شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس کشتی‌های توقیف‌شده ایرانی نبودند/ امارات خطای بزرگی مرتکب شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
کد خبر: 74072
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش:

تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش به 78 نفر رسید/ ابتلا کودک 9 ساله به کووید 19

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش گفت: براساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش (از ابتدای شیوع بیماری تاکنون) به 78 نفر رسیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ دالوندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش افزایش یافته است، گفت: براساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش (از ابتدای شیوع بیماری تاکنون) به 78 نفر رسیده است که به صورت روزانه بین 4 تا 7 نفر تست کرونا از افراد مشکوک گرفته و به آزمایشگاه های تخصصی مراکز درمانی استان ارسال می شود. هنوز نتایج نهایی تعدادی از آزمایشات افراد اعلام نشده است.

دالوندی اظهار کرد: بیشتر افراد مبتلا، مسافرت و یا پذیرایی از مسافران از سایر شهرها را دلیل ابتلای خود عنوان می کنند. بسیاری از افراد ناقل بیماری به صورت بدون علامت به تفرش مسافرت می کنند و بدون توجه به رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری ها با همشهریان ارتباط دارند.

وی افزود: در حال حاضر یک نفر در بیمارستان بستری است. با توجه به حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از ابتلا به عفونت های بیمارستانی، سعی می شود که مبتلایان به بیماری کرونا با توجه به پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در منازل خود ایزوله و قرنطینه شوند.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش ادامه داد: در روزهای اخیر تعداد مبتلایان و بستری شدگان در بیمارستان تفرش افزایش یافت و با یک پیک بالایی روبرو شدیم. البته فعلا وضعیت عادی و بهبود شرایط نیازمند رعایت مسائل بهداشتی از سوی شهروندان است. در حال حاضر 21 نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند.

دالوندی با بیان این مطلب که ماهیت ویروس کرونا تغییر کرده و بیشتر افراد جوان را مبتلا می کند، بیان کرد: در حال حاضر یک کودک 9 ساله هم در تفرش به بیماری کرونا مبتلا شده است.

وی با تاکید بر این مسئله که اعلام وضعیت سفید برای شهرستان، به معنای محل امن برای مسافرتها نیست، خاطر نشان کرد: اعلام وضعیت سفید بر اساس پارامترهای خاص که یکی از آنها تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی است، اعلام می شود. این وضعیت سفید به منظور کاهش خسارات و آسیبها به کسب و کار مردم و کاهش محدودیتها است ولی به معنای پایان بیماری نیست.

انتهای پیام/

captcha