کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است کشف ساختارهای معماری دوره ساسانی در تپه «قزل‌قلعه» فراهان مدیریت بازار خودرو با روش قرعه کشی؛ قیمت خودرو همچنان گران! نباید چینی‌ها را بدون جایگزین از دست می دادیم جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی هرگز قادر به پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود شرکت‌های دارویی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + اسامی پرونده| تناقض ارشاد درباره ممیزی‌های نمایش خانگی؛ (6) از همراهی دوربین در اتاق خواب تا دغدغه تغییر جنسیت دختر خانواده! دولت تار و پود فرش دستباف را قیچی کرد/ توانایی مدیریت صنعت فرش توسط تاجران سعودی‌ها چگونه به یک بازنده بزرگ در شمال یمن تبدیل شدند؟ / رزمندگان یمنی در آستانه تکمیل روزهای سیاه متجاوزان در استان الجوف + نقشه میدانی افزایش ریسک سرمایه‌گذاران بورس به دلیل اختلال هسته معاملات
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 74009
تاریخ انتشار: ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
رئیس دادگستری تفرش عنوان کرد

رسیدگی به 6536 پرونده در دستگاه قضایی تفرش/مسائل اقتصادی منشا اصلی بسیاری از جرایم است

رئیس دادگستری تفرش با بیان این مطلب که در یک ساله اخیر، تعداد 6536 پرونده در شورای حل اختلاف و دادگاههای تفرش رسیدگی و مختومه شده است، گفت: در یک سال اخیر تعداد پرونده ها بین 10 تا 15 درصد در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته، افزایش یافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ رحمانی رئیس دادگستری تفرش در گفتگو با ندای تفرش، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش، با بیان این مطلب که در یک ساله اخیر، تعداد 6536 پرونده در شورای حل اختلاف و دادگاههای تفرش رسیدگی و مختومه شده است، گفت: در یک سال اخیر تعداد پرونده ها بین 10 تا 15 درصد در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته، افزایش یافته است که منشا بسیاری از پرونده ها مسائل اقتصادی، فقر و بیکاری بوده است.

رحمانی اظهار کرد: جرایم کیفری نظیر سرقت، مواد مخدر، ضرب و جرح عمدی، توهین و تصادف و جرایم حقوقی و مدنی نظیر مطالبه وجه، اعسار از پرداخت وجه، الزام به تنظیم سند، خلع ید و مطالبه مهریه از جمله جرایمی هستند که در یک ساله گذشته، به ترتیب دارای رتبه اول تا پنجم موضوعات تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی در دستگاه قضایی تفرش هستند.

وی با اشاره به بررسی جرایم سایبری در شعبه تخصصی دستگاه قضایی تفرش، اظهار کرد: موضوعاتی نظیر کلاهبرداری های اینترنتی با شگردهای عتبات و عالیات، برنده شدن در مسابقات و...، توهین و مسائل خانوادگی و اخلاقی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله مهمترین موضوعات پرونده های جرایم سایبری در تفرش هستند.

رئیس دادگستری تفرش، ورود جدی دستگاه قضا جهت رفع مشکلات اقتصادی را از جمله مسائل مدنظر در سال قضایی جدید عنوان و بیان کرد: در راستای طرح تحول دستگاه قضا و کاهش جرایم و آسیب هایی که منشا آن ها مسائل اقتصادی هستند، دستگاه قضایی ضمن حمایت از تولیدکنندگان و کارفرمایان و در راستای تعطیل نشدن کارگاه های تولیدی به دلیل مسائل اقتصادی اقدام می کند.

رحمانی، تسریع در رسیدگی پرونده های قضایی را از دیگر مسائل مدنظر در سال قضایی جدید برشمرد و ادامه داد: تسریع در رسیدگی همراه با سرعت و دقت به پرونده های معوقه به خصوص پرونده هایی که 6 ماه از تشکیل آنها سپری شده ولی هنوز منتهی به صدور حکم نشده از جمله برنامه های مهم امسال است.

وی خاطر نشان کرد: پیشگیری از جرایم و دفاع از حقوق عمومی و بیت المال از جمله دیگر برنامه های مهم سال قضایی امسال است.

انتهای پیام/

captcha