شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس کشتی‌های توقیف‌شده ایرانی نبودند/ امارات خطای بزرگی مرتکب شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
کد خبر: 74177
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

تعداد کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی 50 درصد کاهش‌یافته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی در پایان خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش‌یافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدتقی آبایی هزاوه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در خصوص آخرین معوقات کارگری استان مرکزی گفت: استان مرکزی با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به عنوان یکی از استان های صنعتی کشور مطرح است.

آبایی با اشاره به کاهش 36 درصد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در استان مرکزی، ادامه داد: تعداد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در استان مرکزی از ۴۷ واحد در خردادماه سال گذشته به ۳۰ واحد در خردادماه امسال رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه 205 هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در استان مرکزی داریم افزود: تعداد کارگرانی که در واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق هستند کمتر از سه هزار نفر هستند.

آبایی با تأکید بر اینکه تعداد کارگران دارای حقوق معوق نیز در پایان خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش‌یافته است اظهار کرد: مجموع ماه‌های معوقات کارگران نیز در این مدت بیش از 35 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه وضعیت استان به لحاظ تجمعات و اعتراضات کارگری بهبود یافته خاطرنشان کرد: امیدواریم که با رفع مشکلات کارخانجات بزرگ و واحدهای تولیدی روز به روز شاهد بهبود فضای کارگری در استان مرکزی باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه امسال میزان افزایش حقوق کارگران از تورم پیشی گرفته است بیان کرد: امسال حقوق کارگران 42 درصد افزایش یافته است و حداقل حقوق برای کارگری مجرد که امسال به کار گرفته شود حداقل 26 میلیون ریال است البته هر چند اعتقاد داریم که این مبلغ هم جوابگوی هزینه ها نیست.

انتهای پیام/

captcha