نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
کد خبر: 74049
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۶
به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی صورت گرفت؛

بازخوانی و افشای برخی جنایات آمریکا علیه مردم استان مرکزی

سیزده آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی فرصت مغتنمی برای بازخوانی جنایات رژیم ایالات‌متحده علیه ملت ایران و بشریت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سیزده آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی فرصت مغتنمی برای بازخوانی جنایات رژیم ایالات‌متحده علیه ملت ایران و بشریت است.

در این گزارش به بازخوانی و افشای جنایات آمریکا علیه مردم استان مرکزی پرداخته می شود.

دولت آمریکا که تا قبل از انقلاب به‌صورت مستقیم بر سرنوشت ملت ایران مسلط بود و از حکومت مطیع پهلوی نفع می‌برد بعد از انقلاب اسلامی اما هنگامی‌که دست خود را از منافعش و سلطه بر سرنوشت ملت ایران قطع‌شده می‌دید به سرمایه‌گذاری بر روی عوامل و مزدوران داخلی خود در ایران پرداخت و طی 4 دهه‌ی گذشته همواره از راه‌های گوناگون به دنبال روزنه‌هایی برای نفوذ و ضربه زدن به‌نظام اسلامی بوده است.

اما همواره در رأس اقدامات خصمانه و فشارهایی که طی سال‌ها علیه مردم ایران شکل‌گرفته است ردپایی از دولت آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی به چشم می‌خورد، هرچند شاید برخی به دنبال این باشند که این ردپا را نادیده بگیرند و چهره‌ی پلید آمریکا را بزک کنند ولی تاریخ گواه روشنی بر جنایات و توطئه‌های آمریکای مدعی حقوق بشر است.

حمایت‌های بی‌دریغ از جنایات گروهک‌های تروریستی به‌ویژه سازمان منفور منافقین و پشتیبانی از رژیم بعث عراق تا وضع انواع تحریم‌های اقتصادی و سیاسی علیه ملت ایران تنها بخشی از اقدامات دولتمردان آمریکایی برای بازدارندگی حرکت انقلابی مردم و تلاش برای فروپاشی نظام اسلامی بوده است.

دراین‌بین مردم استان مرکزی و شهر اراک نیز همچون مردم سراسر کشور در برهه‌های مختلف حوادث و ناگواری‌هایی را متحمل شدند که بدون تردید عامل و آمر اصلی آن آمریکایی‌ها هستند.

ترورهای کوردلانه منافقین در اراک تحت حمایت آمریکا

همواره یکی از ادعاهای مضحک دولت‌مردان آمریکا موضوع دفاع از حقوق بشر است اما پشتیبانی آن‌ها از گروهکی ضد بشری همچون منافقین که دستشان به خون هزاران نفر از مردم مظلوم ایران آلوده است نشان‌دهنده‌ی آن است آن‌ها فقط با این شعار به دنبال بهره‌برداری سیاسی و دستیابی به منافع خود هستند.

هم‌زمان با شروع درگیری‌های مسلحانه منافقین به‌منظور ایجاد رعب و وحشت بین مردم و تضعیف نظام، شهر اراک نیز با عملیات های تروریستی عوامل این گروهک مواجه بود، در مردادماه سال ۶۰ بود که شهید تقی مهدی سلطانی فرمانده وقت کمیته انقلاب اسلامی اراک مقابل منزلش در تقاطع خیابان امام (ره) و خیابان سبحانی با اصابت چند گلوله کلت ۴۵ به شهادت رسید.

پس‌ از شهید سلطانی، مهندس مصطفی حق‌شناس مدیرعامل شرکت خانه‌سازی سکایی اراک فرماندهی کمیته را به عهده گرفت که او نیز در ۳ شهریور ۱۳۶۱ توسط منافقین در مقابل محل کارش در شهر صنعتی اراک با همان نوع اسلحه ترور شد و به شهادت رسید.

علاوه بر این دو شهید که فرمانده کمیته بودند شهیدان اصغر عسگری (معروف به اصغر چرخ‌ساز) و غلامرضا پور ملایری که از شهروندان عادی بودند هم صرفاً به خاطر حزب‌اللهی بودن با کینه‌توزی منافقین ترور شدند.

حسین شیخی مهرآبادی، یحیی سعیدی، حسین سعیدی، محمد مسافر و علی امیدی نیز از دیگر شهدای ترور شهرستان اراک هستند که ناجوانمردانه توسط منافقان و دشمنان نظام به شهادت رسیدند.

حملات هوایی رژیم بعث به اراک با تجهیزات و پشتیبانی آمریکا

نقش آمریکایی‌ها در حمله‌ی رژیم بعث عراق به ایران و شروع جنگ تحمیلی بر کسی پوشیده نیست و امروز همگان می‌دانند که کلیه تجهیزات، تسلیحات و امکانات پشتیبانی ارتش عراق در طول جنگ 8 ساله از سوی آمریکا و کشورهای غربی تأمین شد و حتی آمریکایی‌ها از بُعد حمایت‌های اطلاعاتی نیز برای صدام کم نگذاشتند.

بدون تردید آمریکا مسئول تمام جنایات جنگی و ضد بشری است که از سوی رژیم بعث در ابعاد وسیعی رقم خورد و هزاران زن، مرد و کودک مظلوم در بمباران‌های شیمیایی و هوایی جنگنده های عراق در شهرهای مختلف به شهادت رسیدند.

