هفته عفاف و حجاب می گذرد، متولیان همچنان در خواب! تأیید حمله سایبری به روسیه| ترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم طرح مجلس برای عدم اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی آماده شد کووید ۱۹ با کودکان هم شوخی ندارد/ نگرانی پزشکان در روزهای کرونایی دپوی پسته و خرما در کرمان/ جایی برای ذخیره محصول نیست روایتی از شنا با دست‌‌های بسته در دریای تحریم‌‌ها شناسایی 4795 بیمار جدید کرونایی/ فوت شش نفر در 24 ساعت ماجرای کشتار قیام گوهرشاد چه بود؟/کشف حجابی که رضاشاه هم به آن اعتقاد نداشت کتاب جان بولتون؛ جزئیات سفر ترامپ به پایگاهی که ایران موشک‌باران کرد/ آمریکا باید برای تأمین هزینه عملیات‌های ناتو در خاورمیانه «کاسه گدایی» مقابل کشورهای عربی دست بگیرد +عکس کرونا و آزمایشگاه‌هایی که خون مردم را در شیشه می‌کنند/ تست لاکچری کرونا در منزل؛ فقط 850 هزار تومان!
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
کد خبر: 74052
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد خبر داد؛

هزینه انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد / از ۴۰۰ هزار تومان تا ۱.۵ میلیون

مدیر کل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هزینه انتقال و مهمانی دانشجویان این دانشگاه برای ترم آینده تحصیلی را اعلام کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری دانشجو، صامت، مدیر کل دانشجویی دانشگاه آزاد در خصوص هزینه انتقال و مهمانی دانشجویان این دانشگاه گفت: اگر دانشجو شرایط خاصی ندارد و می‌خواهد در واحد دیگری مهمان شود، باید هزینه‌ای به واحد مبدا پرداخت کند. این هزینه برای مقطع کارشناسی ۴۰۰ هزار تومان، در کارشناسی ارشد ۸۰۰ هزار تومان و برای مقطع دکتری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

صامت در پاسخ به اینکه آیا شرایط کرونایی جزو موارد خاص محسوب نمی‌شود و دانشجویان باید این هزینه را پرداخت کنند، گفت: بله، این هزینه از دانشجویان برای مهمانی گرفته می‌شود. البته تعداد درخواست‌ها به علت شیوع کرونا، ۲۴۵ مورد بوده و شرایطشان آنقدر خاص نیست که این هزینه را کم کنیم. با این وجود، اما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

رایزنی برای امکان نقل و انتقال برای ورودی‌های آذر۹۷

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا ورودی‌های آذر ۹۷ نمی‌توانند مهمان شوند، گفت: این دانشجویان با اخذ تعهد مبنی بر اینکه به هیچ عنوان نمی‌توانند درخواست انتقالی و مهمانی کنند، در دانشگاه پذیرفته شدند. طبیعتا اگر این شرایط را قبول نمی‌کردند، فرد دیگری به جای آن‌ها می‌توانست وارد دانشگاه شود. البته تعداد این دانشجویان محدود است، اما در این رابطه صحبت خواهیم کرد تا با توجه به شرایط کرونایی، اجازه ثبت درخواست به این افراد نیز داده شود.

مدیر کل دانشجویی دانشگاه آزاد زمان اعلام نتایج درخواست‌های نقل و انتقال را قبل از شروع ثبت نام نیمسال (اوایل شهریور ماه) اعلام کرد و گفت: دانشجویان می‌توانند تا ۲۵ تیرماه در سامانه منادا ثبت نام کنند.

امکان انتقال از دانشگاه آزاد به دانشگاه دولتی و بالعکس

صامت در پاسخ به اینکه آیا امکان انتقال از دانشگاه‌های دولتی به دانشگاه آزاد و بالعکس وجود دارد؟ گفت: بله، هر ۲ شکل امکان پذیر است که البته منوط به موافقت دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد است. اگر دانشجوی دولتی بخواهد در دانشگاه آزاد مهمان شود، باید موافقت محل تحصیل و دانشگاه مقصد را بگیرد و پس از آن پرونده او در کمیسیون بررسی و اگر شرایط را داشته باشد، موافقت خواهد شد.

وی درباره محدودیت‌های اعمال شده درخصوص انتقال فرزندان ایثارگران زیر ۲۵ درصد، گفت: این دسته از دانشجویان، می‌توانند همین الان هم درخواست مهمانی و انتقال بدهند، ولی توجه داشته باشید که فقط تعداد رشته‌ها محدود و مهمانی برای گروه پزشکی و دامپزشکی نیز حذف شده است.

مدیر کل دانشجویی دانشگاه آزاد ادامه داد: در مورد نقل و انتقال دانشجویان در گروه پزشکی و دامپزشکی، با همکاران در معاونت پزشکی صحبت خواهیم کرد. اما مساله موجود، محدودیت پذیرش در واحد‌ها است؛ هر واحد برای پذیرش سقفی دارد که توسط وزارت بهداشت تعیین می‌شود. واحد‌ها برای ارائه درس هایشان باید تجهیزات آزمایشگاهی و کلینیکی تامین کنند و نیازمند قرارداد با بیمارستان‌ها هستند و این قرارداد برحسب تعداد دانشجو منعقد می‌شود.

انتهای پیام/

captcha