به تعیین تکلیف آن بیش از پیش تلاش کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی :

بانک کشاورزی مالک مطمئنی برای آذرآب نیست

سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: شرکت صنایع آذرآب شرایطی متفاوت نسبت به دیگر صنایع استان مرکزی دارد و با وجود خط تولید بالنده، نیاز به فناوری های جدید دارد تا بتوان از تمام ظرفیت این واحد تولیدی بهره برد.

فرخی اظهار کرد: مشکل اصلی شرکت صنایع آذرآب سهامدار عمده این واحد تولیدی است که به اعتقاد مدیریت ارشد و دستگاه‌های صنعتی استان مرکزی، بانک کشاورزی به عنوان سهامدار اصلی آذرآب به هیچ عنوان مالک مطمئنی برای این واحد تولیدی نیست و این مهم باید در اسرع وقت در سطح ملی مرتفع شود.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد استان پیگیر مشکلات شرکت صنایع آذرآب است اما کارکنان این واحد تولیدی نیز باید با بالا بردن کیفیت تولیدات، زمینه دریافت واگذاری سفارشات کاری را برای خود فراهم کنند.

انتهای پیام/

captcha