بر اساس آمارهای موجود استان مرکزی و به‌ویژه شهر اراک به لحاظ موقعیت استراتژیک صنایع آن در جنگ 77 بار مورد تجاوز هواپیماهای بعثی عراق قرار گرفت و 895 نفر از مردم مظلوم در بمباران‌های هوایی به شهادت رسیدند.

عراق علاوه بر اراک به شهرستان‌های شازند، تفرش، آشتیان و خمین حمله کرد، عمده‌ترین عملیات هوایی عراق بمباران سه کارخانه مهم و استراتژیک در اراک ازجمله کارخانه آذرآب، واگن پارس و آلومینیوم بود که در مجموع 78 نفر از پرسنل این واحدها به شهادت رسیدند که 40 شهید از کارخانه واگن‌پارس، 33 شهید کارخانه آلومینیوم و 5 شهید از کارخانه آذرآب بود، همچنین بیش از 400 نفر در این حملات مجروح و جانباز شدند.

تحریم‌ ظالمانه صنایع استان مرکزی توسط آمریکا

آمریکا و هم‌پیمانانش در راستای سیاست‌های فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب و به‌خصوص طی سال‌های اخیر برنامه‌ی اعمال تحریم‌های سنگین اقتصادی را با جدیت دنبال می‌کنند و استان مرکزی نیز در این‌ بین به لحاظ موقعیت تأثیرگذار صنعتی و اقتصادی در کشور در کانون توجه جنگ اقتصادی دشمن قرار دارد.

تحریم ظالمانه‌ی بسیاری از صنایع بزرگ استان مرکزی اعم از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، شرکت ماشین‌سازی اراک، شرکت آلومینیوم سازی اراک، تأسیسات راکتور آب‌سنگین اراک و ... با بهانه های واهی تنها بخشی از کارشکنی و نمود دشمنی آمریکا در قبال جلوگیری از حرکت روبه رشد ملت ایران است، هرچند که با تکیه‌بر توانمندی‌های داخل همواره شاهد آن بوده‌ایم که می‌توانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

همراهی آمریکا و منافقین در پرونده هسته‌ای و آب‌سنگین اراک

مطرح‌شدن پرونده هسته‌ای ایران در سطح جهانی و متهم شدن جمهوری اسلامی به تلاش برای ساخت بمب اتمی را می‌توان مهم‌ترین بهانه خارجی در نزدیک به 2 دهه گذشته جهت فشار بین‌المللی به ایران و تهدیدهای زنجیره‌ای پیرامون حمله نظامی و وضع تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی دانست.

آغاز حملات نظامی ایالات‌متحده آمریکا پس از حادثه 11 سپتامبر نام ایران را به یکی از گزینه‌های احتمالی جنگ تبدیل کرد و در این برهه دولت آمریکا تلاش‌های زیادی کرد تا با تبدیل مسئله هسته‌ای به بهانه‌ای برای فشار جهانی علیه کشورمان، فضایی جدید علیه جمهوری اسلامی ایجاد کند که در این میان گزارش غیر مستند اما جنجالی منافقین مزید بر علت شد.

بر این اساس در 23 مرداد 1381، «علیرضا جعفر زاده» سخنگوی سازمان مجاهدین خلق نتیجه‌ جاسوسی‌های سازمان خود را با ارائه‌ تصاویری از سایت نیروگاه‌های اتمی نطنز و اراک افشا و اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در نطنز و اراک تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم و رآکتور آب‌سنگین ساخته است.

وی طی نشستی با خبرنگاران رسانه‌های مختلف در هتل ویلارد واشنگتن که باهدف افشاگری علیه برنامه‌های اتمی جمهوری اسلامی ایران طراحی‌شده بود، باعث شد کلیدواژه ساخت «بمب اتمی»، ایران را درگیر فشاری جهانی کند.

چهار ماه بعد از این گزارش در آذر 1381 دولت آمریکا ایران را به تلاش برای تولید تسلیحات اتمی متهم و تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرد که تأسیسات اتمی در نطنز و اراک را نشان می‌داد بلافاصله پس از این اتفاق، شبکه‌ CNN در برنامه‌ای خبری که بر مبنای گزارش مؤسسه‌ «علم و امنیت بین‌المللی در آمریکا» تنظیم‌شده بود، چهره‌ای مخوف از فعالیت‌های هسته‌ای ایران به تصویر کشید و با سوق دادن این فعالیت‌ها به سمت تولید تسلیحات اتمی، شانتاژ گسترده‌ای به راه انداخت که پس‌ازآن البرادعی دبیرکل وقت آژانس انرژی اتمی در مصاحبه به اظهارات منافقین اشاره کرد و از ایران خواست به پروتکل الحاقی 2+93 بپیوندد.

اما در حال حاضر مروری بر کارنامه‌ی سیاسی و عملکرد دولت‌های مختلف ایالات‌متحده اعم از جمهوری‌خواه و دمکرات در ابعاد مختلف بین‌المللی و به‌طور ملموس‌تر در کشورهایی که در همسایگی ما قرار دارند اثبات می‌کند که سردمداری شعارهای حقوق بشری توسط آمریکا در این مقطع صرفاً یک نمایش در مجامع جهانی برای پوشاندن جنایاتی است که در نقاط مختلف دنیا با حمایت و اعمال نفوذ آمریکا صورت می‌گیرد، لذا ملت ایران با درک تمام دشمنی‌های آمریکا فریب شعارها و ادعاهای رنگارنگ آن‌ها را نخواهند خورد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار