شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس کشتی‌های توقیف‌شده ایرانی نبودند/ امارات خطای بزرگی مرتکب شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
کد خبر: 74186
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان؛

پروژه های محرومیت زدایی در دستور کار سپاه قرار دارد/ تشکیل قرارگاه «جهش تولید» در شهرستان کمیجان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان گفت: پروژه‌های محرومیت‌زدایی در دستور کار بسیج سازندگی کمیجان قرار دارد  و مبلغ یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای این منظور تخصیص داده‌شده است که با توجه به احساس نیاز این اعتبار به دو و نیم میلیارد تومان هم می‌رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار رشید اکبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان در آیین بهره‌برداری از چهار پروژه محرومیت‌زدایی سپاه در این شهرستان گفت: امروز به مناسبت دهه کرامت و با حضور فرمانده محترم سپاه روح‌الله شاهد بهره‌برداری از چهار پروژه خانه محروم در کمیجان هستیم که این پروژه‌ها در روستاهای چاپار،کوت آباد و ۲ واحد در چهرقان و در قالب خانه محرومین افتتاح شدند.

وی ادامه داد: مجموعاً ۲۵ پروژه خانه محروم در دستور کار سپاه کمیجان قرار دارد که ۸ واحد آن مربوط به مددجویان بهزیستی با دو معلول، ۷ واحد مربوط به مددجویان کمیته امداد و ۱۰ واحد تعمیر و بهسازی است و تاکنون ۱۰ واحد آن تکمیل و باقی آن‌ها به فضل الهی تا شهریورماه به اتمام می‌رسند.

پروژه های محرومیت زدایی در دستور کار سپاه قرار دارد

اکبری با تاکید بر اینکه پروژه‌های محرومیت‌زدایی در دستور کار بسیج سازندگی کمیجان قرار دارد تصریح کرد:  مبلغ یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های محرومیت‌زدایی کمیجان تخصیص داده‌شده که با توجه به احساس نیاز برای رفع محرومیت‌زدایی و پویایی بسیج سازندگی این اعتبار به دو و نیم میلیارد تومان هم می‌رسد.

 وی در ادامه گفت: ازجمله پروژه‌های در این راستا احداث کانال‌کشی و تعویض شبکه آب روستایی، لایه روبی قنوات، ساخت استخرهای ذخیره آب، تعمیر و بهسازی خانه‌های محروم، مساجد و مدارس و احداث خانه برای سیل‌زدگان هستند که بیش از ۸ گروه جهادی به‌طور مستمر در راستای محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند.

قرارگاه «جهش تولید» در شهرستان کمیجان تشکیل شده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان اظهار داشت: در راستای تحقق جهش تولید و لبیک به شعار سال قرارگاه تخصصی جهش تولید در سپاه کمیجان تشکیل‌شده و جلسات قرارگاه شهرستانی هم تشکیل‌شده است و با هماهنگی انجام‌شده بین بسیج مهندسی کشاورزی طرح خودکفایی در ۵ محصول مهم و استراتژیک ازجمله گندم، جو، برنج، گوشت و علوفه را در کمیجان پیش بینی کرده ایم که اقدامات زیرساختی این کار در دستور کار قرارگرفته است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تا پایان ماه مبارک رمضان رزمایش کمک مؤمنانه را در طی چهار مرحله انجام داده شده است افزود: در قالب این حرکت جهادی بیش از ۲۵۰۰ بسته معیشتی توزیع شد و با توجه به برنامه ریزی برای ادامه کار، رزمایش مؤمنانه دوم را در سه مرحله در دستور کار قراردادیم که دهه امامت و ولایت مرحله اول، دهه اول محرم مرحله دوم و دهه آخر ماه صفر مرحله سوم را پیش‌بینی کرده‌ایم و توزیع حداقل ۲۵۰۰ بسته معیشتی هدف‌گذاری شده است.

اکبری تصریح کرد: راه‌اندازی ۹ کارگاه تولید ماسک و توزیع ۱۰۰ هزار ماسک، راه‌اندازی ۲ کارگاه تولید مواد ضدعفونی و توزیع ۴۰ هزار مواد ضدعفونی‌کننده، گندزدایی بیش از ۲۰ مرحله شهرستان، راه‌اندازی ۲ کارگاه تولید دستکش بهداشتی و توزیع ۲۵ هزار دستکش از اقدامات انجام گرفته در طول عملیات مبارزه با کرونا است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان خاطرنشان کرد: همچنین برقراری ۶ ایستگاه بازرسی و ایستگاه سلامت و ۳۵ روز فعالیت با فعالیت بیش از ۲ هزار نفر، توزیع ۱۸۰۰ بسته غذایی، اهدای ۶۰۰ کارت هدیه ۲۰۰ هزارتومانی به ولی‌نعمتان، تهیه و توزیع ۳ هزار بسته گیاهان دارویی، قربانی ۳۵ رأس گوسفند و توزیع آن، توزیع ۶ هزار بسته غذای گرم بین نیازمندان و اهدای یک هزار شاخه گل به مدافعان سلامت، گروه‌های جهادی و خانه‌های بهداشت ازجمله اقدامات دیگر در مبارزه با کرونا بوده است.

انتهای پیام/

captcha