کشف ساختارهای معماری دوره ساسانی در تپه «قزل‌قلعه» فراهان مدیریت بازار خودرو با روش قرعه کشی؛ قیمت خودرو همچنان گران! نباید چینی‌ها را بدون جایگزین از دست می دادیم جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی هرگز قادر به پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود شرکت‌های دارویی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + اسامی پرونده| تناقض ارشاد درباره ممیزی‌های نمایش خانگی؛ (6) از همراهی دوربین در اتاق خواب تا دغدغه تغییر جنسیت دختر خانواده! دولت تار و پود فرش دستباف را قیچی کرد/ توانایی مدیریت صنعت فرش توسط تاجران سعودی‌ها چگونه به یک بازنده بزرگ در شمال یمن تبدیل شدند؟ / رزمندگان یمنی در آستانه تکمیل روزهای سیاه متجاوزان در استان الجوف + نقشه میدانی افزایش ریسک سرمایه‌گذاران بورس به دلیل اختلال هسته معاملات انتقاد قوه قضائیه از معرفی قطره چکانی متخلفان ارزی/ ۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
کد خبر: 74180
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
به همت بسیج مهندسین فراهان صورت گرفت؛

معرفی کشت ۵ رقم گندم دیم، بدون نیاز به کود در فراهان

مسئول بسیج مهندسین فراهان گفت: در اجرای طرح تحقیقاتی در مزرعه تحقیقاتی روستای بورقان فراهان ۵ نوع رقم گندم دیم با راه‌های علمی کشت‌شده است و در این روش کشت با حذف کودهای شیمیایی از خود محصول گندم به‌عنوان کود استفاده می‌شود و این فعالیت‌های ترویجی با هدف ارتقای سطح دانش و زندگی کشاورزان ادامه دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید برزآبادی، مسئول بسیج مهندسین فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز گفت: این طرح با هدف کمک به کشاورزان در راستای آموزش های علمی برای ارتقای کمیت و کیفیت محصول و افزایش درآمد آنان در حال اجراست و تاکنون ثمرات بسیار ارزشمندی برای بخش کشاورزی، دامپروری و دام و طیور استان داشته است.

وی افزود: در این طرح مهندسان کشاورزی از مراحل ابتدایی کاشت، داشت و برداشت و حتی فروش محصول نسبت به آموزش، مشاوره و نظارت بر کمیت و کیفیت محصول، همراه کشاورزان هستند و همه این خدمات را به صورت اردوهای جهادی و برگزاری کلاس‌ها در مساجد و پایگاه‌های مقاومت روستایی به صورت رایگان به روستاییان ارائه می دهند.

برزآبادی اظهار کرد: هم اکنون ۴۵ نفر عضو بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان هستند و از این تعداد ۱۵ مهندس داوطلب ارائه رایگان خدمات آموزشی و ترویجی به روستاهای محروم و کم برخوردار را عهده دار هستند و تلاش می کنند با آموزش های علمی، فاصله کمیت و کیفیت تولید محصول بین کشاورزان با سواد و پیشرو را با کشاورزانی که از سطح دانش و آگاهی کمتری برخوردارند کمتر کنند.

مسئول بسیج مهندسین فراهان گفت: در اجرای طرح تحقیقاتی در مزرعه تحقیقاتی روستای بورقان فراهان ۵ نوع رقم گندم دیم با راه‌های علمی کشت شده است و در این روش کشت با حذف کودهای شیمیایی از خود محصول گندم به عنوان کود استفاده می شود و این فعالیت های ترویجی با هدف ارتقای سطح دانش و زندگی کشاورزان ادامه دارد.

وی با اشاره به تشکیل نهضت جهش تولید در شهرستان خاطر نشان کرد: در راستای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشور به ویژه گندم، جو و همچنین دامپروری با همت مهندسین بسیجی و اقدامات جهادگونه امیدواریم گام های موثری در جهت عملی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری و عملیاتی شدن هر چه سریع این نهضت برداشته شود.

انتهای پیام/

captcha