هفته عفاف و حجاب می گذرد، متولیان همچنان در خواب! تأیید حمله سایبری به روسیه| ترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم طرح مجلس برای عدم اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی آماده شد کووید ۱۹ با کودکان هم شوخی ندارد/ نگرانی پزشکان در روزهای کرونایی دپوی پسته و خرما در کرمان/ جایی برای ذخیره محصول نیست روایتی از شنا با دست‌‌های بسته در دریای تحریم‌‌ها شناسایی 4795 بیمار جدید کرونایی/ فوت شش نفر در 24 ساعت ماجرای کشتار قیام گوهرشاد چه بود؟/کشف حجابی که رضاشاه هم به آن اعتقاد نداشت کتاب جان بولتون؛ جزئیات سفر ترامپ به پایگاهی که ایران موشک‌باران کرد/ آمریکا باید برای تأمین هزینه عملیات‌های ناتو در خاورمیانه «کاسه گدایی» مقابل کشورهای عربی دست بگیرد +عکس کرونا و آزمایشگاه‌هایی که خون مردم را در شیشه می‌کنند/ تست لاکچری کرونا در منزل؛ فقط 850 هزار تومان!
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
کد خبر: 74055
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

ارسال «طرح سوت‌زنی» به قوه قضائیه و مرکز پژوهش‌ها/ افشاکنندگان فساد از حمایت حقوقی برخوردار می‌شوند

جمعی از نمایندگان مجلس طرح سوت‌زنی را در راستای تصویب قانون برای حمایت از افشاکنندگان فساد تهیه و برای اخذ نظر به قوه قضائیه و مرکز پژوهش‌های مجلس فرستاده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جمعی از نمایندگان مجلس طرح سوت زنی را در راستای تصویب قانون برای حمایت از افشاکنندگان فساد تهیه و تدوین کرده‌اند.

در همین زمینه، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح مجلس برای حمایت از افشاکنندگان مفاسد مالی گفت: این طرح که به نام طرح سوت‌زنی معروف است به دنبال حمایت مالی، حقوقی و امنیتی از افشاکنندگان فساد است.

وی افزود: در این طرح مشوق‌های مالی برای کسانی که مفاسد را افشا کنند در نظر گرفته شده و درصدی از مبلغ فسادی که توسط فرد افشا می‌شود به عنوان مشوق به وی اعطا می‌شود. درصد مشوق در نظر گرفته شده برای این منظور هنوز به طور دقیق تعیین نشده و موضوع همچنان در حال رسیدگی است.

سلیمی خاطرنشان کرد: علاوه بر حمایت‌های مالی، حمایت‌های حقوقی و امنیتی نیز از این افراد به عمل می‌آید و افشاکنندگان فساد در امنیت کامل به سر برده و از حمایت‌های حقوقی لازم برخوردار می‌شوند. 

وی افزود: این طرح هم‌اکنون در حال بررسی و اخذ نظر نهادهای ذی‌ربط است و بنا است پس از چکش‌کاری و بررسی‌های بیشتر در صحن علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: طرح سوت‌زنی برای اخذ نظر دستگاه قضا، مرکز پژوهش‌های مجلس و ... به این مراکز ارسال شده و پس از اخذ نظر آنها طرح پخته و جامع و مانعی در این باره در مجلس مطرح خواهد شد. 

سلیمی خاطرنشان کرد: ما در طرح سوت‌زنی هم به دنبال دقت و هم به دنبال سرعت هستیم و هیچگاه نمی‌خواهیم در بررسی این طرح سرعت فدای دقت و یا دقت فدای سرعت شود. 

وی افزود: پس از اعلام وصول و رسیدگی به طرح حمایت از افشاکنندگان فساد در کمیسیون قضایی موضوع در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و طرح سوت‌زنی جزو طرح‌های اولویت‌دار مجلس برای رسیدگی در صحن علنی مجلس خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: علاوه بر این می‌توان با جمع‌آوری امضا و با درخواست حداقل 50 نفر از نمایندگان رسیدگی به طرح سوت‌زنی را در اولویت کاری مجلس قرار دارد و این جزو مواردی است که در آیین‌نامه مجلس پیش‌بینی شده اما بدون لحاظ کردن این موضوع همانطور که گفتم طرح حمایت‌ از افشاکنندگان فساد جزو اولویت‌های اصلی مجلس است.

سلیمی خاطرنشان کرد:‌ فضای مجلس نسبت به حمایت از افشاکنندگان فساد یک فضای مثبت است و پیش‌بینی می‌شود این طرح با اکثریت قاطع آرای نمایندگان در صحن به تصویب برسد.

انتهای پیام/

captcha